Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 25 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 28 »»»

RSS

Příspěvky [481 až 500 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

napětí žhavení / katoda je v pohodě (podle katalogu je povoleno 100 V)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

to by mohlo být tím pádem v klidu.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

jsem upřímně zvědav, jak ti to bude chodit tongue
Uvedené zapojení jsem zkoušel před pěti roky...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

a výsledek ? jak to chodilo?

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

nechodilo....

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Zapojení jsem měl udělané na zkušebním U profilu s flaškami 6N2P a 6P14P. Ano, hrálo to, ale ne tak silně, jakou jsem měl o tom představu.
Ovšem současně na druhém U profilu byla připravena verze s jedním katodovým odporem (220R/5W na doporučení Sinclaira), a to byl rozdíl nebe a dudy yikes  Proto jsem se k první variantě už nevrátil.
Ale docela by mě zajímalo, kdyby se s tím chtěl kolega Right popasoval a dotáhnout to ke zdárnému konci. Možná jsem utekl od toho zapojení příliš brzy…

(upravil kudlibabka 19. 12. 2013 12:04)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

taky jsem zkousel podobny zapojeni jako je to z vyse uvedenyho schema,hralo to,ale nebyl jsem tim moc nadsenej...pak mi betaron poslal svoje schema OTL s 6N2P a 6P14P a ja zjistil,ze se to az tak moc nelisi od zesilovace na ktery hraju na bedny(kdyz pominu odlisny zapojeni koncovky)...udelal jsem svoji verzi a hralo lip nez to co jsem nasel na webu,od betaronovy verze se lisila budicem (6N1P) i koncovkou (6P15P) ale zapojeni plus minus stejny...ale pro moje sluchatka AKG701 to nebylo,ikdyz jsem na to hral nekolik let...majitelum sluchatek s vyssi impedanci (nejlip 300 ohmu) betaronuv sluchatkac doporucuju,mozno udelat s ECC88 a EL83 pokud che nekdo tuzemsky lampy...EL83 se daji obcas koupit za hubicku,vcera jsem vydrazil 10ks za 99kč...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Nejsou ty 6P15P lepší než EL83? Dají se sehnat taky celkem lacino.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

kazda z tech lamp je zvukove trosku odlisna,ale obe hrajou super,pro moje ucho lip nez EL84 a to i bez Hazenmodu...ale Hazenmod to jeste zvukove vylepsi...taky bych rad jeste vyzkousel 6P9,mam je jen zapojit...a taky CV4055 Brimar...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Hm, když už přišla řeč na 6P9, tak její elektrický ekvivalent v novalu není nic jiného než 6L43. Možná by taky stála za zkoušku...

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

no vida dalsi flaska k otestovani,kdo je ma priznejte se...asi to nikdy neskonci...i v zesilovaci pro bedny hraju na 6P15P takze 6L43 by mohla byt zajimava k porovnani...ted jsem stavel SE s 2A3,zkousel jsem ruzna zapojeni budicu,ruzny budice...zajimavy,ze 6P15P se stejnymi vystupaky zvukove zvitezila nad 2A3 Emission Labs i 45 Silvania...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Možná by stála za vyzkoušení RL15a (=5L50). Charakteristiky vypadají lineárně, zvukově jsem ji nezkoušel.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

myslis 6L50,ne?pokud je mas a posles mi je ,muzu odzkouset...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

No 5L50 má stejnou patici jako 6L50 ale 6L50 je svazková tetroda, kdežto 5L50 je přímo žhavená (Uf=4,8 V) pentoda Pa=20 W. Kolik jich mám poslat?
Máš patice?

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

jo RL15A jasny,5L50 jsem nikde nenasel...fakt bych je rad vyzkousel,patice nemam,hledal jsem,ale nasel jen 8 kolik...pokud bys mi mohl dve pujcit na vyzkouseni i s paticema,sel bych do toho...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

6L50 tu mám 2 kousky. Měly by být nové, ale nemám jak změřit. Patice bohužel nemám. Rád poskytnu na vyzkoušení.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

dakde na starom mejli by som mal mat betaronove schemy zo zaciatku vlakna, neviem nakolko su aktualne a co sa tam zmenilo, skusim to pohladat a vyskusat, aby som ladil nieco lampove na to nemam cas ani vedomosti, VS ma ubera o cas a vdaka nej moje elektro vedomosti znacne stagnuju

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

PBdnes 12:03
Nejsou ty 6P15P lepší než EL83? Dají se sehnat taky celkem lacino.

čo si predstavujete, Kefalín, pod takým slovom lepší?

Jsou prostě jiný. je lepší tatra 815 nebo porsche 911? odpověď jak na co.
Každá flaška je krapet jiná, tzn vhodná třeba pro jiné zapojení, má jinej pracovní bod...
není to její klon z ruska, tudíž bude asi chtít přizpůsobit prac. bod - není plně záměnná za EL83. Myslím, že se pokoušíš srovnat nesrovnatelné.

P.S: já na ruský flašky mám docela slabost...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Co se tyce zvuku,tak 6P15P a EL83 jsou si velmi podobny,ten pracovni bod neni zase tak kriticky,mozna pro mereni,to nemuzu posoudit...ale pri 250V na anode a katodovym odporu cca 300 ohmu  hrajou obe super...jen je potrena udelat prepinac,maji  jiny pinout, G2 na pinu 1 u EL83 oproti G2 na pinu 9 u 6P15P...
i ja s oblibou pouzivam rusky flasky,zvukove jsou vetsinou vyborny,u signalovych flasek se mi o trochu vic libi nemecky flasky z sedesatych let,ale ty jsou velmi vzacny a od toho se odviji jejich cena...(treba 6N6P mam moc rad,ale E182CC mi zni lip,ale je zase mnohem drazsi...to samy s 6N1P vs. E188CC...nejedna se o prime ekvivalenty uvadim jen jako priklad toho co mam a co jsem porovnaval a toto plati pouze pro poslech na moje bedny,v jinym systemu se to muze lisit)
jeste jeden poznatek ke sluchatkacum a budicim lampam...u mych AKG701 se mi vic nez triody resp. dvojity triody osvedcily pentody v triodovym zapojeni...s uz nekolikrat zminovanou EF80 s lesklymi stinicimi plechy jsem spokojenej a zadna jina lampa,ktery jsem zkousel ji neprehrala ani jiny strmy pentody ani ty  nemecky dvojity triody z sedesatych let...zkousel jsem E180F,E280F,EF806s,E80L,6SH7,ruzny rusky,E182CC,E80CC,E188CC,E288CC,E88CC,ECC81 ,ECC83,ECC808...vsechny co mam tak jsou vyhlaseny verze at uz Telefunken,Siemens,Philips nebo Valvo...u triodove zapojenych pentod je v mych sluchatkach jemnejsi tedy mym usim prijemnejsi podani...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

3 z 4 flasek 6p15p su mikrofonicke jak svina. Ale daju sa vybrat pekne kusky, ak ma clovek z coho. 6p15p ma podla mojho ucha detailnejsi prednes, EL83 zase ako keby trosku nabasovany. Najkrajsie hrala Tesla EL84 a 6p14p-ev, to bolo nieco! Ideal. Ale sluchatkac so 6AS7 hral este o kapanek lepsie wink

Příspěvky [481 až 500 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£