Téma: Reprobedničky od Tesly

Zdravím, toto sa mi dostalo do ruky.

https://i.postimg.cc/qNY9n0wb/490902.jpg

Je tam ARV 089.... Niesú tam basové repro... Boli pravdepodobne ARN 567.... Chcel by som ich zrepasovať a dať k nim ARN 5618.... A použiť ich ako pár efektových repro... Máte niekto snimi nejaké skúsenosti? Je tam výhybka v každej bedni, od výroby.. Poradte.... Ďakujem

Re: Reprobedničky od Tesly

Z jakýho důvodu je vykuchaná původní přední deska?

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

neviem či tam aj niečo bolo ešte, ale takto ich mám od dnes na stole... Čo sú zač? Napíš aké sú, k čomu boli a čo sa snimi dá robiť? Diky, určite ich nezahodím....

Re: Reprobedničky od Tesly

No co, prdni tam ARN 561x (dle impedance výškáče), spíchni výhybky a můžeš hrát. Akorát jsou pěkně hnusný, tak by to chtělo dodělat i povrchovku a hlavně zarovnat ten předek.

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

Dám sa do teho.... Dnes som dokončil dvojpásmové stľpaky s ARN 226-08/8 a ARV 104-00/8 a sú veľmi pekné a som spokojný aj so zvukom... Pošlem dakedy fotoss

Re: Reprobedničky od Tesly

Tam žádná jiná přední deska nebyla. Mělo to hnusnou černou plastovou "mřížku" z kulatých asi 10mm děr.

Dodávalo se k rádiím typu Sextet 637A a podobným.

10l vnitřní objem. Navzdory hnusnosti poměrně robustní kysna, po vestavbě vhodnýho ARN a výhybek z Tesla ARS914 vznikne celkem slušný dvoupásmo.

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

Jojo, také jsem je měl. Přední stěnu je nutné vytmelit, zabrousit a nabarvit a pak se na to dá i dívat. zas tak robustní to není ale dá se to. Mě pomohlo to vylepit hustým chlupatým kobercem. Bylo pak třeba méně tlumení a znělo to lépe než ta samá bedna jen s tlumením (muselo ho tam být více). Původní výhybku pouze kondenzátor samozřejmě nahradit normální. A ARN5614 nehraje zdaleka tak pěkně jako původní ARN565 které v tom byly.

Re: Reprobedničky od Tesly

vydrželo to bez újmy crashtest z metru dvaceti na dlažbu. trochu se zdeformoval jeden roh, ale dal se docela "vyladit". jinak bez problémů smile

ano, původní stará verze měla jen kundík, novější od toho sextetu už výhybku 12 + 12 dB/okt, zřejmě právě proto, že došlo k náhradě repra ARN56x novějším 560x.

Web

(upravil Niko1ajev 22. 3. 2008 14:57)

Re: Reprobedničky od Tesly

Tyhle bedničky vlastním taky v původním osazení (s ARN565). Nehraje to zle mám to vytlumené úplně celé vatou i když to možná není to nejšťastnější. Ta přední plastová mřížka s "kolečkama" se mi po čase začala i líbit nevypadá to zas tak zle prostě retro já bych ji tam nechal. Jinak třeba na aukru se dají najít celkem často.

(upravil babakus 22. 3. 2008 17:41)

Re: Reprobedničky od Tesly

To neni ARS914 ani 9104 jsou to 1PF06762 a byly v tom ARN5604(v některých ARN565) a ARV161. Přední mřížka je černý až šedivý děrovaný plast přidělaný 6 vruty. Basák byl přidělaný šroubky s matičkama, kdy matičky byl zvenku. Vyhýbka obsahuje dvě cívky a 4 nebo 6 krabicáků, teď nevím přesně. Vodiče k reproduktorům jsou takové narůžovělé s gumovou izolací. Tlumení byla klasická vata. Zvuk to mělo velice příjemný.

Jako náhradu můžeš klidně použít ARN5614 a nemusíš se s tím nějak crcat.

Re: Reprobedničky od Tesly

No, ďakujem za reakcie... dopátral som sa k tomu, že je to konkrétne 1PF 067 62 10W 50-18000Hz. A výhybky sú 12dB. Tie ponechám, iba tam šupnem MKT-čka a ARN 5614 a urobím povrchovku, keď budú hotové, pochválim sa s foto....

(upravil opamp 23. 3. 2008 13:26)

Re: Reprobedničky od Tesly

babakus, nikdo nikde nepsal, že to JSOU ARS914. Já jen napsal, že výhybka z ARS914 tam velmi dobře zvukově pasuje.

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

Omlouvám se ti, nějak jsem si do věty hodil čárku tam, kde nemá být.
Takhle zní tvoje věta:
... robustní kysna, po vestavbě vhodnýho ARN a výhybek z Tesla ARS914 vznikne celkem slušný dvoupásmo.

A takhle jsem to přečetl já:
... robustní kysna, po vestavbě vhodnýho ARN a výhybek, z Tesla ARS914 vznikne celkem slušný dvoupásmo.

Tedy že by z ARS914 vzniklo celkem slušný dvoupásmo.

Ještě jednou se omlouvám za mystifikaci.

Re: Reprobedničky od Tesly

No problem smile

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

Zeby boli v tomto ARV 089 ? Nezdá sa mi. Ked tak ARV161 alebo 168ky nie? A miesto ARN5614-5618 by som radsej zvolil nahradu so starsimi a citlivejsimi ARN5608,5604

Re: Reprobedničky od Tesly

ARV161 a 089 se liší v detailech (oficiálně dokonce vůbec).

S basákama máš ale pravdu, při použití "modernějších" s nižší citlivostí by se asi musela srážet úroveň výšek odpory.

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

Tie na obrázku sú 161/168 , majú plstený okraj, ktorým je prilepená membrána. 089 majú ten okraj gumový, a cievku na hliníku... Počul som obidva, no výrazný rozdiel som nepočul..

Re: Reprobedničky od Tesly

Ja mel take bedny ale Repro bylo ARN 5604 a ARV 161 ale nebyla tam vyhybka, jen prave kondik na vyskovou cast. Zajimave jak to ti Teslaci montovali, ze vzdy stejne bedny ale jine repro, jine vyhybky atd.

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

Nasekali hafo beden na sklad - a co pak s nima? Inu - mrdneme tam, co je zrovna po ruce, splníme plán, konkurence žádná není, tak proč se s tím srát...

Web

Re: Reprobedničky od Tesly

No z polovice je to tak... ale urcite si nehovorili, ze preco sa s tým srat. Ono naozaj vtedy bol obmedzený materiál. Kazdy predsa vieme, ze bedne osadene arm940x + 6xarv16x nedava zmysel, ale ine nebolo... robilo sa z toho co bolo
taktiez som sa dozvedel, ze integrace MAA501 bola napodobnenina nejakych nemeckych a vsetci vieme, ze to bola nedokonala napodobnenina...

Ale aj tak nedam na teslu dopustit, uz len kvoli tomu, ze davali aspon ako tak pravdive udaje na papier k vyrobku. Samozrejme dnes je uz ina doba, existuje mnoho tuzemskych i zahranicnych firiem, je mnozstvo moznosti... To je moj nazor, samozrejme opamp, ty vies o tom mnoho viac.

Web