Re: Delta 12 LF

A jaký přesně trafo? Nabízí ho taky Aldax?

A invertor seženu kde a jak to zapojím?

Re: Delta 12 LF

ATr3A     AUDIO Toroid Pro SPx250, 300VA, 2x43V, pomocný 22V, pomocný 2x12V, d=124mm,v=70mm    3 týdny     1.990 Kč


Jako invertor poslouží jeden blbej operák v invertujícim zapojení (teda + 2 odpory a zdroj +-15V)

Re: Delta 12 LF

Aha takže SPV 250 komplet se vším všudy přijde tak na 8000Kč co?

Kolik dá SPV 100 do 8Ohmů? Ta by stačila se subjuniorem ne?

Re: Delta 12 LF

http://circuit-electronic.blogspot.com/ … e5534.html

(upravil Bóďa 25. 3. 2008 22:35)

Re: Delta 12 LF

Jaký se ještě nechá použít zesilovač na sub?nic jinýho než aldax není?

Šlo by dát dohromady SPV 250 + trafo + subjunior?  to mi vychází okolo 5500, stím že bych časem třeba dokoupil audioswitch(pokud není nutný)

Re: Delta 12 LF

Něco přes 50W, logicky...

Jak stačila se subjuniorem? JuniorXsenior nemá nis společnýho s 100x250

Re: Delta 12 LF

Já myslel jestli je potřeba použít subsenior(kvuli možnosti nastavení subsonic filtru), nebo jestli na tohle repro bude stačit subjunior(subsonic 20Hz/18dB/okt.)

nebo co říkáte na modul Seac SDA500 - 500W zná ho někdo?

Re: Delta 12 LF

jestli chces setrit, kup obycejnejsi trafo nekde v GM, spokoj se s juniorem a SPV100 a vejdes se do 3k... s 8ohmama a plnym vykonem do nich bych u SPV100 videl problem s kondikama ve zdroji...

Re: Delta 12 LF

Asi bych teda šel od SPV 250 se subjuniorem...co vy na to mohlo by to být pro tohle repro OK? to bych se vešel něco kolem 5500Kč

Re: Delta 12 LF

Pokud si to kompletně dáš dohromady sám, tak možná. Ovšem pokud to bude kompletovat a oživovat někdo jiný, počítej se sedmi až osmi tisíci. Jsou to nějaké plechy, velký chladič a spousta ruční mechanické práce, kterou nijak urychlit nejde, má-li to k něčemu vypadat.
Na Tvém místě bych šel do něčeho hotového třeba z Madisoundu.

Web

(upravil Bóďa 26. 3. 2008 13:21)

Re: Delta 12 LF

a do jakýho? já se v tomhle vubec nevyznám, tak budu rád za každou radu... a na kolik by to tak vyšlo?
Nechalo by se ještě něco objednat, nebo už jsou objednávky uzavřené?

Jak je těžké dát dohromady ten modul?Je to jen propojení "drátkama" nebo na to potřebuju pořádné elektrické znalosti?
Pokud by jsi mi Sinclaire poslal už sestavené součástky a na mě bylo to jen propojit, nebo mám známého co se hodně v elektronice tak bych to snad zvládnul... to bych se do 6000 vešel ne?

Re: Delta 12 LF

omlouvám se za zkomolení nicku sad
Bóďa tak to kupuj hold postupně, když nemáš tolik naráz.
mezitím hraj na tom co máš doma

Web

Re: Delta 12 LF

Bódo skutečně se radši poohlídni po něčem hotovém.

Web

Re: Delta 12 LF

No jo ale po čem? Já se v tom vubec nevyznám... Jednou jsem koupil ten modul od conráda sub 150 a byl jsem rád když jsem se ho zbavi...sám jsi mi ho dával pak ty dokupy...poraďtě co koupit?

Re: Delta 12 LF

Bóďo děláš to celé obráceně. Nejdřív si minimálně stanov účel užití sw, akceptovatelnou velikost, požadovanou SPL, požadovaný kmitočtový rozsah a rozpočet. Z toho potom vyjdeš při výběru reproduktoru a ozvučnice. Uděláš si pár simulací pro pár zvolených reproduktorů, které ti dají hrubou představu toho jak by to mělo asi být a pochopíš, že je vždy něco za něco a proč.
Potřebný výkon zesilovače je jen výsledkem toho přechozího. Někdy je 100W zesilovač  vyhovující, jindy ani 250W nestačí. V prvním případu si potom můžeš vybrat z reproduktorů se silnějším motorem nebo větší membránou protože šetříš nejen cenu modulu a chladičů, ale hlavně velikost zdroje - bez ohledu na to jestli to budeš lepit sám nebo koupíš hotový jak ti Sinclair už 2x řekl.
K/H, m3, dB, Hz, Kč?

Re: Delta 12 LF

No ta 12LX60ka už jde ke mě takže ta už je jasná, ale teď vyřešit ten zes no.. né že bych na to neměl, to není problém, jen jsem prostě počítal s tim že do 5-6tis něco seženu...asi bych to udělal tak, že prostě najednou do toho objetuju více s tím, že už to bude"napořád" a za čas nebudu muset řešit to, jestli 100W není málo. Ptám se tedy hlavně Sinclaira, jestli by byl ochotný mi dát dokupy tu SPV 250 se subjuniorem? a za kolik?

Re: Delta 12 LF

Jak jsem napsal-počítej tak s osmi tisíci. Je s tím spousta manuální práce, což potvrdí každý, kdo už někdy něco podobného páchal.

Web

(upravil Bóďa 26. 3. 2008 16:49)

Re: Delta 12 LF

ok a kdybych se pro to teda rozhodnul tak za jak dlouho by to tak mohlo být hotové?jen přibližně? a stačí na ten reprák subjunior?kvuli subsoniku...?

Nerad bych totiž až to dám naplno, tak aby odešel zase reprák...

Re: Delta 12 LF

Co si myslíte o http://www.madisound.com/catalog/produc … cts_id=371
a na kolik by to asi vyšlo?A dalo by se to ještě do té hromadky objednat?

Re: Delta 12 LF

Nějak se mi tam nelíbí ten 4dB hrb na 25Hz...

Web