(upravil drimacoustic 18. 2. 2008 17:56)

Téma: Aces SP1000 - poznáte niekto?

http://img339.imageshack.us/img339/8634/p5090318qb9.jpg
http://img253.imageshack.us/img253/7466/p5090319gb9.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/4306/p5090320ik2.jpg
viete niekto co to je, aspon priblizne parametre .

(upravil sinclair 9. 5. 2007 17:28)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ježíšikriste, starý dobrý ACES! Kdes to kurva vyhrabal???
Opravoval jsem v minulosti několik SP600 /2x300W/ a SP572 /2x200W/, myslím, že to bude něco dost podobného, jen výkonnějšího, nebo je to spíš podle počtu koncových tranzistorů schopno odevzdat větší výkon do těch 2ohm.
SP572 měla naprosto stejný budíky i design, jen vše vyvedeno vzadu. Byly to všechno kvazikomplementáry s 2N3442, 2N3773, anglická klasika začátku 80.let.
572 měla stejný moduly i způsob chlazení, nikdy se nesmí zastavit ten ventilátor /běží okamžitě po zapnutí, je natvrdo na síť/, jinak je do několika minut po zesilovači.
Je to dost starý a určitě to bude mít hodně za sebou. Byly to kromě McGee, Zecků, Harrisonů a dalších velice oblíbené zesy mezi barovými kapelami. Tahalo se to v kvantech z Rakouska, už si nevzpomenu na ten muzikantský krám na okraji Mistelbachu...

Edit: Škoda, že je tak domlácený. Dal bych Ti za něj kupu peněz. Sháněl jsem je kdekudy, ale Acesy zmizely z povrchu zemského.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

A co ty závěje mrtvejch mikrobů, Leoši ? Mě se z toho vždycky zvedá žaludek... smile

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Perchloretylen a izopropyl je vždycky spolehlivě vyvraždí:-)

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ale az ste si vsimli su v tom osadene moduly z tesly co boli v zosikoch azk 220 alebo disco 240 az dobre vidim , tie moduly urcite spoznate.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Té překopávky je mi líto, zřejmě nikdo nedokázal spravit ten původní prajednoduchý kvazikomplement. Mám zaplaťpánbůh schémata i layouty původních desek Aces, tehdy mě ještě dost bavilo to vykreslovat a obkreslovat:-) Některé hovada to takhle řeší..

Web

(upravil drimacoustic 14. 5. 2007 19:31)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

takže može mať tych 2x500w? podla toho ako hra tak asi hej. len jeden kanal nejde, neviem co je s tym, su tam prepalene pojistky a ked tam dam druhe tak ich to tiez prepali. a jeden budik nejde. ozaj sinclair, co moj transiwatt?

edit: a ked tam pripojim reprak tak sa ozyva iba slaby brum

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

mohli by ste mi niekto s tym pomoct?

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ty si tiež z Trenčína?

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ano. vidis, doteraz som si tiez nevsimol ze aj ty. kde presnejsie byvas? a vedel by si mi s tym pomoct?

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Bývam na Juhu3. Pomôcť by som aj vedel, kdečo som už opravoval. Aspoň zistiť čo je v ňom zlé. Keď tak napíš na ICQ, mám vyplnené v profile.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

skor mail, mam dost obmedzeny pristup na net.

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ok. Píš na kurpelm zavináč gmail bodka com.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

sorry ze vyhrabavam staru temu ale uz odisiel aj druhy kanal, ked som vytocil potak naplno tak to len prestalo hrat. ako pls zistim ci je to odpalene? dali by sa zohnat druhe tranz? dik

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Vidíš, práve dnes som si na Teba spomenul, že už by som sa naň mal konečne pozrieť. V robote ťaháme 12tky aj cez víkendy a sviatky, tak som nemal čas sa ozvať. Tento víkend tiež nebudem doma, práce sa mi tu hromadí.... Ak ten zosík počká cca mesiac-dva, tak sa naň veľmi rád pozrem.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

ok, pls posnaz sa co najskor lebo foter asi nebude rad ked to zisti

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Snažím snažím. Možno cez víkend budem mať čas, to ešte neviem naisto. Každopádne sa ozvem.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Kluci, já myslím, že na tom spravíte hovno. Jestli je na těch vrábelských deskách původní osazení, tak se Vám to prošlehne zas. Třeba ne hned, ale nebude to dlouho trvat. Škoda námahy a peněz. Ty vrábelské desky by tam mohly zůstat jen za předpokladu, že do nich sakra pečlivě vyberete osazení a značkové koncové tranzistory budou mít slušnou betu. Jinak těm KD337/338 upálíte emitory a pojede to do řiti znovu.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Neboj, vyberať je z čoho.

Web

(upravil drimacoustic 12. 7. 2007 13:27)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

kolko by to asi stalo? a ked by sa to neoplatilo tak co s tym?inac tam su v pravom a lavom kanali rozdielne koncaky