(upravil Mathes 3. 2. 2008 21:35)

Téma: Helix Blue 5

Ahoj. Prosím vás, máte někdo zkušenosti s těmihle koaxiály? Mají být pro příjemný poslech v tátově autě. Byly tam Visatony DX 13( http://www.visaton.com/en/car_hifi/koax/dx13_4.html ) , ale mají dost agresivní ukřičený zvuk... Případně máte někdo nějaký jiný typ na koaxiály do 1000,-? Případně na nějaký full range, nebo kick basy, ke kterým by se daly připojit výšky, který má táta už z minulýho auta...

Re: Helix Blue 5

No myslim si ze s Helixem budes spokojenej a na radio budou optimalni.Nebo pokud je chces pres zesik tak nebrat!)))

Re: Helix Blue 5

Pokud hledas jednoduche reseni a takove, ktere te uspokoji, tak pri cene HB5 se jich vubec neboj. Za danou cenu je to podle mne nejlepsi mozny kup. Cela serie HB je pri jeji cene hudebne dobra ve srovnani se zbytkem trhu.

Re: Helix Blue 5

já sem taky s Helixem spokojený:)

Web

Re: Helix Blue 5

Já jsem s DLS též spokojený smile

Re: Helix Blue 5

Díky kluci. Dobrý rady jsou k nezaplacení. Byť Crash je tak trošičku mimo mísu...:) Na druhou stranu, vždycky jsem si přál vědět jak je asi spokojený s DLS...:) Mimochodem, co dělá subík, Crashi? Možná se to tu někde řeší, ale nemám vůbec čas sem chodit, tak se ptám přímo...

Re: Helix Blue 5

odpovím za něj: "bedna už skoro je ale sek sem se o pár mm tak budu muset brousit jak hovado. jinak reprák mi tu leží v pokoji a furt ho ošahávám jak malý děcko" lol

Web

Re: Helix Blue 5

big_smile mám toho moc na práci ale doufám že za 14 dnů bude bedna už v autě.

Re: Helix Blue 5

neake foto ?

Web

Re: Helix Blue 5

Hezký Chyno... Jsi šikový pionýr... Nějaký foto by bylo? Nemyslím Chynovo...:)

Re: Helix Blue 5

Napadl mě dneska trochu kacířský nápad ohledně ozvučení tátova auta, vzhledem k tomu, že do něho nechce investovat moc peněz a chtěl by výškáče na palubce-tam znějí přece jen líp než ve dveřích... Z bývalého auta má výškový Dexony DT 2509 (asi před 2 roky nejvyšší modely - nejsou nic moc, ale stačí mu) a mě se tu válí high-endový Dexony DBR 13/40 ( http://www.maxistore.cz/files/products/general/k32.pdf ). Mimochodem, vzhledem k nápisu na magnetu jsou to Pioneery... Čili že bych udělal "školní" výhybku s děličkou asi 4kHz, výškáče umístil na palubku, basáčky do dveří a vzhledem k ceně by to mohlo hrát přijatelně, myslím si. Ale nejsem si jistý, jestli by byl konečký výsledek alespoň částečně srovnatelný s koaxiálními helixy blue 5...

Re: Helix Blue 5

tak když to máš doma tak to skus.vejšky by mohli bát lepší. ale neznám je no, ale snad lepší jak pei nebo co je to za materiál u těch koaxů

Web

Re: Helix Blue 5

Proc se na takovyhle pokusy nevyseres???

Re: Helix Blue 5

tak když to může mít za pár korun tak proč ne? však o tom audio je. o tom něco taky sestavit,zkoušet,učit se, né jen nakoupit a nainstalovat.

Web

Re: Helix Blue 5

"pravda je jen jedna". Konec citace. A o tom je audiotechnika, chyno.

Re: Helix Blue 5

A kdyz si to chce jenom zkusit?

Jaka informace ma vetsi vahu nez vlastni zkusenost a zejmena vlastni neuspech? Vy jste vsichni zacinali na drahem vybaveni, na modelnich autech a "v plne palbe" hifi? Nebo jste jako provni ve favoritu vyenili repra v papundeklovem plate, pak radio...

Lidi, co si koupi v eshopu kompa, k nim distancni krouzky, zesilovac a pak si to nechaji od kamarada nahazet do auta... Co z toho budou mit?
To je jako koupit si bedny. Hraje to fajn, ale co jsem tim ziskal?

Re: Helix Blue 5

přesně takhle sem to myslel. a je to spíš na Mathesovi jestli to vyzkouší než na nás, já osobně mu radím aby to vyzkoušel. když mu to bude vyhovovat tak si myslím že je zbytečný utrácet hned za tydle helixe a třebas koupit něco jinýho za ty prachy

Web

Re: Helix Blue 5

Já jsem spokojený i s TVM. Chybí jim tochu výšky, ale to se dá vytunit smile Basujou celkem solidně, ale stejnak bude brzy hotový subík smile

Web

Re: Helix Blue 5

OT: Glatzi, prosimte, ozvi se Thalesovi. Ma nejaky eminentni zajem na kvalitach toho XXLS ode mne. Diky.

Re: Helix Blue 5

Michal: hehe. no já mu moc asi zatím neodpovím. ale zkusím to. chce ho koupit nebo co? měl jsem to provizorně v neutěsněné a nezatlumené krabici. ale tento výkend hodlám dodělat tu novou kompozitní ozvučnici.

Web