Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 26 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 24 25 26 27 28 »»»

RSS

Příspěvky [501 až 520 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

..njn, tady se popisuje zvuk, či taky mikrofoničnost flašek 6P15P aj., zřejmě vyrobených v dnešních dobách, kdy je všechno všude ojebáváno na materiálech apod.
Ve svých sluchátkových zesilovačích mám osazené staré ruské military flašky – ať se jedná o 6P14P, 6P15P, 6P18P nebo 6N1P, 6N2P – všechny z let 1958 – 1963 yikes
Kdysi mi Mirek poslal 4ks nových 6N1P, ale ten zvuk je trochu jiný, plošší, porovnávám-li se starými. Zřejmě ty staré vojenské flašky mají pořád emise jak hovado lol
Přes 35 let (od 1969) ležely u mě v domku na půdě zapomenuty v prachu tři plné pytlíky ruských elektronek, než jsem začal připravovat rekonstrukci domku a při úklidu je znovu objevil. Takže čerpám pro své aplikace ze starých zdrojů smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Milane to byly 6N2P EV a byly z 80. let...ja 6N2P pouzival jen v lampovym vystupnim clenu u DACu S TDA1541,od ty doby co jsem v nem vyzkousel ECC808 Telefunken odpocivaji v supliku...ve sluchatkaci zvitezily pentody EF80 v triode zapojeny s anodovyma civkama 200H...co se tyce 6p15P ty co mam ja  tak mikrofonni nejsou,mam jich cca 50ks...velice stary i z 80.let...6AS7 jsem taky zkousel,ale pro moje sluchatka to bylo slaby,ted hraju na sluchatkac s vystupaky....u mne jasne vitezi 6P15P a EL83 nad 6P14P nebo EL84...detailnejsi zvuk,prijemnejsi podani prostoru i mikroprostoru...a pak taky lze udelat propojeni pinu 3 a 6 (Hazenmod) coz jeste zvukove tyhle lampy posune...
jeste ke starym lampam,mel jsem nekolik kusu 6N1P od bobobroda,vsechny z padesatych let,ale zvukove mi neprisly lepsi nez novejsi co mam...naproti tomu mam 4ks 6H8C metal base z roku 1953 a ty jsou zvukove lepsi nez novejsi verze...jak vidno zkusenosti tuznych bastleru se lisi...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Mne fascinuje, jak ze zkušeností s pár lampama děláte dalekosáhlé závěry... proboha, výrobní tolerance základních parametrů jsou desítky procent, na nějaké závěry je třeba poněkud větší množství materiálu. Když jsem vybíral 6n3p do jednoho lampového bufferu v CD, potřeboval jsem 1+1 budící a 2 + 2 koncové, ty koncové tak, aby měly podobnou strmost a pracovní bod, a budící aspoň na stejnou strmost, aby měly kanály shodné zesílení. Vybíral jsem nakonec ze 100ks a bylo to s odřenýma ušima.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

no ja popusuju svoje zkusenosti s lampama,ktery mam ve svych zasobach...hlavne to pak porovnavam zvukove,treba ruzny verze ruznych flasek...mam cca 8 verzi EF80 a skoro vsechny stoji zvukove za prd...ale verze s lesklymi stinicimi plechy z roku 1963 je naprosta spice...
mimochodem 6N3P neni zrovna zvukove nic moc....na co jsi potreboval tolik kusu do jednoho CD?

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Jsou tam 2ks jako napěťový stupeň (každá pro 1 kanál) a 4ks jako buffer, 2 v každém kanálu tedy 4 systémy prakticky paralelně. Bohužel žádný nastavovací prvek, tedy je nutný dost přísný výběr, aby byly kanály shodné.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

no z myho pohledu baslera je to cely zbytecne komplikovany...ja jako vystupni cast DACu volim jednu dvojitou triodu (pripadne dve pentody vetsinou v triode,obcas dve dvojity triody,pokud je to SRPP) a dobry zdroj,tot vse...ale chapu,ze inženýrska cesta veli udelat to slozitejsi...a nemyslim to jako vysmech,pouze kazdy voli to co se mu vic libi...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Já bych to dělal jinak, ale takle to soudruzi v americe vymysleli, na veletrhu představili, recenze zaplatili a v číně nechávají vyrábět.

Web

(upravil kudlibabka 20. 12. 2013 0:25)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

jo tak to pak jo...dopijim Svijansky maz a lezu do pelechu...dobrou....

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Sendy má velkéu pravdu.
Tolerance v normálních řadách výroby 25% je úplně běžná ve všech parametrech flašky. (Ia, mí, emise.... všechny konstrukční návody píšou dimenzovat max na 75% katalogu, aby se eliminoval rozptyl výrobních tolerancí)
v 10% tolerancích byly vyráběny elky zvláštní jakosti, jestli se nepletu..

Flašky se dycky musí vyměřovat na patřičné parametry, i na aplikaci tak "tupou" jako je elektronkový voltmetr se musí vybrat 2 flašky na stejný Ia v daném pracovním bodě, jinak se téměř nedá nastavit nula v měřícím můstku....
A to se bavím o rozptylu u jednoho výrobce a podobné sérii. Srovnávat stejnej typ od různejch výrobců v podstatě nejde...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

mam ve svy sbirce nekolik desitek nemeckych signalovych lamp z konce padesatych a zacatku sedesatych let.Maji velice dobrou shodu systemu ikdyz nektere jsou pouzivane...naproti tomu vybrat par treba ruskych 6N6P tak aby byly z jedne serie a mely shodu aspon 10% v danym pracovnim bode je nekdy fuska...
zvukove srovnavat stejny lampy ruznych vyrobcu samozrejme jde,ja to delam tak,ze mam pripravek ve kterym zhavim 2-3 pary lamp cca 2 hodiny a pak je horky prehazuju do lampace a vyberu,ktery se mi libi nejvic...pak to jeste posloucham dlouhodobe,abych se utvrdil,jestli jsem vybral spravne...takhle porovnavam i ruzny typy vzajemne zamenitelnych lamp...
zvuk lamp je krome konstrukce hlavne o metalurgii a naprosta vetsina soucana produkce je v tomto smeru osizena,takze stary rusky lampy z vojenskych zasob budou s nejvetsi pravdepodobnosti zvukove jiny nez lampy soucasny rusky produkce,ikdyz na meraku clovek nic nepozna...nekolik typu jsem porovnaval...hadejte,ktery se mi vic libily...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Kudlibabka ake lampy pouzivas na lampizovanie, ktore sa najviac osvedcili? Ja mam Tesly E88CC zlaty pin., dnes to poskladam a napisem ako to dopadlo.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

pouzivam nejruzneji lampy,rusky,cesky,nemecky,americky....E88CC Tela jsou vyborny.jaky bude delat zapojeni?

(upravil PB 20. 12. 2013 12:44)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

http://imageshack.com/a/img853/555/wii0.jpg

Mirku, pošlu ti je asi okolo Silvestra.

(upravil Honza63 20. 12. 2013 13:57)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Betaron - všechny odkazy na schema Tvého zesilovače jsou už nějakou dobu nepřístupné, můžu, prosím, požadat o zobrazení poslední verze. Děkuji.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

https://i.postimg.cc/4nHGyPy4/2158513.jpg https://i.postimg.cc/ykFzXN0w/2158514.jpg https://i.postimg.cc/WhRvkZqG/2158516.jpg

(upravil kudlibabka 20. 12. 2013 14:33)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

2PB:diky Pavle,budu se tesit ze vyzkousim nejakyho "exota"
2betaron:Milane nezkousel jsi nejakou jinou flasku nez 6N2P...me se tam vic osvedcila 6N1P nebo 6N6P v SRPP...a pokud jsem mel 6P15P musel jsem dat odpor 1K mezi 2 mrizku a anodu,jinak to kreslilo...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Betaron - ještě jednou děkuji.

(upravil kudlibabka 20. 12. 2013 18:03)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

v Českym rozhlase dnes mozno slyset novy klavir Steinway,vecer koncert vstup zdarma...kdo mate cas vypravte se tam,posloucham ukazky na ČR3 a zni to fakt lahudkove...od 19.30 primy prenos tak nazhavte sluchatkace,kdo se tam nedostanete...:-)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

..ano, zkoušel jsem jinou flašku místo vstupní 6N2P. Konkrétně u triodové verze jsem tuto elku nahradil čs. typem 6CC41, které mi poslal danhard, co by fungl nové, zabalené v orig. krabičkách, 6ks.
Nedá se říci jestli se mi jeví zvukové podání lepší nebo horší, ale jistá nuance tam slyšet je. V každém případě 6CC41 je od té doby ve sluchátkáči osazena..

Na místě vstupní 6N2P jsem dříve taktéž ověřoval výkonnější 6N1P, ta se mi jeví poněkud s tupějším zvukem. Takže jsem tehdy honem vrátil „živější“ 6N2P na své místo smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

U Betaronova zesilovače doporučuji přidat C19:

http://imgbank.cz/images/2013/12/20/BLZ3Nq5A.th.png

Platí pro 6P15P-EV.

Příspěvky [501 až 520 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 24 25 26 27 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£