Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Zdravím,

nemáte někdo ponětí o parametrech repráků osazených v těchto bednách? Rád bych k nim udělal výhybku, původní zapojení s 3,3uF v sérii se střeďáčkem a výškáč (jestli se tomu tak dá říkat) připojený paralelně k basáku bez jakéhokoliv omezení je naprosto nevyhovující. Výškáče (dva plíšky s chromovanou fólií a drátkem smile ) odejdou okamžitě, takže jsem se rozhodl připojit k nim ARV-040-15/8, který vyhovuje parametry a hlavně rozměrově.

Nechce se mi posílat basák se střeďákem na měření a potřebné nástroje k měření nemám, proto se nejdřív ptám, jestli o nich něco nevíte?

Z označení reproduktorů se dá poznat jen jejich impedance, maximálně jim změřím odpor a indukčnost...
Zajímala by mě ale hlavě jejich frekvenční charakteristika a citlivost, kvůli návrhu výhybky.
Jestli chcete, dodám fotky reproduktorů. Basák vypadá celkem slušně, má docela veliký magnet, tuhý polyuretanový závěs a lakovanou membránu, průměr cívky odhadem 2-2,5cm.

PS: původně bedna nehrála nijak špatně na to, že je to vlastně (skoro) bez výhybky.

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Nejaké philipsy k veži doma máme. Ale či je to tento model neviem. Naše majú 6,5" stredobas v BR, bedňa nieje ničím vytlmená (aj to tak hnusno hrá), streďák je niečo na spôsob ARV089 ale s menším magnetom a výška vyzerá ako kalota, ale bohvie či to nieje zamaskované piezo. Bas, ak sa mu tak honosne dá hovoriť má tenučký plechový kôš, impedanciu nejakú divnú a malý magnet. Tipujem dosť vysokú Fr. Asi toľko odomňa. Nezasluhujú si veľkú pozornosť, tridsaťročné tesly ich prehrajú s nadhľadom.

Web

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

kurpelm: to jo, s tím naprosto souhlasím, ale jsou to hotové bedny v kastli a já je chci přeci jen vymáčknout co nejvíc. Na poslech mám taky daleko lepší bedny, jedny od TVM a jedny stařičký Tesly smile

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Ja sa do hentých nebudem rýpať. Nemá to pre mňa cenu. Sú v obývačke k veži, beží to tak dva krát do roka, aj to si len fotrovci pustia. Ešteže to nemusím počúvať... Tá veža má celkom určite vysoko ladený subsonik, lebo aj keď k nej pripojím tesly, to nie a nie basovať...

Web

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Škoda času a práce.

Web

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Presne tak. Je to len spotrebka.

Web

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Tak mi alespoň poraďte měřící soft a způsob, jak to mám měřit, koupím si tedy měřící mikrofon zde na amplionu a odměřim si to sám přes svojí SB Live! 5.1 to je na to myslim kvalitou dostačující zvukovka...

(upravil opamp 11. 1. 2008 10:18)

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Ale ne, od Toho Tě právě chceme odradit. Ty repráky za to vůbec nestojí, to nemá cenu, to je fakt lepší ty bedny někomu (pro)dat a udělat i pitomý 10l dvojpásmo s ARN188 a ARV089, bude to lepší.

Nevymáčkneš z nich nic, jen odstraníš jednu vadu (třeba dunění), objeví se další, předtím maskovaná (třeba hrbatá charka). Předěláš vyhybku - zjistíš, že Ti drnčí poddimenzovaný stěny ozvučnice. Postavíš novou bednu - zjistíš, že tam nemáš jak zadělat to zkurvený piezo, že basák se deformuje vlastní vahou... Vyhodíš repráky, koupíš TVM - a zjistíš, že ta bedna, cos pracně postavil, je na ně nevhodná... a že komponenty, cos koupil na vylepšení vyhybky, se k novým reprákům nedají využít...

Stojí Ti to za to? Z hovna bič neupleteš, když upleteš, nezapráskáš, když zapráskáš, pak jedině sebe, hovnem smile

Web

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

argumentujete dobrejma názorama smile

z TVM a Tesla repráků už jsem se něco nastavěl a uznávám, že je to daleko lepší...

ale proč mě sakra odrazujete od tohohle? big_smile

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

No, už jsem se do pár podobnejch bejkáren pustil. A nakonec jsem vždycky litoval. Dřív peněz, později hlavně svýho času, který ubývá.

Web

Re: Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Presne ako Opamp.

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Osazení reprobedniček Philips FWB-MC570/01

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£