Re: Akce: Merici mikrofony

Ste jak malé deti. Termín bol po veľkej noci a tá je až o dva týždne. Tak čakajte. Aj ja čakám smile

Re: Akce: Merici mikrofony

Takže pánové, jelikož mi právě došel od Huberta poslední změřený ECM8000, přepouštím tímto "můj" mikrák někomu kdo projevil zájem později a už se na něj jaksi asi nedostalo, proto prosím o vyškrtnutí ze seznamu. Nahrazení mého jména jiným je plně v kompetenci výrobců micu.

Web

Re: Akce: Merici mikrofony

Od jaké frekvence je to schopný Hubert proměřit? To, co je na webu Prodance, je přibližně pod 200Hz o ničem.

Re: Akce: Merici mikrofony

7tech: myslis? vetsina grafu je relevantni od 45Hz... a taky je otazka komu to bude dobry vedet jesli to meri ok na 80hz, kdyz to taky diky prostoru nebude schopen merit...

Re: Akce: Merici mikrofony

Hanzs: Třeba k tomu, aby si proměřil tu místnost. Tam totiž většina z nás poslouchá.
VOXi, to nebylo rejpání, opravdu by mě to zajímalo.

Re: Akce: Merici mikrofony

7Tech: V pohodě, já ten graf ještě neviděl, páč budu ještě 3 týdny v Itálii, pouze naši mi hlásili, co je tam přiložené. Až to uvidím dám ti vědět. Jinak by tuhle našidebatu mohl Antonio přesunout do vlákna s mic předzesem od Thalese, tam se to všechno točí kolem ECM8000.

Web

Re: Akce: Merici mikrofony

7tech má pravdu, už si nepamatuju od kolika to Hubertovi měří, ale dole to měření není relevantní.

Re: Akce: Merici mikrofony

Koneckonců to asi nebude Mašínem, páč o tom píše i Sýkora.

Re: Akce: Merici mikrofony

Hoši, nepletu-li se, tak referenční měřící mic co má Hubert, má charakteristiku definovanou a známou, takže pokud daným micem změří nějaké repro, dostane ve výsledku po korekci vlivu micu jenom charku daného repro a místnosti pokud měří uvnitř. Potom tento výsledek uloží. Následně provede to samé z neznámým micem a opět dostane charku repro a místnosti a samotného micu. No a když odečtu od těhle výsledků to, co změřil se svým kalibrovaným micem, tzn, repro a místnost a zanedbám chybu toho měření, jelikož se neměří ve stejný moment a podmínky nebudou nikdy úplně na chlup stejné, dostanu co? rozdíl který naměřil jeho mic oproti měřenému micu, což je jeho charka ne? Opravte mně. Srovnáváme mikrofony, vliv místnosti nám přece nevadí, u měření samotného repro je to samozřejmě něco jiné, tam je charka relevantní jen do doby příchodu prvního odrazu...

Web

Re: Akce: Merici mikrofony

7tech: no myslim, ze abys moh promerit mistnost, tak nejdriv musis mit zdroj zvuku do ty mistnosti a pokud ten nezmeris, tak nasledne nepromeris ani tu mistnost...

Re: Akce: Merici mikrofony

Hanszi, konkrétně:
- Chci proměřit jednotlivé reproduktory v bedně.
- Podle měření teoreticky nastavit a potom podle měření doladit výhybky.
- Bedny usadit do místnosti a proměřit znovu včetně vlivu místnosti.
- "Rozladit" výhybky tak, abych co nejlépe vliv místnosti potlačil.
K tomu, bohužel, potřebuji mít jistotu, že mikrofon měří i na basech dobře. Ale VOX má pravdu. Když se porovnávají dva mikrofony, teoreticky je jedno, jakým použiji zdroj zvuku a v jakém prostředí. Jde jen o to, aby se podařilo zajistit naprosto totožné podmínky.

Re: Akce: Merici mikrofony

To 7tech. To čo chceš urobiť je hlúposť. Na jednej strane doladiť výhybky na optimál a potom bedňu prispôsobovať zlej akustike. Okrem toho, na basoch nemôžeš v miestnosti merať preto, lebo sú zaprasené odrazmi. Správne riešenie by bolo: otimalizovať vyhybku a realizovať akustické úpravy v miestnosti, alebo použiť DRC (digital room correction).

Re: Akce: Merici mikrofony

Mám na výhybkách 60 předvoleb. Nevím, proč bych nemohl mít jedno nastavení pro ideální podmínky, další pro obývák a klidně dalších 10 pro konkrétní poslechové místo nebo konkrétního hlušce.

Re: Akce: Merici mikrofony

7tech: a jaky mas DSP? A mereni mistnosti pres RTA?

Re: Akce: Merici mikrofony

Kontrolní otázka: Jsou velikonoce, jak to vypadá???

Re: Akce: Merici mikrofony

Sněží, jaro ještě nepřišlo, mikrofony taky ne.

Web

Re: Akce: Merici mikrofony

Hanzs: DCX2496, žádný zázrak, ale aspoň budu mít co tunit. big_smile
RTA nemám, jedině přes PC, ale to bych rád vynechal.
Jen sonduji možnosti, pomalu na Chuckofony přestávám věřit.

Re: Akce: Merici mikrofony

smile taky tak nejak...co mam zpravy od mengela tak pry uz by to bylo ale maji problemy s uchycenim kapsle, pry jsou moc velky tolerance takze pracuji natom aby to bylo vic jeden jak druhej a pak uz by to melo jit k nam jak to doresi... kdy to bude to nevim.
monacor mereni stoji asi 3tisice a nemusite si dodelavat zdroj a mate to hned - kdo specha smile

Re: Akce: Merici mikrofony

Zdravim ,
zobral by som tiez 1 kus.

Dakujem

Re: Akce: Merici mikrofony

Já na to už celkem spěchám, jak to vypadá?

Má smysl jít do ECM-40 a MPA-102 od Monacoru? Silně nad těmito uvažuju. Dawsoo mu dělal nějaké úpravy, jaké?
http://www.monacor.cz/catalogue-product.phtml?id=2690
http://www.monacor.cz/catalogue-product.phtml?id=3982