Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » LSPcad pomoc...

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: LSPcad pomoc...

Ahoj,
jak jsem jiz tady psal, mam v umyslu spachat 3p reprobednu s osazenim Monacor (SPH-250KE + SPH-135KEP + DT-107).
Skrin bude rozdelena na 60l pro basak a 10l pro stredy/vysky.
Zkousel jsem si v Hellishu vypocitat hodnotu vyhybky 12dB/okt pri delici frekvencich 350/3000Hz. V ciste elektro simulaci mi ale vysly v mistech deleni slusny propady. Proto jsem se rozhodl "odladit" si to v LSPcadu 5.25 (prip i 6). Vyvoril jsem si data pro reproduktory.
Pak jsem si odladil vyhybku, tak ze vysledna ampl. char. je temer zcela rovna.
Potom sem to chtel hodit do bedny a doladit to tam, to mi taky slo, ale vzdy jen pro jeden reproduktor s jednim filtrem. Ale ja bych chtel vsechny tri reproduktory+filtry soucasne v jedne bedne. Jde to?

Dekuji predem za rady.

Web

Re: LSPcad pomoc...

Odladil sis vyhybku tak, ze vysledna char je temer zcela rovna...

A chtel bys vsechny tri filtry v jedne bedne najednou.

Neprotirecis si?

Ja to nejak nemuzu pochopit at se snazim jak se snazim a ctu to uz po paty. Jenom podotknu, ze propady tam vznikaji zejmena proto, ze mas rozhozenou fazi sousednich menicu na delici frekvenci. To presne duvod, proc vyhybky podle vzorcu absolutne nefunguji.

Re: LSPcad pomoc...

Tak sem s tou vyhybkou trochu hnul, ale vychazi mi kondik v basovem filtru 330uF, coz se mi moc nezda...
Muzete nahlednout, co mi vzniklo.
http://www.levex.wz.cz/frequency.gif

Web

Re: LSPcad pomoc...

dej sem i individual phase repsonse a dej sem i schemata tech filtru. Na prvni pohled se mi to taky jevi jako hodne ale kdo vi. pridej sem jeste frequency repsonse tech basaku osamote(bez vyhybky) i s impedanckou

Re: LSPcad pomoc...

Tak jsem tady nekde na foru nasel, ze invidual phase response musi byt u vsech pasem co nejvice na sebe navazujici. Tak jsem si s tim trosku pohral, ale sfazovat se mi podarilo jen stredotonovou a vyskovou vetev.
Proto bych se chtel zeptat, jakej vliv to ma na zvuk (pri rozhozenych fazich), kdyz frequency responce je srovnana?

Chtel bych to uz pomalu objednat, ale trosku se toho bojim, abych nebyl zklamanej...

Web

Re: LSPcad pomoc...

Radši vydrž.

Web

(upravil Vasi 16. 5. 2008 18:32)

Re: LSPcad pomoc...

No, tak jsem se rozhodl, ze to risknu a pujdo do toho. Jen jsem se rozhodl pro jiny basak, a to pro SPH-275C. Doufam, ze nakonec nebudu zklamanej, vyhybku, jsem si jakztakz "papirove" odladil, tak uvidime....

uka co? smile

Web

Re: LSPcad pomoc...

uka

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » LSPcad pomoc...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£