(upravil StarLC20 6. 2. 2008 22:25)

Téma: Seřizování laseru

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá v domácích podmínkách seřizovat zaostřování laseru u CD-Playeru? Sice vím jak na to zhruba, ale newím, jestli je ktomu potřeba já newím třeba 50,- osciloskopů zaráz. Jestli má někdo nějaký zkušenosti, kromě rady: " nech si to vyměnit smile " Díky.

(upravil Bubacek077 6. 2. 2008 23:33)

Re: Seřizování laseru

u starý AIWY seřizuju laser tak jednou za půl roku, už hraje přes 14 let a pomalu odchází, v podstatě na tom nic neni, chce to mít sadu šroubováků, trochu zručné prsty a spoustu trpělivosti. Seřizuju podle ucha a podle hraní/nehraní, jde i v podstatě o to aby brala všechna vložená CD a nepřeskakovala. Na tišťáku u laseru jsou 2 trimry na bias, jeden tuším nastavuje délku paprsku a druhý zdvih čočky, ale to musí říct někdo zasvěcenější smile

Záleží čeho tím chceš dosáhnout - kvalitu zvuku tim nejspíš nezlepšíš, ale starý CDplayer by mohl opět číst, takže asi tak...

Re: Seřizování laseru

Což o to, on načítá CD, "celkem" spolehlivě. Problém je, že v tom praská, což je asi určitě způsobeno zaostřováním laseru. Na seřizování se podílí asi tak 5 trimrů zároveň smile na tišťáku u laseru je jenom jeden. Ten akorát spraví načítání, nikoliv praskání. Navíc, když se rukou jenom dotknu kablíku kerej vede ovládací žíly k laseru, tak se praskání umocňuje a místy vynechá zvuk uplně, takže to v tu chvíli asi ruším. No zřejmě tohle asi nepude jen tak jednodušše seřídit. Takže jinak diky, ale to mi moc nepomohlo.

Re: Seřizování laseru

tak to nebude problém v laseru ale v přívodu/kontaktech ne?

Re: Seřizování laseru

Ja to delam jen na te cocce. ten trimr nastavuje vlnovou delku a intenzitu. pokud to to praska na koncich tak staci to trosku postelovat Jiny trimr sem nikdy radeji nezkousel. Jinak cd-romky taky tak davam dokupy. ale musim rict, ze mezery mezi serizovanim se hodne zmensuji. ted to musim delat co tyden ale radej sem uz kupil novy prehravac

Web

Re: Seřizování laseru

Ne nestačí....to můžeš furt štelovat jak p..a a stejně ta k...a furt praská. V kontaktech a přívodu to možná bude, jenže jak to mám řešit, když je tam osm supertenkejch drátků zamotanejch do stínění, a jenom se dotknutí toho přívod. celku zesílí praskání. Takže zkusím nahradit všechny dráty novejma a letováním. Ale to podle mě nebude ono. To už asi má svoje odkrouceno a neustále to seřizovat by asi bylo na provaz....tak jak píšeš s těma CD Romkama

Re: Seřizování laseru

StarLC20: Matesu, praská ti to furt nebo třeba jenom na začátku a konci jedné stopy? pokud ti ovlivňuje ten praskot to, když hrábneš na ty přívodní kábliky, tak mým selským rozumem bude krpa tam... pokud tam jsou malý pájecí plochy, tak si pujč od někoho z Blanska mikropájku (třeba Kája Martinek má) a udělej to tím... Levej nejsi, věřím ti smile

Re: Seřizování laseru

OT: starlc20 - tyjo tvůj nick mě připoměl moji první jehličkovou tiskárnu stejného značení.

Web

(upravil StarLC20 7. 2. 2008 23:13)

Re: Seřizování laseru

Hi Jiří smile ..... The Problem is....praská to furt, navíc, když se byť jen rukou přiblížím k těm kablíkům co vedou z desky k čočce, praskání zesílí, až se zvuk zratí zcela. Myslel sem, že je špatnej kablík - nebyl. Ted je to ještě horší. Ten původní měl svodový opletení, proti rušení asi určitě. Tedy budu nucen vrátit ten původní. Takže je to zřejmě rušený. Zkusil sem vyhodit napájecí trafo ven z krabice - bez úspěchu. Kromě toho je tam, jak už sem napsal, dost trimrů, kerý ovlivní to praskání. Tady asi bude hold prostor pro hraní si s uzemňováním všeho možnýho a výroba různých pič. opletení, kerý třeba odstraní to rušení. Zkusím ještě celou skřín uzemnit III žilovou šňůrou.

Re: Seřizování laseru

Já vím, že to nechceš slyšet... ale podle mně ten laser prostě za nějakou hranicí už pořádně nefunguje, ani když mu přišťavíš. Mám ten samej problém s jedním noname přehrávačem.

Na www.ame.cz prodávají nový lasery do CDček, ten můj by vyšel na pětikilo... tak jsem si radši na aukru vydražil staršího Philipse, vyměnil mu operáky na výstupu a hraje jak víno.

Web

Re: Seřizování laseru

Teda, tak tos udělal dobře........ no tak to je jedno. Kupovat nový očičko za +-500,- asi nebudu, to je totiž cena toho přehrávače.  Prostě si s tím budu hrát, i když to sotva vyladím. Jinak díky.