Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Kappa-15LF

Čau lidi. Mam v plánu postavit na doma subwoofer s Kappou 15LF. Bassreflexová ozvučnice, ale nevim kde přesně ladit, jestli 40Hz, nebo níž. Bedna tak 120 litrů? Nějak vůbec neumim pracovat s těmahle simulačníma programama a nemám s bassreflexem zatim žádný zkušenosti, tak bych byl rád, kdyby mi tady někdo pomoh smile Mam to převážně na hudbu a poslouchám metal. Dík

Re: Kappa-15LF

Bedna minimálně 120l a pod 40Hz to nelaď

Re: Kappa-15LF

Niekoľko firemných návrhov:

http://www.eminence.com/pdf/cab-kappa-15lfa.pdf

Ak niečo nejasné, ozvi sa.

(upravil hot.shot 28. 12. 2007 14:39)

Re: Kappa-15LF

Jej jsem úplně přehlídnul že to je Kappa 15LF, myslel jsem že Delta 15LF - no byl jsem už trošku ovíněn smile

Jestli se ti líbí subbassy ve stylu RCF tak podle tohoto plánku  http://da.xf.cz/cs/planky/ostatni/RCF_B … ASS_15.pdf můžeš postavit tu bednu která je určená pro L15/55AK akorát bassreflexy udělat tak o 3cm kratší. A přepočítej si rozměry počítá se tady s 15mm matrošem přepočítej si na 18mm

Re: Kappa-15LF

Ten plánek se mi docela zamlouvá. Jestli sem to správně pochopil, tam jsou 4 štěrbinový bassreflexy?

Re: Kappa-15LF

Přesně tak... Není to dlouho, co tu prodával Jiřík nádhernou ozvučnici tohoto typu, ovšem pro 18" subbasy...

Re: Kappa-15LF

Jojo 4 štěrbinové bassreflexy. Pro inspiraci dávám foto (je to ta od Jiříka) jak se dá taková bedna udělat na doma
http://img179.imageshack.us/img179/8826/rcfhomeed2.th.jpg

(upravil martinsad 30. 12. 2007 21:42)

Re: Kappa-15LF

To je vážně krása smile Já to dám udělat strejdovi truhlářovi, tak by to neměl bejt problém. Jenom nikde sem nenašel přesný rozměry tý kappy, může někdo poradit jakej má přesně průměr a jak hluboko ji zapustit?
Teď koukám, že Jirik má přední stranu čtvercovou, na tom plánku je přední strana obdelníková. Možná by ta čtvercová asi vypadala líp co?

(upravil John370 30. 12. 2007 21:54)

Re: Kappa-15LF

No pokud to klučina má na doma,ten sub myslim,tak to potěš pr...to musí  bejt masakr!!!Podle mě,akorát ty pojízdný kolečka chápu,ale aby to pak při tom vohulení nejezdilo po cimře.Já si tohle dát do mého krcálku,tak mi to urve tam to dole...však víte...

Web

Re: Kappa-15LF

Mno já to chci taky na doma smile Do paneláku big_smile Ale rozhodně to nebudu pouštět naplno, stačí pár wattů a někdy to ozkoušim kdyžtak jestli bude nějaká akce venku, ale to pochubuju...materiál jeta 18mm a asi převotřísku že? Já se radši ptám na každou blbost, pže fakt nechci něco udělat špatně smile Jen nechci slyšet tu cenu, na kolik mě ta ozvučnice výjde big_smile

Re: Kappa-15LF

Dřevotřísku ani omylem, aspoň MDF ale to bude těžký jak prase, nejlepší je březová překližka (multiplex). Pokud to máš na doma tak to udělej jako to má Jiřík vypadá to hezky, jestli plánuješ s tím nějaký párty atd tak to udělej tak aby byla přední stěna zapuštěná a dej tam mříž (perforovaný plech)

Re: Kappa-15LF

Jasbě dík. A ty rozměry bys nevěděl? smile jakej průměr a jak hluboko ho zapustit? dík

Re: Kappa-15LF

Průměr najdeš v datashetu ale tloušťka koše tam není

Re: Kappa-15LF

Jedna Kappa-15LFA mi tu lezi na podlaze. Je to vcetne toho plastu na kosi 12mm.

Re: Kappa-15LF

Dobře, díky moc. Už sem známýmu truhlářovi poslal mail, tak uvidíme, jak se k tomu vyjádří a na kolik to vůbec příjde...

Re: Kappa-15LF

Nechce se mi zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Asi ho udělám jako aktiv, jakej zes byste k tomu doporučili? Přemejšlel jsem nad SPD 600 od aldaxu. Sice ten dá těch 600W do 4 ohmů, ale mam to paneláku a nikde s žádnýma mega akcema moc nepočítám. Zatim mam torroid který dává po usměrnění 2x80V 300VA, tak bych ho na to prozatim zapojil. Myslíte, že je to dobrá volba? Nemyslim teda kvalitou, o Aldaxu mam jen to nejlepší mínění, ale jestli to má cenu, dávat k takovýmu repru slabší zes.

Re: Kappa-15LF

Když se nebudeš pokoušet spodek nahnat ekvalizací, tak Ti na tenhle reprák v paneláku stačí pár wattů. SDP 600 je zbytečnost.

Re: Kappa-15LF

To vim, že mi bude stačit pár wattů, ale zas když už dám takový prachy ta ten sub, tak ten zes mě už nevytrhne. stejně budu muset něco koupit, pže mi právě umřel leach sad A snad žádný jiný moduly od aldaxu nejsou stavěný na napětí 2x80V. Nebo máš nějakej lepší nápad?

Re: Kappa-15LF

Vždyť to nemá logiku. Chceš zesilovač o zbytečně velikém výkonu jenom proto, že na něj máš trafo, které stejně výkonově nestačí. Když chceš to SPD, tak si k němu pořiď odpovídající trafo. Jestli chceš použít stávající trafo, tak zkus najít zesilovač, kterému sedne.

Re: Kappa-15LF

Asi jo, máš pravdu. Pokusim se toho Leache nějak oživit.

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£