Téma: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Zaujimal by ma nazor kompetentnych, ake usporiadanie jednotlivych reproduktorov je vhodnejsie. resp. ak mate iny nazor ale ine vhodnejsie usporiadanie, kludne napiste, necham si poradit. No je mam predstavu o osadeni ako je na lavej strane obrazku, teda zatial.
http://img136.imageshack.us/img136/1163/stlpovreprosustavyjx5.th.png

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Zkus si pohrat v EDGE, hodne veci to dojde samo od sebe.

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

to lave vyzera seriozne zatial mam najlepšie skusenosti s d'Appolito nieco na styl http://www.visaton.sk/cgi/VisatonFramed … ID=567.htm ale momentalne spekulujem nad takym podobnym projektom ako ty ale skor je to ten na pravej strane obrazku skusim si to hodit do BOXIMu a uvidim ci by to tvoje riešenie nebolo rozumnejšie sa potom ozvem

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

A z hraní v uživatelsky nepřátelském excelovském prostředí BAFFLE DIFRACTION SIMULLATORu se dá navíc vyčíst vliv zaoblení nebo zkosení hran...
ad Edge: u mě měření potvrdilo shodu s návrhem v tomto šikovném prográmku !!!

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Moc se mi líbila Methmanova poznámka, že se sice asymetrickým uspořádáním srovná charakteristika (hlavně osová), ale naruší se časová charakteristika, v kontrastu s pistoleho doporučením, že asymetrie ovlivňuje podání prostoru. Dokonce sem SNAD někde četl, že velký bedny mají dobrý prostor.
Tak teď co je to ten prostor smile? Štve mě opravdu při vyosení, že se zvuk složí až opuštění přední desky? Jak a jestli vůbec to lze poznat? Není celá ta habadůra kolem podání prostoru jenom o tom, na jaké frekvenci se mi ozve zrovna která hrana?
A vůbec nabízím, že sestrojím jakkoliv velké zaoblení (metodou nafrézování materiálu a ohnutím) a nechám někomu změřit, jestli se to chová počestně. Jenom s tim měřením jsou trochu problémy...

Web

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

mozem poprosit konkretne navrhy pripadne skusenosti?

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

tak ake by bolo doporuceneie? Osadit ich symetricky v osi reprobedne alebo umiestnit ich tak ako to je v lavej ukazke? Skor by som privital reakcie tych, co s tym ju uz nejaku skusenost, resp. nejake prakticke rady. v programkz EDGE sa mi nechce hrabat, neviem s nim robit

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Jofi kurva
ty neodpovídáš na mejly a ani nepoděkuješ(kity),příště se na tebe vyseru!

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

na maily?nerozumiem

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Jofi, to vyosení není rozhodně pro okrasu, má potlačit difrakce, ale má to svůj řád, nelze to jen tak namrskat jak se ti líbí, pokud tomu nerozumíš, udělej klasickou koncepci všechno pěkně nad sebou středy a vejšky co nejblíž k sobě a raději silně zaobli hrany ozvučnice. Jinak si nemyslím, že EDGE je nějaký těžký na zacházení, právě na něm snadno vidíš, kde ti ta difrakce vzniká a vhodným umístěním jí minimalizuješ, případně posunuješ mimo dělící frekvenci repro, kde často páchá největší neplechu.

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

nema niekto nejaky strucny manual na ten EDGE pre debilov? smile

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Jofi, nainstaluj si ho a uvidíš, že to pochopí i brouk Pytlík.

Vyosení výšek je krásná věc, ale měřil jste někdo, jak se to projeví na směrovce? Podle mého bude pěkně nesymetrická.

(upravil VOX 31. 3. 2008 14:52)

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

Jofi, už sem ti to v podstatě popsal v simulaci kterou jsem ti dělal na jinou kombinaci. Předpokládám, že se ptáš na to, co jsi postnul tady: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3427
Celkem slušně ti vliv umístění repro ukáže Visatoní BOXSim. Ukazuje i směrovky. Nechtěj od každého hnedka hotovou věc až pod nos. Trochu se aktivně starej, nainstaluj, uč se v tom dělat a pak se ptej.

A na veškeré simulace osobně už teďka seru, dokud se nenaučím měřit, potom se to teprve přiblíží realitě. Je to cesta, kterou jiní už dávno znají, nicméně každý si ji musí prošlapat sám, takže vyrážím...

Web

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

No tak v Edgi si přece směrovou charakteristiku taky uděláš smile.

Web

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

No jo, ale to bych si musel vzpomenout, k čemu je dobrá tangenta, nebo alespoň Pythágorova věta. big_smile

Re: Vhodnost usporiadania reproduktorov

check napsal:

Moc se mi líbila Methmanova poznámka, že se sice asymetrickým uspořádáním srovná charakteristika (hlavně osová), ale naruší se časová charakteristika, ...

To je mylná interpretace.