Re: SDA 50 MOS

smile,  ja tam mam myslim dobré součastky. proměrený. vypadaj pruměrně, tranzistory taky nejsou podpultovky.  Každa zkušnost něco stoji.  Každopadně kdyby si to zkusil byl bych ti zavázan.

malej inzerat(admin nezlob sa)- mam hromadu tesla (asiaudio) kondezatoru. myslim tak od 1M do 10M AC35-100V
presnej priklad "Tonfrequenz Bipolar 3M9 100v 35V AC"
používam je jako easy vyhybky pro low end. nebo do car audio...
videl jsem jak tuhle kombinaci používaji s halogenovou žarovkou u vyhlašene firmy dexon:-)
pustim levně kus /koruna. třeba i poradim s aplikaci

Re: SDA 50 MOS

Sinclaire a jak to vypadá s tím jednoduchým mosfetem od tebe co jsem tu o něm před časem zaznamenal hlášku? Nebo jsem se spletl?

(upravil sinclair 11. 2. 2008 11:09)

Re: SDA 50 MOS

ViperKingu, tak jsem to zkoušel s těmi BD139/140. Závěr je ten, že nebýt elektronické proudové ochrany ve zdroji, byly fety dávno v háji. Musel jsem tam experimentálně přidat ještě jeden "zklidňující" kondenzátor a i tak je to o ničem. Raději si zkus sehnat ty KFY18/KFY46, nebo KFY16/KFY34, případně dvojici KF517B/KF508, či KF517A/KF506. To jsou tranzistory, které se v téhle republice vyskytovaly doslova všude a na každém rohu. Případně by to snad bez větších nároků snesly i ty BC639/BC640. Někdo ve Tvém okolí tyhle tranzistory mít musí, bylo toho všude jako plevele.

Thales :
Mosfet jako takový je hotový, jednoduchý tedy zrovna není, ale vzhledem k použitému materiálu ani zas tak moc drahý. Použity jsou Toshiby 2SJ200/2SK1529.

Web

Re: SDA 50 MOS

kolik párů? kolik wattůch?

Web

Re: SDA 50 MOS

Dva pyčo hustý páry tlačí to dvěstě watůch smile smile

Web

(upravil Thales 11. 2. 2008 14:10)

Re: SDA 50 MOS

A nebyl by nějaký hezký náhled abychom se mohli pokochat?
Co brzdí zařazení do nabídky Aldaxu?
myslel jsem že to bude nějaký drobek na způsob SPS50 ale asi jsem si to blbě zapamatoval. Moje chyba.

Re: SDA 50 MOS

Na přelomu duben-květen.

Web

Re: SDA 50 MOS

Díky. Nicméně náhled zase nic.

(upravil ViperKing 11. 2. 2008 15:54)

Re: SDA 50 MOS

a tak to je škoda.chtel jsem to osadit pruměrnými součástkami. KFY.. jsem doma našel jeden funkční pár. kf517,508,506(bez A či B) mám.  tudíš zkusim kfyKFY18/KFY46, pak 517/506. Ale urcite koupim ty BC. nechci tam stare součastky. za pár let bych je nemusel sehnat vubec.

jinak mockrat dekuji. bohužel nemam proudově nastavitelnej zdroj. budu to muset zkouset s odporama.

Re: SDA 50 MOS

Mně by jen zajímalo, co se na tom jako chceš naučit... Na ojebaný, špatně navržený stavebnici. Není lepší učit se od dobrých učitelů?

Web

Re: SDA 50 MOS

Mě také.

Re: SDA 50 MOS

hhh... přestal jsem věřit ve školu. nebavi mě pár let se bavit o něčem co si nikdy nevidel ani nemůžes ověřit. nehlede že je dost drahe tahat školu + koníčky pro norlmalního člověka.. a jestli Vás to někoho rozesmálo tak věřte..že to směšné NENí

na one strance je napsáno že je to prakticky nedotáhlej zesilovač... a to se mi libi , kladu si otazky a hledám odpovedi. od lidi, internetu a od Vas a dává mi to mnohem víc..než poslouchat podobne P:__ jako tvrdi pan F.  přesne naprosto presne to stim vykonem tvrdil muj učitel... už tenkrat jsem padal podstůl. pak mi ale došlo že káže vodu ale chlastá víno.

Re: SDA 50 MOS

S ochrannýma odporama to nezkoušej, rozkmitá se to, protože napájecí cesty tam nejsou ničím blokovaný.
Fedrman nechlastá ani víno, on mele píčoviny, to už jsme tu zjistili všichni.
Víš, ono se na stejnosměrně vázaných zesilovačích, kór s fety blbě učí a ještě kór když je to omrd.
Naučíš se tam leda tak nevěřit blbejm kecům, které většinou takové omrdané stavebnice provázejí.
Já totiž přesně vím, co dalo impuls vzniku té SDA50.
Byla to naše SPS50, která je proti SDA50 luxusní stavebnicí.
SEAC se nás snažil podjet poměrem cena/výkon, jenže při přímém srovnání to SDA projede na plný čáře.

Co tedy objektivně SDA50 proti SPS50 chybí :

1. Plošný spoj bych nekomentoval, to je podprůměrný standart, je levnější proti SPS50 nejméně o 50Kč
2. Absence aspoň nějakých připojovacích pinů /fastonů/ - cca 3kč
3. Absence alespoň tavných pojistek v přívodu + a - napětí - dvě pouzdra a dvě pojistky cca 19Kč
4. Absence protizkratové ochrany zesilovače - dohromady asi 14Kč
5. ABSENCE TEPLOTNÍ STABILIZACE KLIDOVÉHO PROUDU!!!  - dohromady asi 10Kč
6. Absence nastavení výstupního ss ofsetu a klidového proudu - dohromady asi 9Kč
7. Absence kompenzace jalové zátěže a kmitočtová stabilita /Boucherot/ - asi 4kč
8. Stavebnice je kompletována z naprostých noname součástek - úspora proti SPS nejméně 80Kč
9. Absence L-profilu, na který se montují výkonové tranzistory - 12Kč

To je jen to hlavní, jistě by se toho dalo najít ještě víc.
Nezanedbatelnou položkou, těžko vyčíslitelnou je nesnadné a nejisté oživování, kdy nevíte, co to vyvede. V neposlední řadě také jde o dlouhodobější provozní spolehlivost, což je s noname materiálem těžká věc a většinou se vymstí spálenými reproduktory a otráveným uživatelem.
Shrnu-li to, tak to, oč je omrdána SDA50 automaticky dostáváte ve stavebnici SPS50.

OBĚ STAVEBNICE TEDY STOJÍ TÉMĚŘ STEJNĚ, přičemž ale horší parametry a horší reprodukovatelnost SDA50 ji už prodražují proti SPS50 /ztracený čas, příp. odpálené polovodiče/.

Pokud má někdo jiný názor a možnost srovnání, sem s tím.

Web

(upravil ViperKing 11. 2. 2008 22:59)

Re: SDA 50 MOS

no to je moc hezke srovnani.  ja tu nastaveni Offsetu MAM... tedy myslim. že ten Trimr je na to.:-).

ikdyz jsem SPS realně nikdy nevidel. Věřím že je to pravda.

tak tedy zablokuju napajeci napeti pred odpory 2*6 -470MF . ale asi by to spiše mělo být na té DPS. je to tak?

nebo setavím proudovej omezovač s 7812 a 7912. ostatne vsechny dnesni stablizatory jsou na 1A tak mozna ani to nebude třeba.

když dám do záteze odpor 30R a budu na nem meřit U.+ měřit I na kladne napajeci větvi. tak by se taky nemelo nic stat v případě nejakeho problemu ne?

jestli jsou to kraviny hned me zadržte... to jsou jenom moje intuitivni dohady

Re: SDA 50 MOS

ja si pripadam jak retardovanej. PAN S. mi slibil poslani veskere dokumetace. a NIC...  ty stavebnice jsem koupil primo od nej. a na ty dokumetny zapomel. Volam mi furt. a nic. vseci jsou pretizeni atd. sakra to neni možne. Asi pojednu do rudne. a vratim to.

jestli to nekdo ma, poslete mi to treba na mail nebo tak. PLEASE:::: aspon schema

Re: SDA 50 MOS

Hele mám to doma takže ti to pošlu nejdřív ve čtvrtek.

Re: SDA 50 MOS

dobra.. to bude moc moc super.  a nahodu shlavy si nepamatujes ty jmenovite hodnoty r16 a r15 c7 t6 t4.   jesli jsi stim laboroval. tak si to možna pamatujes.  Mužes mi o tom zesu napsat pra vět treba nejake zkusenosti s oživovanim kmitanim nebo tak?

Re: SDA 50 MOS

R15 byl 2k2 ja jsem ho zvýšil zhruba na dvojnásobek no a vic ti asi nenapisu at ti nerikam nejake picoviny.

Re: SDA 50 MOS

takže jak to leži a bezi. tak tedy mezi E a B je 1k2 (r16)a B K (r15) je 2k2 až 5k.  a zvuk je jaky z toho? pri spravne konsturkci. je to opravdu takove hruza..

promin jestli otravuju ale si patrne jediny clovek na svete kterej se do toho dal.:-)

Re: SDA 50 MOS

smile
Hele zejtra mám zkoušku ze statistiky takže dneska se ti nemůžu moc věnovat.

Maximálně ti spočtu pravděpodobnost s jakou ti ten zes pojede:)