Téma: Umiestnenie subwoofera

Chystám sa prerábať obývačku a tak ma napadla myšlienka, umiestniť subík do podlahy tak, aby vžaroval do stropu.
Nie som si istý praktickým prejavom subu. Nebude dunieť celý dom a v izbe basov nebude ?
Páni teraz poradťe....
Nemám problém umiesniť ozvučnicu, alebo  ju vyrobiť pod úrovňou podlahy. Ale akýto bude mať zvuk !!!!?
Jedná sa o 1 až 2 samostatné suby s 12LX60.

Re: Umiestnenie subwoofera

Podle mě to je úplně jedno. Jediný problém by byl v případě repráku s těžkou membránou a poddajným závěsem - docházelo by k prověšení membrány. Třeba u ARN860x se horizontální montáž přímo zakazovala. Beyma ale bude možná jiný případ.

Web

Re: Umiestnenie subwoofera

Beyma asi tento prípad nie je. Membrána je možná ľahká, ale má tvrdý záves. Jedná sa mi o ukrytie nsubíka. lebo iná č je to krava bedňa....

Re: Umiestnenie subwoofera

Podle mne by to mohlo být OK. Když to zaizoluješ proti vlhkosti a tak smile

Web

Re: Umiestnenie subwoofera

No jasné, ako jáma na brambory....Ale hrající . Asi sa na to dám.

Re: Umiestnenie subwoofera

wiha ty možná víš jak vypadá sub, ale nemáš ponětí co máš v podlaze a jak je konstrukčně uspořádaná. Neznám případ, kde by byl rozdíl mezi nosnou částí stropu a podlahou aspoň 40cm. Je to kravina.

Re: Umiestnenie subwoofera

Já jsem sub schoval do zdi:

http://www.thales.adslink.cz/WallSub1.jpg
http://www.thales.adslink.cz/WallSub2.jpg
http://www.thales.adslink.cz/WallSub3.jpg

Re: Umiestnenie subwoofera

Georgi, tak tos neviděl podlahostrop který mám pod nohama. Když jsem skrz něj potřeboval protáhnout síťovej kabel, byl problém projet skrz vrtákem nastaveným navařenou tyčkou skoro na půl metru smile

Nebyl by to problém u nepodsklepeného přízemí, ale je to trošku risk ohledně nepřemístitelnosti. Bylo by fakt blbé zjistit, že v daném místě sub prostě dělá problémy. Další věc je, jak zajistit, aby se na to dalo stoupnout, hrálo to a časem se na membráně neusazovalo moc bordelu. Zase ta výhoda i objemného subu, který nezabírá žádné místo taky není zanedbatelná.

Re: Umiestnenie subwoofera

Už som počul subwoofer 495mm Monacor v plafóne a to je super .Chcem cez leto spraviť aj ja.

Re: Umiestnenie subwoofera

Podlahu mám preskúmanú a môžem tam postaviť aj raketovú šachtu. Moje technické možnosti na to aby som túto variantu realizoval sú prakticky neobmedzené. Čiže po tej konštrukčnej stránke ho vyrobím ok. No ako vravíš boramyr, aby sa nestalo to, že basy budú všade, len v mieste posluchu nie, alebo nejak ináč.

Re: Umiestnenie subwoofera

1. budeš potrebovať mohutnú mrežu nad ten basák (prídem na návštevu niekedy a celkom určite sa ti na to postavím   smile )
2. bude sa odtiaľ dosť zle vysávať prach
3. už sa spomenulo, že repro je lepšie umistniť vertikálne - pouvažoval by som nad schovaním predsa len do steny, ale je mi jasné, že bude po tvojom

Keď sa to dobre premyslí, môže to byť veľmi zaujímavý interiérový prvok v dvoch izbách.

Re: Umiestnenie subwoofera

No vidím, že nevíte, která vůbec bije. Boramyre 10mm dírka je něco jiného než stolitrový kráter pro sub.

Re: Umiestnenie subwoofera

Thales: fotky nejdou otevřít.

Web

Re: Umiestnenie subwoofera

Dobre, berme riešenie že je repro pod podlahou vodorovne. Čo tak spraviť vyústenie zvukovodom s plochou ekvivalentnou s plochou membrány / zaoblená štrbina / v štýle našepkávača v divadle/ ? Nebude sa tak prášiť, nebude sa po nej chodiť, pri stene nebude nápadná/ trebárs štrbina  150 x 350 /. Mohlo by byť ?

Re: Umiestnenie subwoofera

Georgi, proč pořád předpokládáš, že se tu jedná o podlahu v patře? Wiha přece nic takovýho nepsal.

Re: Umiestnenie subwoofera

Ano, je to prízemie, 70 cm nad zemou. Rodinný dom.

Re: Umiestnenie subwoofera

Boramyre v přízemí je izolace proti vodě pod celým domem (pokud to není zemljanka). Pokud budeš chtít sub umístit do podlahy, budeš muset tuto izolaci přerušit. Zatím stále nevíte, která bije.

Re: Umiestnenie subwoofera

Georgi, prosím ťa nechajme otázku konštrukcie úplne mimo. Venujme sa akustickej stránke.
čo si myslíš o tom zvukovode ?

Re: Umiestnenie subwoofera

Co ti mám psát, když ty to stejně nečteš nebo nechceš číst. Reproduktor samozřejmě do podlahy umístit lze, ale musí se s tím počítat už v projektu. Je to řešení, kde jednoznačně převažují zápory, ale jak napsal Mengel ty si stejně uděláš, jak budeš chtít. A ne abys někde ukradl dva kanálové kryty kvůli tomu, že si tam Mengel postaví svoji maličkost.

Re: Umiestnenie subwoofera

Sorry za fotky - chyba hostingu.