Téma: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Mam moznost kupit tuto kartu za 1000sk Myslite ze sa to oplati ? Mate s nou nejake skusenosti ?

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

hej, oplatí. trochu sa pohráš s drivermi (kx/asio) a je to celkom použiteľné

Web

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Souhlas.

Kernel Streaming je proti DirectSound výrazně lepší (ASIO mi s mou externí Audigy2 NX nechodilo tak nemůžu posoudit).

Možná se vyplatí i zapnout si ve foobaru resampler na 48kHz v Ultra režimu, mně se zdál sluchem kvalitnější než interní, hardwarový resampler natvrdo zadrátovaný do Audigy. Samozřejmě, zátěž CPU vyleze nahoru, ale mělo by to být stákle snesitelné.

Vyzkoušej, poreferuj smile

Web

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Nechce se mi to hledat, ale jakási kvalita resaplování se nastavuje někde ve windows v ovládacích panelech šoupletem a výchozí nastavení tuším bývá na nízkou kvalitu. Tak jen že případný přínos KX KS by bylo možná vhodné porovnávat proti nejlepšímu nastavení windows. btw. ten skinovaný vzhled KX ovládácích panelů je otřesný

(upravil opamp 25. 1. 2008 11:15)

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

lada:

Samozřejmě jsem to měl na nejvyšší kvalitu... stále dost nevyhovující...

Ovládací panely - Zvuk a zvuková zařízení...

Web

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Heh no ASIO netusim vobec co je big_smile ale mne ide hlavne o to aky je tam EQ priamo v ovladacoch, a aky z toho polezie zvuk.

(upravil opamp 25. 1. 2008 16:05)

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

EQ je dostačující přímo ve foobaru. A stáhni si kromě foobaru i doplněk na kernel streaming (foo_out_ks.zip, rozbal a umísti do složky Components ve složce, kde máš nainstalovaný foobar), dá to kvalitu srovnatelnou s ASIO.

Web

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Nebo můžeš zkusit Asio4All. Taky dobrý, to používám u Audigy já.

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

No foobar mam samozrejme, ale je rozdiel ked nastavujem EQ vo foobare a v driveroch. Ak nastavim napr basy na 20 vo foobare, zvuk je skresnelny, a nieje to naj, ale ak napr dam v driveroch o 5 viac a vo foobari je o 5 viac tak su basy lepsie a bez skreslenia...

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Ve foobaru musíš po přidání čehokoviv nechat srovnat úrovně (auto level nebo jak se tam to tlačítko jmenuje) , jinak to pochopitelně bude přemodulovaný.

Web

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Hmmm, diki za radu smile

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

Takze kartu uz mam doma a mozem len odporucit. Oproti povodnej zvukovke na doske sa to ani neda porovnat...

(upravil chyna.cz 20. 9. 2008 10:25)

Re: Creative Sound Blaster Audigy 2 Platinum EX

taky sem s ní celkem spokojený, jediný co mi na ní vadí, je že když do zadu zapojím nějaký nový jack, tak se asi pohybem na desce počítač zasekne a musím ho restartovat, potom ovšem zvukovka funguje, ale pro mě, kterej nemá manuál a nevý která zástrčka je na který výstupy je to celekem hrozný sad
používám foobar+asio4all 48kHz 32bit a maká to dobře, ale zatížení CPU je kolem 20% (AMD athlon 64 3200+, 512MB DDR)

Web