Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Poradtě nové pc do 20 000kč

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

"Já mám 3 počítače, z nichž myslím nikdo z vás nemá nic lepšího"...sto bodů lol  kolik ti je marango,můžu vědět?

(upravil marango 7. 1. 2008 12:09)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Znáš písničku o Husákových dětech...? to jsem já, hrubě přes 30...  Jinak počítačů mám víc, beru jen ty za které se nemusím stydět. Na ostatních pracují jiní

Ale ty jsi opoměl mi napsat kolik že těch MSI ti prošlo rukama vadných a kdy to bylo a co jim bylo

jinak není problém postavit dvě desky vedle sebe třeba s chipsetem 945 a porovnat tvůj nejlepší asus s nejhorším MSI ...  big_smile

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Víš,to tvoje doporučení na to tvoje "šlapadlo" v konfiguraci jakou si popsal,je natolik výmluvný,že každej,kdo se v hardweru trochu orientuje,usoudí,že jakákoli další komunikace s tebou je ztráta času.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

...navíc podle časů,kdy edituješ svý příspěvky je krásně vidět,že jsi zmatenej jak lesní včela...that´s all.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Možná je to o šťastné ruce na MSI a nešťastné na Gigabyte. Rady garážových mistrů když zadání je jasné a to do 20000. Dívám se na reálný výkon a ne na zbožná přání. Athlon 5000 si vytře zadek s každým Core 2 Duo o frekvenci FSB 800Mhz. Přitom X2 stojí 2000.

Rady kamarádů co postavili 3 počítače za život jsou na prd.

Mě osobně se kazili věci z Ts bohemie a z levi, z edčka ne.

kdysi jsem měl kompl za 107 tisíc s Gigabyte, zlatými OCZ, BARTON 2800, RADEK 9800XT deska kolabovala neuměla pracovat s CL 2.3.3.5

DOKKENe urážet a zesměšňovat umíš líp než argumentovat kolik vlastně desek MSI se ti vykakalo.

Pěkný den Garážový mistře

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Je pravda že Gigabyte se kterejma jsem stavěl byly zhruba za 3,5k+- jak intel, tak nvidia, šlapou výborně.
S Microstarem mám špatný zkušenosti v tom ohledu, že když deska dorazí tak se s tím musí člověk s prominutím srát než to trochu slušně funguje. Jsou to většinou drobnosti typu špatný ovladače na cd, přes neaktuální zabugovanej bios, možnosti v biosu celkově.
Když stavím kompa tak nemám náladu řešit půl odpoledne co rudoši z MSI podělali, ale je fakt že těch pár co jsem postavil drží(Jednou zhruba za rok vemu MSI do něčeho nenáročnýho na zkoušku, jestli se polepšili, pak s tím strávím odpoledne, nadávám si do debila a zas je na rok klid).

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Tyhle diskuze fakt miluju a ještě více házení desek jedné značky do jednoho pytle. Víte, že každý výrobce produkuje nějakolik kvalitativně (a samozřejmě i cenově) odstupňovaných desek? Sám jsem spokojeným vlastníkem desky od Gigabytu (předtím jsem měl dvě desky od Asusu). MSIčko jsem nemusel do té doby, než jsem jej poměrně nedávno vyzkoušel. V podstatě jsem vždy byl spokojený s deskou, kterou jsem momentálně vlastnil...Dokkene, ty se z tohoto threadu snažíš udělat další bezvýznamnou diskuzi v duchu PCtuningu (ATI sucks, nVidia rulezzz a klidně i obráceně). Co takhle předložit nějaký pádný argument? Marango, je sice supr, že jsi měl kompl za 107 litrů, ale tady je těch tisíc k dispozici poněkud méně. Ale abych jen nekritizoval, tak také předložím jeden návrh:

CPU:AMD Athlon X2 BE-2300 EE + chladič na CPU (kvůli hlučnosti) Scythe SCKC-1000 Kama Cross
MB:Gigabyte GA-MA69GM-S2H - AMD 690G
RAM:A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition
zdroj: Seasonic 430W (účinný, výkonný, vyznačuje se tichým chodem)

Pozn. Je to sestavené dle mého nejlepšího vědomí a svědomí. Btw: S pamětmi A-Data mám rovněž skvělé zkušenosti. Tak a teď do mě. Určitě můj návrh totálně strháte...

(upravil dokken 7. 1. 2008 14:27)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

AMD 5000 + black ed.,pro OC dobrý je to ale poslední výkřik AMD.Jestli je běžnej user proč by ten už takhle přímotop taktil,navíc si kupuje pravěkej socket.edit po OC přímotop

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

no ja mám 5000+ EE nonblack(Netaktujem a ani nemienim) a nemôžem si ho vynachváliť, výkon nekonečný, ono fakt záleží čo sa na tom kompe robí - aký sa použije SW, a najmä OS... je sakra rozdiel či sa použije 32 bit aplikácia pot 32 bit OS s winApi alebo 64 bitová aplikácia pod 64 bit OS s natívnou podporou dvojadrových procesorov smile

Web

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

430w je zbytečně moc. Extreme edition jsou zbytečný, nikdo s tim nic dělat nebude, a i kdyby chtěl tak utře kvůli desce. Chieftec dělá docela hezkej mATX tower i se zdrojem asi za 1500. Na BE stačí i Arctic.

(upravil babakus 7. 1. 2008 15:50)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Asi před dvěma měsíci jsem stavěl PC pro kámoše.

CPU AMD A64 X2 5000+ (socket AM2) Box
MB MicroStar K9N SLI Platinum, s AM2, DDR2, PCI
RAM Patriot 2x1GB DDR2 PC800 PSD22G800KH CL5 s chladičem
VGA Gainward 8590 - 8600GTS PCIe 512MB DDR3 (675/2000MHz)
DVD-R/+R Samsung SH-S203B 16x16x20x20x SATA černá bulk
Zdroj Fortron 450W ATX ATX-450PNF
HDD Seagate Barracuda 7200.10 ST3250310AS - 250GB SATA3G 8MB

Cena 16000,-kč

Počítač běží stabilně a velice rychle. Bez jakýchkoliv problémů, CPU má i s BOX chladičem 32C(při zátěži jde ke 40C)

Edit: jinak k těm deskám. Osobně mám vynikající zkušenosti s deskama od DFI. MSI ani Aušus mě nikdy nezklamaly a naopak hrozné jsou desky od Jetway a ECS. Gigabyte jsem nikdy nezkoušel.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Klon: Extreme edition jsem vybral kvůli stabilitě (mají chladič a časování také není z nejhorších). Seasonic jsem vybral kvůli účinnosti.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

právě proto je 430moc, ten počítač to ani nezatíží natolik, aby se to dostalo do maximální učinnosti.350 Fortron green power stačí. Když na tu ramku zbydou peníze proč ne, ale co jsem si to jen tak sčítnul tak to bylo tak tak, a to jen bedna a monitor.

(upravil Vaclav 7. 1. 2008 18:23)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Vy jste mi ale Extrémisti. Není to náhodou Energy Efficient???

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

je, ale pssst smile

Web

(upravil marango 7. 1. 2008 18:38)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

klon:

Neříkám že MSI je supr nejnejnej. Stavím nejvíc střed a šrot. Bios je naprosto nahovno podpora procesorů nikde, to asus podporuje skoro vše co  jde. ale...

Tady jde o úplně jinou věc.

Pokud porovnám MSI 945 s ASUS 945 ve stejné cenové lajně, Asus je žebrák. Zcela vážně. Prostě výkonově jinde.

Druhá věc, kterou prostě nemohu Intelu zapomenout je jeho "napasování na desky"

Takovej Presler (myslím starej presler s nulou na konci) když vyjel byl na něj chipset 915/925/955
915=vrchol žebroty 955=střed žebroty. Když jsem k němu koupil MSI 965 najednou výkon byl naprosto jinde, jakoby najednou deska si s procesroem už rozuměla uměla využíj jeho 130W spotřebu, jeho keše na každém jádře 2MB prostě ševelity šev. Proč? 2 roky.... rozdíl...

To co tady píše dokken, že celeron je lepší než sempron, tak tomshardware vůbec celerony v roce 2007 netestoval. Pokud srovnám e2140 s 4200+ což jsou stejně drahé procy dostanu se na 30% pluSovéhop výkonu AMD.


little

proč BE a ne X2?

cenově +500Kč...? výkonově mínus

BEEE 2300 za 1700 má 13,8004
X2 4200EE za 1300 má 15,8780
X2 5000EE za 1980 má 19,0995

proč extremní edici VITESTA? deska s integrovanou grafikou za 1250,-? užije toto most? myslím že ne.

ale je vidět, že snaha dobrá je.


babakus

pán píše do 20tyček včetně 22" monitor. tam bychom se nevešly. Jinak si mu to postavil dobře.

M

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

stále mlčí samotný john smile

Web

(upravil babakus 7. 1. 2008 20:17)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Marango: když by se ubralo na ramkách a grafice, tak by to možná kleslo o nějaký 3500-4000,- a to bychom se do limitu vešli. Jenom nevim proč každý chce tak obrovský monitor, 22". Místo TV je to malý a k normálnímu používání stačí bohatě 19"

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

do 20tisic se nevejdu ale do 23tis uz jo
takhle nejak bych ja dnes pojal PC pro bezneho uzivatele na dlouho dobu a s bezproblemovym chodem:

case sharkoon rebel9 economy
4x 120mm ventilator(pouzil bych obyc slusne xilence za 100kc)
zdroj seasonic 430W S12 II
desku gigabyte P35-DS4
core2 duo 1,8GHz v tray (tsbohemia)
arctic cooling freezer (navrch)
2x 2GB 800MHz DDR2 kingmax
200GB samsung sataII HDD
nejakou sata mechaniku(LG, samsung...)
logitech rx300 mys a  deluxe 250 klavesku
zkusil bych LG 22" TFT (ale v tehle cene je snad uplne jedno co to bude)
grafika: ati HD2600 bud v pasivu nebo levnejsi aktiv(je i ve vic verzich) a dat na to pasiv od arctic cooling.

ventilatory vzadu a v boku by vzduch ze skrine odavaly a jeden co je v predu bych dal pred HDD a tak aby vzduch do skrine nasaval a tim jej ofukoval. Kdo chce tiche PC necht si jeste case polepi tlumenim nebo napr tecsoundem od michala a pouzije ultra tiche vetraky(napr nocuta)

takhle vidim ja slusne PC na dlouhoo dobu co nebude topit, hucet a vykonove postaci kazdemu beznemu uzivateli na bezne veci a zabavu(i nejake hry)

modifikace: pro parany bych pouzil lepsi procak(a asi i lepsi chladic tim padem) lepsi grafiku a nejspis i vykonejsi zdroj.
pro audio bych to nechal tak a poridil jen lepsi (cistci) zdroj a kvalitni zvukovku a radeji rebel12 skrin a zcela jiste vylepsil tim tecsoundem od michala.


netvrdim ze tohle je nej reseni...nicmene jej povazuji za velmi rozumne a slusne...

osobne ale povazuji za vyhozene penize jakekoliv horsi reseni. snad jen zamenu desky a grafiky za integrovane reseni ale tam nemam moc prehled a pockal bych si na rozsireni G35 asi.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

babakusi

byl jsem spokojený s 24" ACER, shořel. Reklamace, výměna, fungoval 20min, reklamace a nyní čekám jak to dopadne.

19" je super 4ku3
20" má lepší parametry (obecně)
22" je takový jak píšeš
24" je už skoro
30" je pecka

nejlepší je projektor, má drahá z něho blije


kyselym

core2 duo 1,8GHz v tray (tsbohemia) je za 2150,- s chladičem od firmy X...

stejný výkon má AMD X24400EE a ten stojí 1400,-

Nechci tady plivat na Intel, ale intel začíná na 3300 bez DPH.

Ta deska bude good, pokud se chlubí kvalitními součástkami tak yes.

Marango

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Poradtě nové pc do 20 000kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£