Téma: Kapacitator, k čemu to je?

K cemu to slouzi? vzdycky cumim jak pechovka s diplejem... big_smile K cemu teda?

Re: Kapacitator, k čemu to je?

basreflektor big_smile

(upravil iMartin 8. 3. 2008 23:32)

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Z technologickýho hlediska k ničemu - autohifisti technologický hledisko moc neuznávaj.
Některý z nich se bez něj dneska už obejdou, ale zatvrzelý kapacitátory (rozuměj lidi co musej mít kapacitor) pořád najdeš.

Re: Kapacitator, k čemu to je?

No a k čemu to těm autohifistům slouží? Má to poskytovat velmi dobrou filtraci napájecího napětí pro autozesilovač, snížit vnitřní impedanci zdroje (tedy autobaterie), pokrýt krátkodobé proudové špičky...

Sranda je v tom, že autobaterie sama o sobě se chová jako vynikající "kapacitátor" jenže s mnohem vyšší kapacitou.

Web

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Lenže ak sú dlhé a tenké napájacie káble, tak im blikajú svetlá a kapacitorpyčo to vyrieši. Inak keď máš riadne dimenzované káble a minimalizované prechodové odpory, je kapacitor nachuja. smile Tož tak.

Web

Re: Kapacitator, k čemu to je?

nějak nerozumím spojitosti tenkých kabelů k zesilovači s blikáním světel napojenejch na normální palubní síť...

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Tenky kably k zesu nemaj s blikanim svetel nic spolecnyho ne? To mas spis na hovno baterku.

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Ja som k zosiku tahal riadne kable... Len kamos ked len tak zapojil radio, tak mu to robilo. Ked natiahol hrubsie kable, blikanie prestalo. Neviem preco, ale bolo to tak... No.

Web

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Logicky proto, ze dik tenkym dratkum (odporu) se na nem pri velke zatezi (basy a nahlas) vytvoril takovy ubytek napeti, ze se to projevilo na svetlosti displeje.

Klasicky ohmuv zakon v praxi.

U spotrebicu na 220V tohle nepozorujeme, protoze proti spotrebicum napajenym z 12V spotrebuji 18x méně proudu (220 / 12) a tak bezne tlusta sitova snura snadno postaci.

Resit poddimenzovane kabely 1F kondíky je prasarna a pri kvalitni kabelazi je prinos zanedbatelny. Coz ale neni podstatne, protoze financni prinos pro vyrobce je nezanedbatelny a vzdy se najde dost trotlu, co si to poridi, aby byli "cool", "in" a meli neco "suuuuper" lepsiho, nez ostatni.

Bavit se o kvalitni reprodukci hudby v malinke plechove pixle jenz hrci, zvuci a vrci opravdu hlasite je smesne. A coz teprve takovy valivy hluk z 4x 17" radialnich gum auta husteho gangsty valici-se rychlosti 150 km/h! big_smile

Web

(upravil Zbynek750 18. 5. 2008 0:34)

Re: Kapacitator, k čemu to je?

docela by me zajimalo, kam az ma smysl se hnat za nizkym ESR, pokud neberu v uvahu silne predimenzovane filtracni kondenzatory v zesilovaci vuci odberu.

trodas > ty jezdis porad 150 km/h??? Ja se klidne priznam, ze i kdyz mi auto jezdi pres 200 km/h, jezdim pres 120 malo kdy.

Re: Kapacitator, k čemu to je?

čim víc máš vojebanou napájecí část, tím lepší kondy potřebuješ abys to dohnal big_smile

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Spousta těch debílků má kapacitor jenom jako nástavec na šulína, na nic jiného to není. A když v kufru svítí modrý ledky a hustej červenej LED displej, tak to vypadá víc "technology", složitě a dotyčný je považován automaticky za frajera a odborníka, že něco takového dal sám do kupy...

Web

Re: Kapacitator, k čemu to je?

no kapacitor jak to frčí tak by měl jak už bylo řečeno vyrovnávat proudové špičky které kondenzátory v autozesilovačích nestíhají. Kapacitor je kondenzátor který se nabíjí a tím by měl zajistit co nejstabilnější napětí a dodávku proudu smile jinak no kapacitor se počátí zhruba 0,1 F na 100W zesilovače takže když máš v autě 1000W zesilovač RMS tak ktomu 1F KAPACITOR PYČO VOLE smile no kondík a tak mít v autě 1KW, tak si myslím že to to auto rozbije ale na druhou stranu, když se tam dá REPRÁK PYČO BASÁK HUSTEJ JAK KRÁVA  a ktomu ozvučnice na pytel ještě citlivost 85 db tak budiš ale kdyby se tam dal profík který by měl až 103 nebo 98 db tak opravdu si myslím že to auto by dlouho nehrálo

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Crashi, ja mel na mysli zdroj - baterii, ne samotne kondiky v zesu, vyjadreno v cislech. Stinger, Hawker se pohybuji v rozmezi 4-8mOhm, da se ale natrefit i na nizsi odpor.

Sinclair > Nejsem zastancem pouziti "kapacitoru", ale videl jsem v DE nekolik slusne udelanych instalaci, kde k i dobre druhe baterii pohybujici se ve vyse uvedenem rozmezi bylo pripojeno nekolik "kapacitoru", bez elektroniky. Tak me prave napadlo, jestli ma vubec vyznam se honit za tak nizkym vnitrnim odporem zdroje pohybujicim se v desetinach mOhm. Kam az to ma vubec smysl. Predpokladem bude slusne udelany zesilovac napr. na urovni DLS Ultimate

(upravil Crashpc 18. 5. 2008 11:16)

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Zbyněk: tak to netušim. Smysl to ale rozhodně má až na úplném TOP technology řešení, kde se dostáváš na fyzikální problémy, ne tak, že každá druhá baspyča jezdí s blikajícím displejem... trošku mi to připomíná i odezvu LCD monitorů. každej se předhání v tý nejrychlejší, a pro uživatele hovno z toho....

Lojzek: ale prdlačky, pokud nestíhaj kondy v autozesilovači, tak už není jak tomu pomoci, protože pracují na uplně jinym napětí. Takže můžeš mít 12V vystybilizovanou a vyfiltrovanou jak chceš, a furt to bude uplně k hovnu.

sinclair: technicky a vzhledově zvládnutý zařízení dá hodně práce. Abych pravdu řekl, motá se tam hodně oborů, a laická populace to bere moc komplexně. Já bych to spíš definoval jako absolutně oddělený obor od elektroakustiky se svými vlastními pravidly. Lidi přece velmi často dělají absolutně iracionální věci, jen že to pak dobře vypadá a člověk se pak dobře cítí.  Pak to takhle snad může fungovat ne? když se ti to nelíbí, tak prostě nemáš to tunerský srdce... To že to prakticky nefunguje je uplně vedlejší, hlavně že to splnilo kár-hájfáj normy...

Re: Kapacitator, k čemu to je?

machrovina

Re: Kapacitator, k čemu to je?

Lojzku, ten obrázek pod nickem je Tvý auto?

(upravil Lojzek 18. 5. 2008 12:53)

Re: Kapacitator, k čemu to je?

jo byvala hudba, ale dělal jsem to jako začátečník. Ozvučnice tak jak to vyšlo, jenom ten subwoofer mi poradili na USBLASTER ale uplně na piču   jde vidět že je to tam samý odborník. tadka to mám v jinačí bedně, simuloval mi to db max je to 100 a 1. Mám to v 70L, štěrbina 3x40x39cm takže by to měla být pohoda, ty 4 basáky jsou ARN 6614 jak vidíš s bassreflexem. Hold  neměl jsem vubec o tomhle potuchy. tedka ty ARN 6614 + ARV 103/8  mám v sloupech a chtěl jsem do auta dát nějaké PA líbila se mi 10G40 + nějaké výšky + nespíše MAC AUDIO Z 4200 z ahifi ale kašlu na to nemám tolik prašul a auto pučuju nevlastnímu tatíkovi do práce a převáží tam blbosti tak to nemá cenu tam dělat hudbu, a další důvod je ten, že chci kolo smile no, takový GT chucker 1 nebo authora 24:00 rok 2006 by se mi líbil ale to bude asi chvilku ještě trvat smile

Re: Kapacitator, k čemu to je?

OT: GT Chucker je sračka...  smile

Re: Kapacitator, k čemu to je?

proč myslíš bystrouši?