Téma: Sklamanie z BS

Ahoj.
Chcem sa iba podelit o sklamanie z výhybiek BS acoustic. Mam bedne osadené 2xARN5694 do série + kalota SAL DTF12. Ako výhybka slúži univerzálna 2.pásmovka s deličkou 4000Hz. Ani neviem čo som čakal od výmeny, asi lepší zvuk. Na prekvapenie po výmene boli výšky podstatne horšie, nejaké veľmi zatlmené alebo čo. Takže som tie univerzály (stáli ma 169,-Sk/kus) vopchal nazad.
Má niekto rovnaké alebo podobné skúsenosti?

Výhybka BS bola CN 02-2-12/8

Re: Sklamanie z BS

Aj BS je len univerzál... Nepodarený. Čo si tam mal predtým?

Web

Re: Sklamanie z BS

Sú tam bipoláry, čo? Aj ja som v svojej vexli mal bipoláry, po výmene za MKT sa výšky doslova objavili. U mňa boli defaultne aj utlmené odporom. Súhlasím, že tie výhybky v pokúpnom stave stoja za prd.

Web

Re: Sklamanie z BS

Neviem znacku tych co tam mam teraz. bipolary su aj na tej uni co som tam mal predtym a hraje to omnoho lepsie ako cez BS (alebo som si len zvykol). A mozno to je naschval pre ukricane ARV?

Re: Sklamanie z BS

Určite to nieje naschvál pre ARV. Je tam použité minimum súčiastok, len aby to ako-tak chodilo. Nič viac, nič menej. Vymeň kondy na výškovej vetve za MKT a uprav utlmenie podľa ucha. Viac by som s tým nerobil, nemá to cenu.

Web

Re: Sklamanie z BS

Práve ze tam nieje co utlmovat lebo to vysky takmer vobec ani nehra

Re: Sklamanie z BS

Ved to si nastav podla ucha... Mozes aj ODtlmit, ne len Utlmit

Web

Re: Sklamanie z BS

Bohvie, či tam má od výroby odpor na utlmenie výšok...

Web

Re: Sklamanie z BS

ma, su to origo, klasika, tak ako to vsetci pozname.Skus vymenit aspon kond na vyskea uvidis ci sa to zlepsie. predpokladam ze hej

Re: Sklamanie z BS

ja mam tu vyhybku na zostave s ARN 150 + ARV 104  a hraje "v pohode" .. vysky su as prislis silne.. musel som ich utlmovat.

Re: Sklamanie z BS

Ono uprime, ten SAL neni zadny zazrak, charku to ma spis jako piezzo. (jeden velky lomnicky stit) a 56xx v serii taky neni vyhra. Ta BS nevim pro jakou kombinaci je stavena a funguje, ale ja takovou jeste nestavel, aby na ni fungovala 2pasmova BS. Nikdy. Ani po vymene elytu za MKT.

Re: Sklamanie z BS

Michal: K tomu Sal-u. Zvuk je myslím dost porovnateľný oproti ARV a za polovičnú cenu + magn. tieneny. Treba si to skúsiť nielen ohàňať nosom smile

Jofi: Skúsim ju s inými repro a potom ked budem nieco na nej meniť. Len som myslel, ze ked výhybka BS stojí 2x viac ako tá čo je v bedni tak to bude počuť. A nieje

Je síce ešte možné, že pre ten SAL tá nižšia delička nieje veľmi pohodlná. Predsa len tam mal doteraz 4000Hz a na BS je 2500Hz.

Re: Sklamanie z BS

lenze tiez 561x delit na cca 4000Hz tiez nie je stastne riesenie

Re: Sklamanie z BS

ale tie SAL kaloty majú význam pre techno maníka, je to čisté bumcink smile

Web

Re: Sklamanie z BS

Nevim presne typ, ale ten SAL jsem zkusil a dokonce jsme ho prave s Boramyrem merili, kamarad se na nej nechal prekecat prave proti ARV a delali jsme na to bednu s 5608. Schvalne, jestli se tu Boramyr objevi a da to sem, nebo tu charu dam ja vecer, stoji to za pohled. Presne umisteni toho hrbu si nepamatuju, ale v podstate nic jineho nez ten hrb tam nebylo. Zachrana byla prave asi v te vyssi delicce.

Nevynasim soudy nad necim co neznam.

Re: Sklamanie z BS

jo, sú hnusné, ja som počul lebn tú kovovú....teoreticky s aktívnou výhybkou by to fungovalo big_smile

Web

(upravil Cripple 23. 1. 2008 19:54)

Re: Sklamanie z BS

No možné to je. Ak s nimi mate skusenosti tak beriem späť. Ale na tej univerzalnej s deličkou na 4000Hz to hrá podľa mojho ucha porovnateľne s ARV. Možno ale ešte nemám taký sluch ako Vy.
Vyskúšam tam teda k tým BS výhybkám prasknúť ARV 104-00/8 ako to bude hrať

(upravil Martin 25. 1. 2008 21:57)

Re: Sklamanie z BS

Já měl tu 3. pásmovou nejdražší od BS a musím se přidat. Hrůza a zděšení!
Poprvé, když jsem si to pustil doma v obýváku, trochu vystupovali středy a ještě víc výšky. Bral jsem to jako plus, protože jsem nikdy nic tak  "čistého" neslyšel. Po zesílení se zvuk slil, výšky přeřvávaly středy, středy někdy přeřvávaly basy. Některý písničky se porstě nedaly moc poslouchat nahlas, některý zase jo. Byl jsem moc zklamanej. Po výměně elektrolytů za MKT a ztlumení výšek o 4 dB to bylo lepší, ale pořád to nebylo ono. Prostě po zesílení to byl konec, hnusný agresivní středy spolu s uřvanýma výškama. Basy zajimavý.
Jo pardon, repra ARN 312, ARP 150, ARV 104 v 8R verzi.

Re: Sklamanie z BS

Martin: to je přesně ten důvod, proč alespoň v LSPCad, když není k dispozici měření trochu sladit fáze a citlivosti měničů. Kdybys tu výhybku naházel do softu k charkám měničů, byl bts zděšen navíc ještě graficky. lol

Re: Sklamanie z BS

Na 4 ohm CN 03-3-12/4 som mal pripojené ARV104+ARP150+ARN6684 a dalo sa to počúvať. Ale táto 2 pásmové ma totálne sklamala. Vyhodené peniaze mad