Téma: připojení pasivního subwooferu

Zdravím, mám takový možná hloupý dotaz. Můžu připojit pasivní sub tak, že signál ze zvukovky pro sub připojím na vstup centeru u receiveru??
Je tam 80W do 4ohmů pro ten center tak by to mohlo jít, ne? Jde mi o to abych nemusel požívat zvlášt zesilovač pro sub když center v podstate nepoužívám, jen režim 2.1 nebo 4.1

Díky

Re: připojení pasivního subwooferu

cisto teoreticky by to slo..neni to prave idealne riesenie ale pri 4.1 nevidim problem pre ktory by to neslapalo
pri 2.1 ale jaksi nemas co zapojit pretoze to byva vacsinov len stereo.. teda aspon ja som este nevidel zvukovkuktora by davala 2.1 do 3 kablov.. ak taka je tak ma opravte

Re: připojení pasivního subwooferu

když nastaví třebas 5,1 na zvukovce,bude mít nastavený dělení mezi satelitama a subemn tak stačí jen přehodit na zesíku centr se subáčem, ale opravdu to není košér řešení

Web

Re: připojení pasivního subwooferu

Zesilovac pro center v reciveru je proste dalsi zesilovac, takze tereticky na tom problem neni. Jak je tam dimenzovany, nastaveny ten konec a jestli ma dost stavy na pohon subu je vec druha. 80w mit muze, ale taky nemusi a o watty nejsou alfa a omega, ze. smile

Re: připojení pasivního subwooferu

Tak dík za teoretické potvrzení, vyzkouším a uvidím...

to Shade: Třeba m-audio revo5.1

Re: připojení pasivního subwooferu

To není moc dobrej nápad. Zesilovače pro centr bývají až na světlé výjimky dost poddimenzované,

Web

Re: připojení pasivního subwooferu

Coz je v prikrem rozporu s tim, jak vytizeny centr v DD nebo DTS je.

Re: připojení pasivního subwooferu

Tak jsem to zkusil a je to o ničem. Něco to hraje, ale nějak slabě, jakoby to nešlo pořádně vybudit. Takže těch 80W bude asi fakt jenom na papíře a nebo je to nějak specialně nastavené jenom pro ten center (Sony STR-DE345). Nevím, každopádně když ten sub připojím na zes co je u pc beden Genius HT tak hraje o dost silněji a tam je při tom nějakých 35W. Myslíte, že si polepším když si nechám postavit zes pro sub třeba z modulů od EZK? Poznám rozdíl oproti Geniusu? Jaké je nejlevnější řešení cena/výkon pro pohon pasivního subu?

Re: připojení pasivního subwooferu

určitě si polepšíš, ale asi si to měl blbě nastavený, protože i ten můj reciever co má po odečtení ztrát odhadem 40-50W ,a že by to bylo horší jak zes z home theater, se říci nedá...

Web

Re: připojení pasivního subwooferu

Jde o urovne a hlavne tipuju, ze ten center bude mit na tvrdo filtr, ktery ty sub frekvence prave oreze.

Nejlevnejsi cena/vykon?
Aldax SPV100P.

(upravil Shade 23. 1. 2008 20:52)

Re: připojení pasivního subwooferu

tak zistil som ze mas ten isty receiver jak ja tongue
ja ho mam len na stereo... center som nikdy neskusal ani zapojit bo ho ani nemam...
no neviem ako u teba ale mne sa zda ze v manuale je napisane 100 W rms pri 8 ohmoch do kanalu... a co som aj dnuka kukal tak su tam rovnake svaby 5x cize kazdy kanal je ten isty zosilovac.. nehovorim ze aj predzosilovac a to moze degradovat zvuk sorroundow a centra... viem ze to nie je daky super zosik ale na nenarocne ozvucenie telky (na co je primarne urceny) bohate staci a hlavne ma dost vstupov a to aj video... to bolo pre mna dolezite.. za 3k sk co som to kupil by som si pomaly nepostavil ani hole stereo spv50 .. takze myslim ze kvalita je priamoumerna cene...
ps: aby nebolo ot.. nemas nahodou v nastaveniach stiahnuty gain na centeri?

Re: připojení pasivního subwooferu

Ne, gain byl samozrejmě na full +10db, může mít vliv že je to 8ohm sub?
Já mám v manualu 80W při 4ohm...

Re: připojení pasivního subwooferu

Asi koupím nějaký ten Aldax, bude stačit SPS50 pro repro Tonsil GDN 20/60 8ohm ? Rozhýbá mi ten sub?

Re: připojení pasivního subwooferu

Dal bych fakt aspon tu SPV100P, to je takovy solidni zaklad. Muzes na ni casem povesit i silnejsi repro, pokud bude 4ohm...

Re: připojení pasivního subwooferu

Bowwe, rozmysli si tu SPS50. Podle mne nemá cenu vůbec (pro nikoho) kupovat Aldax SPS50, protože neobsahuje ani zdroj ani modul ochran se zpožděným připojením reproduktorů. Obojí bys musel k SPS50 doplnit a cena by dosáhla téměř ceny SPV100. Přitom SPV100 zdroj i ochrany již obsahuje, elegantně na jedné desce.

Re: připojení pasivního subwooferu

Nevím, nevím, připadá mi to nepoměr nasadit k tomu Tonsilu desetkrát dražší modul (SPV100+junior+trafo+hliník) - leda pokud by se v budoucnu počítalo s výrazným upgradem repra...

Re: připojení pasivního subwooferu

Podle meho s s tim vice nez pocita, jenom to jeste nevi. smile

Na druhou stranu, ma smysl delat sub, pajet, piplat konstrukci a ztratit furu casu treba na subu s 3886?

Re: připojení pasivního subwooferu

Modul ochran se zpožděným připojením reproduktorů? Ochrana proti vzniku ss napětí na výstupu? Co se stane bez toho?

Popř. kde je o tom něco k přečtení?

thx

Re: připojení pasivního subwooferu

Precti si na www.aldax.cz clanky o zesilovacich pro subwoofery.

Re: připojení pasivního subwooferu

Zpožděné připojení u SPS50 netřeba, je při zapnutí klidná. SS ochrana je sice dobrá věc, ale u SPS50 jaksi postrádá smysl-je to nejlevnější a nejslabší modul, mimojiné velmi spolehlivý, nevíme zatím o nikom, komu by poškodil reproduktory a to se jich už prodaly mraky.
SPS 50 je spíš takový evaluation kit, aby se svišti naučili trochu pracovat a seznámili se se stejnosměrnými zesilovači. Jinak proti jejímu použití třeba u satelitů nic nemám, nějakých 60W/4 z ní vylítne a to si myslím docela stačí i v případě, že ty saty budou osmiohmový.

Vymejšlím pro Aldax mosfetový zesilovač...IRFP240/9240 nebo nf laterály Toshiba?

Web