Téma: plexisklo ako material na case zosiku,..

zdravicko,
cakam na dodavku aldaxu, a rozmyslam nad moznostami vyhotovenia krabice,...
hladam nejake lacnejsie riesenie, a tiez riesenie, ktore by bolo dostupne, a nemusel by som si ho nehat posielat a specialne vyrabat,...
a tak ma napadlo, preco nespravit bednu z plexiskla,... spodok-predny face-zadny panel by boli z jedneho kusu plechu ohnuteho do u-cka, a zvysok by bolo plexi...
vlastne strany asi budu z chladicov, ale to este nemam iste, bo neviem ake chladice zozeniem...

co nato hovorite? nejake vyhrady? popr ak ste niekde videli nejaky podobny porjekt mozte hodit link,...

/a ake chladice by ste poradili na SPV100ku?  cital som tu hrozne vela diskusii kde sa nieco take riesilo, aj som videl hotove projekty s SPV100kami, ale na fischer nemam, a tiez nemam zaujem si objednavat nejake chladice z tovarne alebo z kade,.. poradte kde v bratislave zohnat nieco, co by to uchladilo, a nebolo by to ani tak drahe,.. smile

dakujem smile

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

vis jak blbe se s plexisklam pracuje? zlatej hlinik...

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

neviem, ale snad pouzit ako horny dekel nemoze byt taky problem,...
a co tie chladice?

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

nejsem slovak, takze ti neporadim, v Pardubicich bych vedel, kam jit smile jinak ten plexik rad praska, takze se to musi vrtat a upracovavat pomalu a opatrne...

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Nějaké kousky hliníku vede EZK, posílají i do SK - neobjednala by ti je nějaká prodejna bez poštovného, hodně brávají od EZK stavebky? Jinak plexi se prý dá lepit vysoce koncentrovanou kyselinou octovou, kterou mám pro tento účel schovanou, ale ještě jsem to nezkoušel.

(upravil promecon 16. 1. 2008 20:04)

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

2luikas: hej, o tom ze plexik praska viem smile ked som si robil bocnicu do PC som zistil big_smile
2lada: hm, objednat snad nie je problem, prave vcera som si bol po korekcie z EZK v jednej predajni v BA,..
hm, a su nejake zname hodnoty ake ma ten chladic mat? rozmery, rebrovanie?

//edit: co napr takyto chladic? http://www.gme.sk/index.php?action=deta … =&jaz= 250*32*60... nestacil by?

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Přímo konkrétní příklady z EZK jsou uvedeny v dokumentaci k SPV100, ale nemám to teď  u sebe, co tam uvádějí jako příklad pro "rozumné domácí použití"; snad by to mohli dát i na web. V noci bývá Pierre na ICQ (včera myslím byl), tak se ho případně optej.

(upravil kurpelm 16. 1. 2008 20:22)

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Neviem aké plexisklo máte, že vám praská. Ja mám makrolon a ten nepraskne ani keď chcem. Ten sa dá ohýbať a vždy sa narovná späť. Ohýba sa nahriatím horákom.
EZK posiela na SK z pošty v Makove, a preto je poštovné iba 50 českých korún. Za prepočet meny sa neplatí. Je to férová ponuka, objednávať budem zatiaľ už len odtiaľ...

Web

(upravil sinclair 16. 1. 2008 21:10)

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Použij CHL32C/80 nebo 70. Osmdesátky jsou ideální na bočnice. Průhledný horní dekl na zesilovač si můžeš dovolit jen v případě, že umíš "mechanicky i elektricky" pracovat velice čistě. Samotné moduly jistě vnitřek skříně hyzdit nebudou...dá se pak čarovat i s různým barevným prosvícením, pokud to chceš mít atraktivní.
Můj malý sen byl kdysi mooc dávno modrýma neonama prosvícené reprobedny z plexiskla :-)Viděl jsem to někdy koncem 70.let minulého století v jakémsi krásném americkém katalogu, myslím Lafayette nebo co to bylo. Nádhera.

Web

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

kurpalm
presne tak. prezradis, kde sa da na slovensku bezne zohnat? je to vynikajuci mytros, ja ho mam od jedneho kolegu, ktory ale nevie, kde ho vzal...
moje skusenosti s makrolonom su take, ze sa da ohybat aj za studena.

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Mengel, robili sme s nim v robote. Škoda že už tam nerobím, ale je to fakt dobrý matroš. Výrobca Bayer sheet europe. Vozili to k nam z nemecka spolu aj s inym materialom, z ktoreho sme vyrábali dvere, kryty na mašiny, a z tohto plexi raz aj bočnice na pásový dopravník. Tie konce celkom fajne pretàčali. Vždy keď som išiel okolo, zakopol som o to a to plexi som tak fajne vyhol, plesklo napsäť, ale nezlomilo sa lol Vedľajšia firma používala plexi tohoto výrobcu, ale cca 10mm hrubé. Z toho som ale domov nič nedoniesol, bohužiaľ.
Šéf hovoril, že tento náš makrolon stál okolo litra meter štvorcový. Neviem či to je pravda... Inak plexi som videl aj v baumaxe. Ale čo to bolo za výrobcu netuším.
Sinclair, tie bedne nebolo treba tlmiť? Aké hrubé bolo to plexi? Lebo je to dosť poddajné...

Web

(upravil promecon 16. 1. 2008 23:54)

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

hm, dakujem za priamu odpoved co sa tyka chladica...
a s tym deklom, no vidim to tak ze to este prisposobim podla chladicov, ale tak zas ono tych kablov vo vnutri nie je extra vela, a pokial sa mudro rozvrhnu, ztocia a po krajoch povedu, snad sa na to bude dat pozerat smile a to podsvietenie ma tiez napadlo, celkom lakave smile
a ten makrolon vyzera zaujimavo, ale bojim sa ci nebude niekolko nasobne drahsi ako obycajne plexisklo,...
snad sa to bude dat rozumne zohnat v ramci SR smile

edit:hm, kukal som nieco taketo http://www.gamaaluminium.sk/chladice/nove3/K163.gif , sinclair bude to stacit?
neviem to teraz moc odhadnut, bo este objednavka nedosla, takze fyzicky zosik nemam v ruke,...
ale kedze nechcem cakat na kazdu blbost tri tyzdne, tak by som vsetko potrebne (vlastne len chladic big_smile ) rad objednal cim skorej,...

aaa touto cestou by som sa rad informoval ze ci ste to v aldaxe uz vyexpedovali alebo este nie, malo by byt vedene pod mojim nickom,... teda, ak mas po ruke niekde tie objednavky wink dakujem smile

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Zajímala by mě jedna věc- při použití nekovových materiálů na šasí zesilovače- nebude problém s průnikem rušení do přístroje? Kovové kryty přece musí fungovat jako stínění

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

4 sinclair

http://img249.imageshack.us/my.php?imag … 386au5.jpg

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Makralon:

http://polykarbonatove-desky.cz/plne-desky-makrolon/
http://polykarbonatove-desky.cz/documen … _desky.pdf

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

tiez planujem stavat krabicu na zosilnovac.. ako bocne steny pouzi velke hlinikove chladice... vyzrea to dobre a je to aj dobry mechanicky zaklad na konstrukciu.. a prednu + zadnu stenu potom len primontujes na ne. Pouzi take kovove "L" ka ako spojovacie prvky . tiez mam problem zohnat hlinikove dosky na stavbu... maximalne co som nasiel v predji su ploche hlinikove tyce.. ale tie su dost tenke.

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

ďakujem!

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Juro, chcel som to spraviť veľmi podobne ako Ty. Bočnice chladiče, spodok asi hrubý Al plech, nech to udrží trafo. Zadná a predná stena plexi, vrch asi tiež. Hliníkové profily som videl v baumaxe. Klasické L,U,I, rôzne tyčky a podobne. No jediná chyba, že sú predražené. Ale keď to človek asi ťažko v nami potrebovanom množstve inde kúpi...

Bendas: DPS predzosilovača spravím jednostrannú a druhá strana bude celá ako tienenie. Uvidím, čo to spraví. Ale zas keď sa nad tým zamyslím, koľko spotrebky má plastovú skriňu a rušenie sa nejako moc neprejavuje. Teda dúfam.

Web

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

no ale chladice pouzit ako bocne steny, hrozne cenovo nakladne,.. a mam dojem ze sice to skvelo chladi, ten zosik nepotrebuje tak velke chladice,... a ak sa chcem dostat s cenou co najnizsie, tak bude mudrejsie pouzit chladice mensie, ktore budu vo vnutri skrine.... a k nim nejaku mriezku nech maju prietok vzduchu,...

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Otázku financií neriešim. Som šťastlivec, chladiče mám doma. Bude to chladené až až, ale aspoň bude lepšie kondom.

Web