(upravil little 30. 12. 2007 22:30)

Téma: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Zdravím. Mám tu jeden problém. Dostal se mi do ruky reproduktor, kterému drhne cívka o magnet a dotyčný mě požádal ať mu to spravím. Gumu se mi již úspěšně podařilo dostat od koše, teď však nemůžu přijít na to, jak (a čím) odleptat od koše ten žlutý textilní závěs. Neví někdo o něčem, co se k tomuto účelu dá použít?

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

aceton

Web

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Aceton pomohl.Díky

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Nějak se mi nedaří zjistit, proč cívka dře o ten pólový nástavec (?), nikde na formeru není vidět ani ten nejmenší defekt, cívka je v perfektním stavu...Nemá někdo nějaký tip?

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Bordel v mezeře? Pokud jo, tak to chce dát pryč prachovku a pokusit se vysavačem ten bordel vysát. Opravil jsem takhle 2ks ARN 6618

Web

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Takhle, já už jsem odleptal závěs reproduktoru takže se bez problému dostanu k mezeře. S tím vysavačem to zkusím, ale nedávám tomu moc velkou šanci-jak by se tam přece ten bordel dostal? smile

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Bouchla si? Ohni jí nehtem konec formeru směrem k cívce. Zkontroluj jestli není former někde vypoulený nebo poškrábaný. Pakliže nevidíš v mezeře bordel ani po prošmátrání měděným drátem, chyba bude asi v tém umu, co se vystředění týče.

Web

(upravil little 30. 12. 2007 21:17)

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Ano, former JE poškrábaný (zevnitř). Trošku jsem to vyleštil, ale furt tam něco dře, jdu zkusit vysavač...

EDIT: Našel jsem něco, nad čím doteď kroutím hlavou. Jsou tam miniaturní kousky nějakého kovu-vysavač samozřejmě nemá takový tah aby těmto "střepinám" domluvil. Jak se tam proboha mohli dostat? 5604ka má papírovou cívku, otvor v magnetu nikde...prostě nechápu. Nenapadne někoho něco vysoce inteligentního, co by těmto střepinám domluvilo? Zamýšlel jsem někde sehnat značně silný magnet, ten dosavadní AlNiCo přetáhnout a tím získat "poklad" v mezeře...

(upravil Thales 30. 12. 2007 22:09)

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

S tím magnetem se ti to asi nepovede. Leda že by sis udělal tenký plechový nástavec a strčil ho s připlácnutým suilným magnetem do mezery ale i tak pochybuju že se ti to povede.

Třeba to byly nějaké zmetky od výroby které se až teď po letech dostaly do pracovního prostoru cívky.

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Opravdu neexistuje nějaký hardcore způsob jak se toho zbavit? Nějakými hrátkami s napětím, magnetem...třeba se jenom moc dívám na filmy... smile

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Kdesi som čosi čítal o čistení medzery fosforbronzovými pásikmi. Čo to presne je neviem.

Web

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Díky za tip. Podařilo se mi najít tento http://www.skvely-nakup.cz/obchod/pasky … nzovy.html bronzový pásek, ale tím tu mezeru asi moc nevyčistím... cool

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Lepící planžeta... vysoce lepící páska apod.

Web

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Dá se nějak rozlepit epoxid, kromě tepla? Mám na spoji former/membrána cosi trvdého a sou v tom bublinky, aceton s tim nehne.

Web

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Doprkna, nechápu, že jsem si toho všim až teď, když jsem zkusmo projížděl klouzavý tón z generátoru: jednen Tangboš W5-704D mi dělá bordel, podle mě drhne cívka. Ale jestli je bordel v mezeře nebo čím to je netuším. Zjištění/vyčištění by znamenalo odlepit závěs nebo jen prachovku?

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

A pískal jsi se středobasem mimo ozvučnici? Někdy totiž můžou rezonovat i nepochopitelné části reprosoustavy a to i když je všechno utaženo a zalepeno.

Web

(upravil Zorg 22. 3. 2013 0:35)

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

To ne, sice je můžu prohodit mezi bednama, ale stejně, když zkusím opatrně vychýlit membránu, tak na jednom kusu ok a na tom druhém právě jakože "odspoda"*  přidírá sad

*) Mám ho zrovna v téhle pozici, ale ani otočit vzhůru nohama nepomohlo...

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Rozebrat, vyčistit, složit, zalepit, zadělat. Nic jinýho nepomůže.

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

To když pronásobím svůj čas - i kdyby se mě to nakrásně povedlo, ač si myslím, že jsem levej - tak se mi vyplatí koupit novej big_smile
Jdu to prohodit a propísknout...

Re: Jak vyčistit mezeru u pólového nástavce?

Kdyby se nepovedlo a chtěl bys někoho obdarovat, někomu udělat radost, tak se dobrovolně a bez odmlouvání hlásím. big_smile