Téma: Profi satelity

Zdravim, chtěl bych si postavit nějaky profi satelity na doma, případně na ozvučení menších akcí. Tím "menších" myslím fakt malých, cca 20 lidí, uzavřená místnost. Jako středobas bych použil Betu 8 a výškáč jsem chtěl použít Selenium ST302. Co se týče ozvučnice, tak nejspíš vented okolo 20 l, bassreflex na 70 Hz. Frekvence pod 150 Hz bych odfiltroval. Na basy bych používal Kappu. Dělící frekvenci bych volil na 4 kHz. Co vy na to?? Výhybku bych už nějak sesmolil, ale za případné rady budu moc vděčnej. Díky za rady

(upravil chyna.cz 30. 12. 2007 12:20)

Re: Profi satelity

takovýdle otázky bych směřoval spíše k Hubertovy na www.prodance.cz do sekce forum.
ale třeba ti tu taky někdo poradí

Web

(upravil made001 30. 12. 2007 14:15)

Re: Profi satelity

Původně jsem chtěl, ale to forum je docela nepřehledny a navíc se odpovědi asi nedočkám.

Re: Profi satelity

No tak na nějaký sesmolení výhybky se vyprdni a použí co už Hubert odladil.  Tweetery jako ST302 jsou k prdu kvůli směrovce. s Betou 8 je odladěný třeba DT150 http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=30 ale myslím že by bylo lepší postavit aspoň něco s 10": http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=13 nebo lépe  http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=9

Re: Profi satelity

Ta směrovka je fakt na prd, to je fakt. Ale DT150 má zas na nic frekvenční rozsah. V tom protokolu v prvním případě (vented cca 15l) mají pokles o 3 dB už na 2 kHz, což se mi moc nelíbí. Aby to dokonce nebylo poznat. Chtěl bych postavit hlavně něco malýho. Spíš bych šel i do té Bety 8", na basy budu mít Kappu, ta bude určitě stačit.

(upravil hot.shot 30. 12. 2007 16:35)

Re: Profi satelity

Ta 8" je dost malá, Kappa předpokládám že myslíš 15LF? Ta Kappa by musel hrát dost vysoko, s tou 10" se to bude líp navazovat. Jinak ta DT150 je dělená mnohem výš než 2kHz když se tam podíváš na měření. Být tebou jdu do Beta 10 + DE10 + A8080 http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=9 Bedna tak 15-25l bassreflex 70Hz nebude o moc větší než s tou 8".

Re: Profi satelity

To je zas pravda, už jsem se taky díval. Zas tak hrozný to s tím rozsahem nebude. přesně tak, myslím 15LF, jede tak do 130 Hz, to je fakt dost nízko. Zatím nemám důvod, aby šla výš. Používám k ní třípásma s ARN 312-kama. A když je nějaká akce, tak kdo se má s tím tahat. A navíc bych satelity zbytečně nezatěžoval hlubokýmy tóny, když mám Kappu. Konstrukce s Betou 10 je dobrá, určitě by to líp navazovalo, to je fakt. Použil bych přeladitelnou horní prospust na ty satelity a snad bych to nějak sladil nebo kappu nechám hrát výš. To už by se vyřešilo.

Re: Profi satelity

Postav tu Beta 10 + DE10 + A8080. Beta 10" zahraje docela pěkně nízko , DE10 hraje pěkně. Bedničku 20-25l br tak 70-80Hz. Já myslím že je to dobrá volba a zvukově to bude o dost lepší než Beta 8 + DT150 nebo to ST302. Dělení na 120-130Hz a pohoda.

(upravil made001 30. 12. 2007 17:14)

Re: Profi satelity

Určitě by to hrálo dobře, ale to bych si moc nepomohl, už mám bedny s 12" reprama. Chtěl bych něco menšího a navíc by ty bedny s Betou 10" vyšly docela draho. Na 120 Hz můžu s přehledem dělit i s bedny s betou 8, nebo i o něco níž. Ale budu ještě o tom přemýšlet

Re: Profi satelity

Ahoj made smile... Koukám, že jsi se rozhodl konečně a jdeš na to, bylo na čase wink.
Co se týče tvýho novýho projektu je to opravdu low cost, ale vypadá to, že ti to bude stačit.
Dělení středo výšky bych i klidně i podladil Hot.shote, přece jen je to na vnitřek pro pár posluchačů, čili snad nehrozí honění do maxima dB.

(upravil hot.shot 30. 12. 2007 19:32)

Re: Profi satelity

Dělení je na 120Hz ideál si myslim - já to tak tak dělím. Do Beta 10 + DE10 + A8080 bych šel hlavně kvůli tomu driveru, protože rozdíl ve zvuku DT150 a DE10 bude docela znát. Ale třeba Hubert bude mít Betu 8 odladěnou s DE10 nebo něčím takovým stačí mu napsat - hubert(at)prodance.cz

Re: Profi satelity

To bych i věřil, je zase blbost něco dělat na rychlo a kvůli tomu, že je to levny, když bude výsledek o dost horší. Kdybych si připlatil a chvíli počkal, tak by to asi bylo lepší. Zase nebudu mít možnost to srovnat, čili bych řekl, že bych byl spokojeny s obojím.

Re: Profi satelity

Jo budeš, ale s Beta10+DE10+A8080 budeš spokojenější smile

Re: Profi satelity

Jako asi jo, ale chápeš, nebudu mít možnost porovnat obě bedny. Čili budu spokojenej i s tou Betou 8. Ale fakt o tom ještě popřemýšlím

Re: Profi satelity

Made: trochu to tady vázne, protože oboje má svoje + i - . Tkví to jen v tom, že se buď bude lépe navazovat výška na středobas, nebo středobas na bas smile. Ententýky dva špaliký, dal bych na Hot.Shota wink.

Re: Profi satelity

Prosimtě jaký by měl být problém v navazování na výšku? Výhoda je že ta Beta 10 je odladěná s DE10 který je bezpochyb lepší než DT150 a bude se to lépe navazovat na sub. Jediná výhoda Beta 8 + DT150 je cena a bedna o moc menší nebude.

Re: Profi satelity

Přesně tak. Já o tom ještě popřemýšlím, zas tak hned to nepotřebuju. S tím porovnáním jsem to myslel tak, že nebudu mít nikdy u sebe obě ty bedny, abych je mohl porovnat. Jedině že bych postavil oboje, to ale nehrozí. Čili tak jak tak budu spokojený s výsledkem.