Téma: HORN v aute

myslite že by sa dala aplikovať ozvučnica typu HORN v kufri auta??? dik za info wink

Re: HORN v aute

Ani omylem.

Re: HORN v aute

podle mě dala, ale jak to bude hrát to nevíme  big_smile

Web

Re: HORN v aute

no hej ... tam je asi doležita smerovosť a poloha ucha posluchača voči ozvučnici..

Re: HORN v aute

Da sa ale ser nato, sprav si ozvučnicu s BR a máš pokoj.

Re: HORN v aute

Vsechno jde. smile

Treba pokud bys pak delal na kopci za vsi diskoteku, tak dole na navsi by to hralo fajn. smile Nebo u lesa na mezi.

Rozhodne bych nechtek sedet uvnitr. smile

Re: HORN v aute

Co říkáte na fakt, že subwoofery v autě nejsou schopny vyzářit kmitočet o vlnové délce větší, než je vnitřní fyzická délka vozu ?

Web

Re: HORN v aute

No tak to je veľmo zaujímavé smile Vedel by si o tom niečo viac povedať? Prosim prosim smile

Web

(upravil sinclair 8. 1. 2008 11:11)

Re: HORN v aute

Myslím, že Boramyr by Vám to vysvětlil líp a podrobněji.

Web

Re: HORN v aute

Nojo, ale nesmíme zapomenou na to, že v autohifi funguje úplně jiná fyzika než v našem světě...........:)

Web

Re: HORN v aute

Tusim, ze jste s Boramyrem vedli polemiku, kdo to vyhral?

Re: HORN v aute

Nikdo, já v tomhle sinclairovi oponoval, ale podložit to nedovedu... někdo by se mohl zeptat vedle u slováků co by k tomu řekl audio druid.

(upravil magnatik 9. 1. 2008 3:09)

Re: HORN v aute

co jako?? big_smile podla mňa ma pri frekvencii 34 Hz čo je už dosť nízko big_smile vlna dľžku 10m ... a je ju počuť big_smile
a tak isto napr pri dlžke kabíny 2,5m by tomu zodpovedala frekvencia cca 137Hz a ja myslim že to zahra každy subik smile ... leda že by bola nejaka zrada v polovici alebo štvrtine vlny big_smile


teda uznavate že by to mohlo v aute hrať s vysokym tlakom bez nejakych problemov??? o vhodnosti woofrov a realizacie ozvučnice som čerpal na www.speakerplans.com big_smile

Re: HORN v aute

2Sinclair, Boramyr:
Myslenkovy experiment: Ja bych se zamyslel nad tim, jaka by byla kriticka frekvence uzavrenych sluchatek, nedej boze spuntu, kde je prostor kam hraji omezen nejakymi par cm3... a delka toho prostoru je tak dejme tomu 5cm? Sluchatka ale basy ocividne hraji a slysime je...

To, ze ty nizsi basy pripadne zaniknou diky boostu na frekvenci rezonance toho prostoru je vec druha.

(upravil MaBat 10. 1. 2008 16:46)

Re: HORN v aute

Tak vzhledem k tomu, ze sluch vyhodnocuje zvuk jako periodickou zmenu tlaku (nebo proste jen zmenu tlaku o urcitych vlastnostech), proc by to nemelo hrat? Tlakovy vzruch se proste siri od membrany do ucha, kde je zachycen, stejne jako ve volnem prostoru. Co se deje s tou vlnou dal, uz tady nehraje roli, ne?

Re: HORN v aute

Já myslím, že teoreticky to asi nevyřešíte.
To ještě nikoho nenapadlo vzít subík na záchod a propísknout ho? V zájmu přesnosti měření určitě utěsnit průduchy smile.

Web

Re: HORN v aute

Nestaci propisknout aparaturu v aute? smile

Re: HORN v aute

To je na simulaci do FAMULA, myslim, ze tam byly podobny moduly i hotovy. Ted to jeste nekde vyhrabat smile

Re: HORN v aute

bol by som rad smile neviem totiž ako sa to cele sprava smile

Re: HORN v aute

Horn v aute hraje, mal som to v kufri; len vzhladom na velkost, neviem ci je to dobry napad smile nic ine okrem zopar bordelu tam uz nevoslo.
Sypalo to len z autoradia, mozno na 3W, ale basovalo to slusne, aj sa auto triaslo. Urcite boli basy citatelnejsie ako u tych super duper ultra turbo boom boxov smile

magnatik
Nevyhoda bude asi v tom, ze ked otvoris kufor, tak ty nebudes mat z toho nic, ale okolite bytovky, ci domy budu tvojej nadielke velmi vdacne smile