(upravil sinclair 12. 7. 2007 13:38)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

No, já myslím, že KD337 nevybereš na potřebných 150V
/napájení+rezerva/, i kdyby ses posral.
KD338 možná ano, o těch vím, že přes mizernou betu mívají Ucemax vyšší, než npn typy.
A opravdu znovu připomínám značkové osazení na konci, precizně nastavený a držený kliďák.
Ať si z toho pak nenasereš do kalhot, to už není žádná stovka a ty trafa jsou hoodně tvrdý.
Spravit to určitě půjde, ale rozhodně ne za pár korun a rozhodně ne s tesláckými součástkami.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Pomaly si začínam myslieť že bude lepšie vyrobiť nové moduly koncov a tie osadiť. Ostane len zdroj a bedňa...

Web

(upravil drimacoustic 12. 7. 2007 14:11)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

ake moduly by sa tam hodili? co sa vlastne asi stalo s tym?

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Moduly leach alebo niečo na ten spôsob. Na nete je dosť schém, už len vybrať niečo čo naozaj funguje. Neviem čo sa s ním stalo, buď nejaký kondík alebo prerazilo polovodič, druhá možnosť je pravdepodobnejšia. Keď  ho budem vidieť a merať potom poviem presne čo sa stalo.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

ten jeden kanal odisiel ked som sa  nechtiac dotkol reprokablom z vystupu trimra kt. som mal zapojeny na vstupe.

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

No pekne, spätná väzba ako hrom... No najskôr zdiagnostikujeme, potom uvidíme čo ďalej. Nerobme predčasné závery...

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Bol som sa na ten zosilovač pozrieť s merákom v ruke. Už prvý pohľad neveštil nič dobré, niekto sa s ním hral, upravoval zapojenie. Koncové trandy pomiešané tesla aj originál, niektoré káble odstrihnuté len zaizolované, výstup na repro vedený cez dva antisérivo zapojené elektrolyty!!! Así najjednoduchšia a najsprostejšia ochrana... Koncové tranzistory KD3442, vždy jeden z rady bol zlý, komplet šlus. To isté aj KUX41N. Na KUX boli centrofixom popísané zrejme záverné napätia, od cca 250-320. Vadné nikdy neboli tie s najmenším záverným napätím(pokiaľ je to ono a dá sa mu veriť) ale s pomaly najvyšším, prieraz to zrejme nebol... Na jednej doske budiča je zhorený MLT odpor 330ohm a zrejme aj dva trandy budiča. Ďalej som závadu neskúmal, bez poriadneho náradia sa to ani nedá, pre začiatok by aj stačilo. Inak na prednom paneli je písaná minimálna záťaž 2 ohmy, filtračné kondy sú na 63V, takže aby dal 400W do 4ohm asi nieje možné. Tak asi toľko.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Pokud je na těch kondech 2x60V, tak to 2x400W/2ohm dá.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Napätia som nemeral, ale budem. Počítam že všetky trandy v koncáku je treba vymeniť, budiče asi tiež. Ďalej sa uvidí. Ale zásahy boli do neho robené a to ma štve... Keď si nájdem čas tak sa do neho pustím.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

kurpelm: ked uz to budes robit, tak tam uz osad radsej MJ 15003-ky su sice drahsie, ale vykonejsie, a menej zatazuju Budice, ako tie 3442-ky

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Ten koncák je rozmrdaný až hrôza. Sú tam teslácke plošáky, neviem či pôjde dobre a hlavne dlho, aj keď vymením všetky vadné súčiastky a nastavím ho. Mám chuť urobiť dva úplne nové moduly...

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

Tie VRABELSKE moduly zase nesu az tak zle... Ja snimi robim nejaku tu dobu, a zatial som nemal ANI JEDNU reklamaciu... Treba len vediet kde co dat....
autorovi som posiel Na fotke, co ma zhruba spravit, ak to vsetko bude... (SAMOZREJME /najlepsie/ - aj s tymi MJ-ckami) tak ten koncak musi slapat do konca zivota...

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

ja niesom autor.

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

A vsimol si si, ze vsetky tranzistory su prepojene na tvrdo??????? To kde kedy takto dakto videl.... :-/ Tak by mohli byt prepojene, iba za predpokladu, ze vsetky trandy su DOKONALE sparovane a nebiju sa medzi sebou... - nato su emitorove rezistory predsa... Samozrejme tie dva 0.1ohmove rezistory nemozno povazovat za emitoraky... na tolko TRANDOV :-/

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

No jo, lenže Drimacoustic tento zosik voľakde splašil, pokazil sa mu a ja som išiel zdiagnostikovať závadu. Povymieňať zvládnem, pomerať tiež. Takýto koniec vidím prvý krát, do PA sa moc nehrabem... Sú natvrdo, neviem kto túto úpravu robil.

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

poslal som ti mail.. poriesime to tam... OK?

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

OK

Web

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

takze suciastky od Jara dorazili, s Kurpelmom sa chystame to zbastlit, ale su tam len 8800uF filtracne kapacity na kanal, to je asi malo, kolko by tam malo byt? a ake kondenzatory su na to najlepsie?

(upravil Jaro16 24. 9. 2007 22:04)

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

pokial ten koncak netrapis do basoch, tak na bezne viuzitie ti tie kapacity stacia (za predpokladu ze elyty\ nesu vyschle...)
Ak by si chcel, mam na predaj take "poriadne" velke "flasky" SIEMENS GERMANY 10000uF/100V - ale znesu ovela viac nez je napisane - (tj. pri 3vAC cez nich prechadza vyssi prud ako 20A - sinclair vie o com hovorim:)...)
Moja rada: 4 take das do zosika, a mozes ho trapit kolko len chces aj do basoch smile - ale zase velkost!!!
Zmeraly ste napajacie napetie na tych kondikoch v zosiku ?

Re: Aces SP1000 - poznáte niekto?

S kondenzatormi som tam ešte nič nerobil, ani som na nich nemeral napätie. Pôvodne som ten zosík chcel vyzdvihnúť a Drimacoustica a doma opraviť, ale od včera nemám k dispozícii auto, musíme to nejako poriešiť. A v škole mi tiež nedajú pokoj.... Keď pomerám, dám vedieť.

Web