Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Tak aké tam máte na tie moduly napájanie.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

to uz mas vlastne jedno... lebo suciastky su nadimenzovane na vissie napetie nez 100V... staci potom len trosku dvihnut hodnotu rezistora R16 a mas po probleme... smile

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Běžte s takovou diskusí na blackout, nebo mě naserete. Nakecali jste už o jednom typu vrábelské desky dost píčovin.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

No veviem prečo by mal niekto s touto diskusiou bežat niekam preč,na iné forum.Ved predsa na toto tu je forum určené alebo nie?  Ináč "BIG SINCLAIR" nechcem provokovat,neuraz sa ale ty si si ani na prvý pohlad na tu fotku nevšimol že v tom acesi nie su orig. moduly ale vrábelske dosky,čo som od teba ako od odborníka nečakal ty to musíš poznat na prvý pohlad.A ešte jedna pripomienka na záver keby si radšej namiesto blbých pripomienok a posielaní niekoho do prdele poradil bolo by to lepšie.Si myslíš že si majster sveta čo sa týka opravovania zosilnovačou,je aj kopec iných šikovných ludí a nesprávajú sa tak ako ty.

Web

(upravil Jaro16 22. 10. 2007 15:16)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Lacik21: nestvi SINCLAIRa
Sinclair: je jasne, ze pri cim vyssim napajacim napajacim napeti, moze vzniknut TZV. priecny prud, ktory pocase odpali konc. trandy, ale nevidim dovod, sa nad tym rozculovat, ked to uz sme poriesili...
PS: ak nechces aby sme to tu rozoberali, tak si myslim, ze to problem nebude... ale, može to byt nespravodlive voci druhim...

(upravil sinclair 22. 10. 2007 18:45)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

laciku, běž s takovými kecy laskavě do prdele.
Jseš chytrej jak rádio nad tím, že si někdo na první pohled nevšiml, že je to překopávaný?
Až tady nadiktuješ "na napájecí napětí tolik a tolik je potřeba vyměnit tohle a tohle za tohle a za tohle", tak Tě do té prdele posílat nebudu. Zatím jsi ale neužitečný, blbě žvanící sráč. A proč ten kopec lidí není zrovna teď a tady, aby poradil, co?

Napájecí napětí nemá s příčným proudem kurva nic společného, nepleť hrušky a jabka Jaro.
Odpory můžou zůstat všecky jak jsou, rozdíl 20V na napájecí větvi není tak zásadní, aby bylo potřeba něco z odporů měnit. Jsou potřeba měnit zásadnější věci, než jsou odpory a sere mě prostě, že k tomu mají idiotský připomínky lidi, co o tom vědí naprostý hovno.

Web

(upravil Jaro16 22. 10. 2007 23:37)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ok, sinclair.
Zasadne som uz pomohol dost Drimacoustickovi, navrhol som vymenit koncove, budiace za MJ a MJE a KC za BC + ine veci  - este taka mala vecicka!!! R16 je napajana na obidve napajacie vetvi, takze pocitaj 40V skok... a to uz na 2x 1n4148 moze byt trosku vetsia zataz nez znesu  - takze naco ich zbitoocne drazdit?... ale to len bokom smile
Nechcem sa s tebou tu natahovat... kazdy ma svoj styl...
Kurpelm: uz sa tesim nato, ako mi povies, aka tam je napajacka, a kolko to ma v skutocnosti Prms smile

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Jaro, tak já Ti něco napíšu. Je to hlavně z toho důvodu, že jsi pod vlivem všelijakých kokotů z blackoutu a podobných pochybných fór, kde jeden větší kokot než druhý plácají páté přes deváté a dohromady o tom ví téměř hovno.
Odpor R16 tam není k ničemu jinému, než jenom k nastavení proudu těmi dvěma sériově spojenými diodami VD2 a VD3. Při napájení 2x40V těmi diodami teče asi 11,5mA, pokud budu uvažovat napájení 2x55V, tak beze změny odporu R16 jimi poteče asi 16mA, což je rozdíl naprosto směšný a zanedbatelný vzhledem k tomu, že ony dvě diody jsou KA261, tedy STOMILIAMPÉROVÉ. To je jeden důvod, proč si myslím, že jsi osel.

Druhá a důležitější věc: pokud se nedejbože někdo chystá přeházet KD337/338 za MJE15030/15031, tak ho rovnou upozorňuju, že kope hrob nejenom sobě, ale hlavně uvažovaným koncovým MJ15003. S takovýmto osazením se bez pečlivého nastavení kompenzací ten konec umí tak masivně rozkmitat /a zvlášť s delšími přívody ke konc. tranzistorům/, že bez laboratorního zdroje s elektronickým jištěním to koncové tranzistory odpráskne během několika stovek milisekund, přičemž to ještě stihne odvalit i budiče VT9-10, rozkmiťák VT4 a ušetřený nezůstane ani druhý diferenciál.
Bez rychlého osciloskopu a značné praxe nemáte šanci to s rychlými ONsemi na budiči a rozkmiťáku dostat do rozumných a funkčních mantinelů. Rovnou upozorňuju, že ani změnou C5 nebo C3 nelze ten konec uklidnit. Je potřeba počítat ze zatížením komplexní zátěží, ne jenom odporovou, do které se to může chovat jakžtakž korektně.
Mám tohle všechno za sebou /ale už před dvaceti lety/.

Dále-pokud je to vrábelská deska, určená pro jeden pár koncových tranzistorů /nejspíš ano/, tak je třeba paralelní koncové tranzistory spojit do paralelních sekcí se samostatnými svými em. odpory asi 0,15R, spojit paralelně kolektory a báze a pak teprve připojit do bodů 5-6-7 a 12-13-14.
Každý jiný způsob přinese potíže, nerovnoměrné zatížení koncových tranzistorů a jejich brzké zničení.

Celé vaše snažení mi silně připomíná snahu opravit elektroniku motoru TDi kombinačkama a kladivem.

Web

(upravil Jaro16 23. 10. 2007 20:34)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ok, s tymi diodami dajme tomu, ale som to sice nespomenul, lebo ked som pisal predchozi prispevok, tak som mal trosku vipito... ber aj ohlad na rezistor ako taky samotny... pri 80V ma ubitok 0,35W a pri 120V by mal 0,8W a jak som si vsimol, tak je tam len 0,25W, tak povec sam ci to nieje zbitocne, aby tam tak daco topilo...
Zoberme priklad: AZK 210 ma napajacku 2x29V a ma R16 - 6K8/2W a AUJ 637/ uz ma 2x40V a ma R16 18K... si myslim dost velky skok...TESLA vedela, preco asi tak... ci sa mylim? smile
MJcka osadzujem, (ked nemam uz TESLA, a chcem poriadnu spolahlivost) bez problemov, a to aj bez kompenzacneho kondezatora, na rozkmite...
Ani jeden jediny zos mi neodisiel... Pri takejto zmene si treba akurat davat EXTRA pozor na klud. prud...
Ten navod s emitorakami som uz odzaciatku navrhoval... neviem ktory blb to nechal predtym natvrdo spojene...

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Jaro opravdu přestaň trepat píčoviny. Všecky vrábelské desky včetně AUJ637 a AZK052 mají na místě odporu R16 odpor 6k8 a ten se nikdy neměnil. I AZK210, i AZK220 a všechno podobné.
Nezkoušej z mě dělat debila, protože to se bohdá nikomu nepovede a uděláš debila tak maximálně ze sebe.
Kompresný kondenzátor říkáš kurva čemu? To je nějaký nový blackoutovský výraz? Máš rychlý osciloskop /aspoň 100MHz/, abys mohl tvrdit, že Ti to nekmitá a nezakmitává?
Jak už jsem psal prve-jsi načuchlý těma čurákama z blackoutu, co plácají páté přes deváté a přitom neví o čem.
Na klidový proud je třeba dávat pozor u jakéhokoliv zesilovače, nejenom vrábelského a zvlášť u nepárovaného kvazikomplementáru.

Web

(upravil Jaro16 23. 10. 2007 20:29)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

no, asi som slepi... tak isto, ty, ktorym presli cez ruky mnoho schem z vrabelskymi DPS..
PS: ja nerobim Debila z nikoho, nieto z teba, tak nerob ina ty zo mna!!!!
PS2: neviem co ma s Petom ale to uz nieje moja starost... Jak som pisal, kazdy ma svoj styl, a svoje skusenosti...
KONCIM tuto diskusiu... ak dakto este bude chciet, jedine MAIL!!!
EDIT, beriem napet... AZK moduly maju vsetky okrem AUJ 637 a AZK 052 vsetky rezistory 6K8... ale to len bokom...

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

tak ako by si to spravil Ty, Sinclair? nechce sa mi zase dávať 2k za trandy

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Jaro, po tobě těžko bude někdo něco chtít, s Tvými "vědomostmi"...
Jak bych to udělal já, kdybych ten ACES opravoval?
Klidně bych tam ty vrábelské desky nechal, ale udělal bych tohle:

Na vstupní a druhý diferenciál bych dal velmi pečlivě na Ube a h21e vybrané BC546B.
Do proudových zdrojů : místo KC147 bych dal KC639 a místo KD337 BD243C.
Do regulace klidového proudu KC639 s h21e nejméně 150.
Na rozkmitový stupeň místo KD338 bych dal BD244C vyselektovanou na Uceo=150V při Rbe=200ohm. Je to nutné.
Na budiče místo KD337/338 bych dal BD243C/244C se zkontrolovaným Uceo, mají běžně 120-150V.
Koncový stupeň MJ15003.
Proudová ochrana KF507/517 beze změny, nejsou nijak napěťově namáhané.
Drobná změna kompenzačních kapacit a doplnění dvou dalších.
Tranzistory v pouzdře TO220 jdou do vrábelských desek nádherně namontovat-uštípnete kolektorový vývod, bázi a emitor ohnete kolmo a na desce vodivě propojíte obě "díry" kouskem drátu, kolektor TO220 bude připojen křídlem.

V tomto případě je hlavně nutné dodržet přibližnou velikost Ft náhradních tranzistorů, jejich dovolené napětí je až podružný problém. Topologie desky, kmitočtové kompenzace a vůbec celé zapojení je prostě navrženo pro použití budicích a výkonových tranzistorů s Ft max. 3MHz, všecko rychlejší tam způsobí JEN potíže a užitek téměř žádný.
Proto si myslím něco o kokotech, když slyším o výměně osazení za MJE apod.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

nie všetky kdčka budu vymenené, len 2 tuším

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Drimacoustic, teraz som na vážkach, ako to spraviť. Ale prikláňam sa k sinclairovi, chcem aby to dlho fungovalo. Tým nechcem povedať, že Jarovi nejako neverím alebo niečo proti nemu mám.

V rozkmite a prúdovom zdroji sú (zatiaľ) KDčka, budiče MJE15032/3.
Sinclair, mám jednu otázku, prečo do vstupného a druhého diferenciálu treba dať BC546B, mám tam KC811 a812. Tipujem kvôli Ube?
Kua, takýto zosík som ešte nerobil, nech pri mne stoja všetci svätí...

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

zmýšlam podobne ako ty, Kurpelm, predsa len Sinclair je kapacita. Jarovi som veľmi vďačný a nechcem ho uraziť.

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Njn, Jarovi som vďačný aj ja. To čo mi napísal v mailoch, len utvrdilo moje kedysi dávno čítané informácie(oživovanie atď..).

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

sinclair: a máš to odskúšané?

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Myslím si, že určite, inak by to nepísal.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Pochopitelně Vy ocasi. Ty BCčka do diferáků kvůli závěru! KC809-811 se Ti prorazí!
Ty MJE z těch budičů vyhoď do řiti, nebo se z toho zblázníš. Jestli nechceš Drimovi kupovat nové ONS, tak poslechni a vykašli se na ptáky jako je Jaro. To, co on oživil doteď, jsem měl za sebou já koncem devítky ZŠ...a moc toho zřejmě nebylo, jinak by tak blbě nekecal smile

Jo- a ty případné BD243C/244C ZÁSADNĚ STM!!! Jestli nemáš, v Aldaxu ještě nějaké jsou. Strašný pozor na všelijaké CDIL, CMJE15030 a podobné bastly. Dřív nebo později Vám takové tranzistory vyliskají po hubě.

Web