Téma: Tuning Audigy

Zdravím. Konečně se mi podařilo sehnat LowESR kondík určený do impulsních zdrojů a rád bych jej na své zvukovce vyměnil. Chci se jen ujistit, jestli filtrační kondík je opravdu ten, který je vyznačen na obrázku?

http://img02.picoodle.com/img/img02/4/1/22/t_1m_a749c47.png

Re: Tuning Audigy

Obávám se, že jich tam bude kurva víc smile Aby fungovaly jak mají, měly by být co nejblíž u příslušných obvodů. Hledal bych je teda kolem operáků.

Mimochodem, pokud vím jsou i ve zvukovce operáky napájeny symetricky, čili tam ty koďany budou nejmíň dva.

Kacířská otázka: Co takhle ty elyty teda vyměnit všechny, když už si s tím hraješ? Ani v signálový cestě nebudou jistě horší než obyčejný elyty.

Web

Re: Tuning Audigy

Tak to jsi mě nepotěšil. smile Doufal jsem, že je to na této kartě stejné jako na X-Fi (jeden velký 220uF kondík hodně blízko DSP). No každopádně jsem tam ten kondík narval a zdá se mi, že se zvuk docela dost zjemnil...co se týče těch ostatních tak se na ně (jakmile bude chvilku čas) vrhnu. smile

Re: Tuning Audigy

šmudlo, nájdi si na nete charakteristiku PCI zbernice a ejdnotlivých pinov a hneď nájdeš, čo hľadáš......my sme tak onehdy tunili sieťovky v ISA slote smile

Web

Re: Tuning Audigy

Hhh, k čemu je dobrý tunit síťovku? Myslíš, že bych ze 100Mbps síťovky výměnou několika kondíků udělal 10Gbps síťovku? (VTIP) cool

Re: Tuning Audigy

Taktak. Ta 100Mbps ISA pak bude skutecne dlouhodobe schopna udrzet 100Mbps. smile

Re: Tuning Audigy

jop, šlo o stabilitu, tá sieťovka ide v kuse už 6 rokov

Web

Re: Tuning Audigy

Ono se dalo výměnou xtalů udělat z 10Mbit síťovky 20Mbit a dokonce to i fungovalo, divil jsem se tomu jak bejk smile

Web

Re: Tuning Audigy

tak o tom neviem smile:) toto sú dve sieťovky ešte s tými BNC konektormi či jak sa to volá....a vďaka tomu tuningu tam funguje dlhý nekvalitný kábel smile ale to sme už OT

Web

(upravil ondra Ch 24. 1. 2008 12:58)

Re: Tuning Audigy

Asi jsem staromodní, ale mě se příčí představa poslechu hudby přes tyto čínké placky a to myslím obecně. Počítač není Hifi a pro mě nikdy nebude...........
Omlouvám se za OT, ale naprosto mě vytáčí "Džídžejové" s osvětlenou tváří od monitoru, jak usilovně hledají tu správnou Mp3 ("Mám toho 150GB říkávají smile))))))

Nojo, co by jste čakali od staromilce co má doma gramofon a casstte deck.........

Web

Re: Tuning Audigy

redyuri: však jo, to byly BNCákový síťovky, tuším nějaká RTL8019 nebo tak něco... měnil se tam krystalový oscilátor a dva kondíky...
faktem je, že i dneska v době RJ45 sítí jde jeden tuning udělat: trafo 1:6 na výstupní svorky (místo 1:1, které tam je defaultně), a jede i 300m UTP kabel... to, že pak nesedí impedance, kupodivu nevadilo smile

Web

Re: Tuning Audigy

taky mám (a rád používám) gramec a kazeťák... a klasickej CD přehrávač... ale co naplat, se slušnou zvukárnou Ti z kompu leze lepší zvuk než z "plnohodnotnýho" CD přehrávače za 10000...

Web

Re: Tuning Audigy

ondra Ch napsal:

Počítač není Hifi a pro mě nikdy nebude...........

to máš recht, počítač je totiž profi smile
http://www.soundsquare.cz/

(upravil Bubacek077 1. 2. 2008 20:36)

Re: Tuning Audigy

Ondro, já mám v počítačí Mp3ojek 48,6GB a všechno mám pečlivě roztříděné podle interpretů alb a roků vydání - vždycky vím, kde hledat tu správnou Mp3 a najdu ji během 10sekund...
Jako výstup používám SoundBlaster Audigy  a  SoundBlaster Live! 5.1 s vyměněnými NJM4558 za NJM4550.

Celkově jsem spokojený, ale vinyl je vinyl...

EDIT: sorry nemám tam NJM4550 ale JRC4580

Re: Tuning Audigy

MPtrojek mám v kompu přes 60GB. Celkem skoro 13 tisíc písniček. Audigynka má vyměněné operáky NJM4558 za OPA2604. Spokojenost (i dynamika smile ) maximální...

Re: Tuning Audigy

60GB? ... žabaři lol

Re: Tuning Audigy

A schválně kdo má většího (víc)?? tongue lol

Re: Tuning Audigy

Nebudtě jak malí, záleží na kvalitě nejlépe flac. Já taky mohu mít doma 200GB mp3 ale na co mi to je kdy ž z nich poslouchám 5GB? Na nic. Až mi někdo řekne že má kompletní diskografii toho a toho ve flacu tak bude frajer.

Re: Tuning Audigy

Přesně tak

Re: Tuning Audigy

Já toho také nemám málo ale postupně jak to jde nahrazuju flacy. Jsou ale věci které se hodně blbě sháněly v MP3 natož pak v něčem jiném.