Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Poradtě nové pc do 20 000kč

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 42]

(upravil John370 6. 1. 2008 11:37)

Téma: Poradtě nové pc do 20 000kč

Tak mě má milovaná tětička pověřila úkolem abych jí vybral nové pc,jelikož to její zastaralé tak ho chce samozřejmě odměnit.Mám brát AMD či Intel?Nakupovat hotovou sestavu,či si jí nechat poskládat?Obědnávat z netu nebo kupovat v kamenném obchodě?Pc má splnovat tyto nároky bezproblémový chod internetu,pouštění filmů,kancelářské aplikace,reprodukce hudby,hry nepoběží a když tak nic nenáročného..
Podmínka: je 22" monitor-plochý

Web

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Jestli to nemá být vyloženě na hry, tak vem klidně s integrovanou grafikou, amd690 nebo nvidia7050.
Dobrý zkušenosti mám s deskama gigabyte, poslední jsem bral od Biostaru, taky ok. NEBRAT MICROSTAR. Procesor BE řada od AMD, na to co jsi napsal to bohatě stačí a moc ten procesor netopí.
Zdroj Seasonic nebo Fortron Green Power(a vyměnit větrák), DVD Samsung - šlape ok, nedělá takovej kravál jak LG co jsem měl před tím. Disk seagate, nebo teď je zajímavej novej Caviar GP(je zhruba o 10% pomalejší, ale hrozně tichej - tohle jsem v ruce ještě neměl, zmiňuju ho na základě recenzí).
Procesor moc netopí, takže to má šanci bejt i hodně tichý, větráky nexus, chladič na procesor Arctic Cooling Freezer 64 Pro. Všechny větráky stáhni, bude to hodně studenej a tichej počítač.
K monitoru, záleží na tom jak moc jsou nároční, jestli ne moc, tak klidně něco s TN, ale já bych asi do TNka nešel, doma máme samsunga s S-PVA, výbornej monitor, já mám HPcko s TNkem, když to postavíš vedle sebe je to hroznej rozdíl, jestli ale nikdy S-PVA neviděli, tak TNko stačí.Jinak HPčko má
trochu problémy s rovnoměrností podsvícení, ale zas tak hrozný to není.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Jako moc díky Klon,ale spíš bych potřeboval tip na nějakou sestavu..pls

Web

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

mrkni na forum.pctuning.cz do sekce sestavy, mivaji tam soudobe "vzorove" sestavy v ruzdnych cenovych hranicich..

Web

(upravil redyuri 6. 1. 2008 12:57)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

22 palcove LCD bude tvoriť významnú časť ceny....  za tú cenu amd, ako píše klon, na nie hry napríklad s integrovanou grafikou je úplne vhodna asus m2a-vm, k tomu dáku 1gb 800MHz ram, kľudne dáku adata, ohľadom zdroja a chladiča procák tu vystihol klon, case podľa nálady...hlavne nie eurocase, inak dobré veci ponúka aj thermaltake. Nebolo by od veci nakúpiť to cez internet a aj si to nechať poskladať so zárukou, napríklad na alza.cz smile
procesor buď výkonejší amd 64 X2 4200+, za tú cenu super vec, jadro berie ale max. 65W, iný 45W čo bude aj menej hriať a tiež má na dané použitie vhodný výkon je AMD Athlon 64 LE-1620, cca o 500 je aj lacnejší.
disk podľa chuti, dnes je jedno akú značku, za tú cenu ponúkajú viac menej všetci rovneké veci, ale jednoznačne aspoň 250GB a SATA2 pripojenie..osobne by som bral maxtor, seagate alebo aj samsung, s WD nemám ja sám dobré skúsenosti ale to asi každý má svoju neobľubenú značku smile
a jo, na filmy je fajn širokoúhly monitor a musí mať DVI!! na d-sub vga konektore je 22 palcov samovražda smile

cheš doplniť ešte dáke konkrétne veci do zostavy?

Web

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

kukni na alfacomp.cz spise
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … R09720TEVW
a monitor
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … X0271R4EQQ
a mas to tak akorat. Dovoz ti to dovezou az domu a jeste ti zbyde kupit klavesnici mys. Pokud bude chtit bedny tak se nejake do toho vlezou taky

Web

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

AMD procák si dnes koupí jen skutečnej idiot..No Flame...sám mám starýho Bartona

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

2 dooken s tím AMD nemáš úplně pravdu, takový odemčený násobič u black edition je dobrá věc - http://www.ddworld.cz/sestavy/pocitacov … eni-5.html -tady si něco vyber.

(upravil Crashpc 6. 1. 2008 18:40)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

doken: to je na flame... záleží co za procák. třeba sempronek za 600-700 neni nic špatnýho. a to jestli má intel ve stejný ceně o 5% výkonu navíc, to je výsměch a uplně k ničemu.

(upravil dokken 6. 1. 2008 19:03)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

to dušek
hele digitaldoom  je znamej áemďák s tim na mě nechod smile
to crashpc
ta firma je total v prdeli,sempronek za 600-700,sorry si děláš prdel ne?To si radši koupim nakyho celerona za litr.
ještě mu nacpěte nákou Atinu...fakt se bavím
a ještě odemykat násobič,jen aby to neztratilo dech na Intel..
na světu hardware je čirou náhodou test herních PC,ani jedno nemá AMD...proč asi?

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

dokken: Ty jsi asi nějakej velkej borec viď? Ale teď vážně, jak AMD tak Intel mají co nabídnout. S ATI vs. nVidia je to už poněkud složitější. Víš, pro mě je třeba idiot ten, kdo si pravidelně kupuje každý rok nové PC a pak se se slzami v očích dívá na to, jak jeho PC už nemá ani poloviční hodnotu, než za jakou jej kupoval...

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

dokken Ty vůbec nevíš jak ušetřit. Nechám tě ať rozdáváš chytré rady dál.

(upravil dokken 6. 1. 2008 19:49)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Hele podívej se,žádnej borec nejsem,jen pravidelně sleduju dění okolo hardweru a fakt je ten,že momentálně je AMD dost dole.Nepřeju si to,konkurence je zdravá,ale vždy mě zajímá poměr cena/výkon a tam momentálně nemá AMD co nabídnout.A opravdu se mi sem nechce linkovat naky tabulky,na netu je toho mraky.Sám mám starej křáp s Bartonem,protože to v tý době bylo prostě výhodný.Ke konci roku chci stavět něco novýho,ale s AMD to nebude ani omylem,pokud nevymyslej nakej superdupermegahyper procák,jako že asi ne....

2Kronos
já žádný rady nedávám,jen prezentuju svůj názor...popravdě zarytejch AMDčkářů vesměs se rekrutujících ze zblblejch pubescentů je na živě dost a dost.
PS na foru na žive je pomerně dokonalej vyber ruznejch sestav,v kat.do 20holí je u AMD poznámka...s odemklým násobičem,směšný:-)
that´s all.

(upravil Klon 7. 1. 2008 0:53)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

AMD BE jsem doporučil z několika důvodů - na co to psal to bohatě stačí, NETOPÍ - nevím o core 2duo s 45tw tdp, a jsou docela slušný desky se výbavou,akcelerací videa i HDMI. Navíc 3800+ 35W(už se nedělá) s nvidia 7050 mi spokojeně šlape v obýváku.
Kupovad jednojádro když dualcore začíná na dvou je nesmysl, navíc nejlevnější core je o cca8stovek dražší.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

dokken: nechápu jakou výhru vidíš v tom když si místo semprona za 700 koupíš celerona za 1000kč. nerozumím tomu ani malinko.
nebav se a raď. Já Ati taky nemam rád, ale o to tu nejde.

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Crashpc
vzdávam to ...Sempron is the best smile

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

To Crashpc:
Asi taku ako vidim v kupe EZK a trebars ALDAX. Podpora, kvalita, spolahlivost.

(upravil marango 7. 1. 2008 11:31)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Jen nikdy nekupuj GIGABYTE.

Postavil jsem ohromnou spoustu počítačů a poruchovost je tam víc jak 30%. Mám známé co to sem vozí a říkají že GIGABYTE pouze hvězdné modely, které jsou opravdu špica, ostatní je nejlacinější šrot.

Vše stavím na MSI i přes negativa které to má. Žádnej ASUS, FOXCON, ECS, JATWAY, VIA. V levných deskách šrot.

Kup si LYNX od www.levi.cz.

Je tam konfigurátor sestav.

Pokud se ptáš jestli AMD nebo Intel, tak bod zlomu je 3300Kč. Pokud budeš kudpovat procesor do této částky, jedině AMD, pokud výkonější tak Intel.

Pokud chceš opravdu šlapadlo, kup dvoujídro X2 na AM2 okolo 2000 se dá koupit 5000+ ... a desku MSI 570 (560) 1500... 2 paměťové moduly 1GB 800MHz 700 ... grafiku do 2000 ... je mercedes pro využití tety, díval jsem se za 1000 je radek 1650Pro /128bit což je good. Disk SATAII 16MB, DVD PEC stojí 500,- plus DPH.

Jen ne Gigabyte, všude jsem zákazník s nejnižší cenou, prošlo mi rukama kde co.

M

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

Dovolím se nesouhlasit s motherboardem,mě by naopak nesměla přes práh MSI,kvalitní desky jsou ASUS,o tom snad nebudeme polemizovat.Nevím kolik si toho postavil ale šlapadadlo s grafikou do 2000,s deskou MSI a X2 je blud dne.Fakt jsem se pobavil.:-)

(upravil marango 7. 1. 2008 11:58)

Re: Poradtě nové pc do 20 000kč

asus spadl o sto příček dolů, taky jsem se pobavil, řekni mi kolik si postavil MSI a kolik byla vadných a co jim bylo, poté ti já napíšu jaký zázrak umí yrobit AUŠUS. Poté napiš kdy si byl na posledním školení a kdo ho pořádal, já listopad na pozvání ED czech. Pane

Já mám 3 počítače, z nichž myslím nikdo z vás nemá nic lepšího... Rady garážových mistrů obdivuji

Příspěvky [1 až 20 z 42]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Poradtě nové pc do 20 000kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£