Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekce ku 2*SPV100P215+

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

(upravil promecon 26. 12. 2007 0:14)

Téma: Korekce ku 2*SPV100P215+

zdravim, mohli by ste mi odporucit nejake korekcie k tomuto zosiku?
viem ze sa tu uz niekde riesili korekcne zosiky ku aldaxom, ale nejako to neviem najst,...
popr hodte link na temu, velka vdaka wink

edit: este upresnim ze by som rad nejaku stavebnicu,..

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

tady máš link, Sinclair tam popisuje postup úpravy korekcí RSD4132 od Krčmáře http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=682

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

vrelaaaa vdaka wink
(ja som vedel ze som to tu niekde videl, ale nevedel som pod akym nazvom tematu hladat smile )

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Na tomto linku Sinclair slibuje, (příspěvky z 30.8.07) že kvalitní Aldax preamp bude před vánocema, bohužel nenapsal před kterejma smile
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=99

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Ale taky jsem napsal, že je hotový, ale u ledu. Dokud mě nenapadne rozumné zjednodušení, které umožní prodejnost jinak neprodejného projektu. Trochu jsem to ve své důkladnosti prostě přepekl.

Web

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Tak srovnej součástky do zástupů podle velikosti, nech vyrobit DPS neotřelé barvy, přidej tam něco, co bude žhnout a uvidíš, že to prodejný bude smile Stačí zacílit na lepší sortu zákazníků a příští rok má Aldax salónek v Corinthia Towers... předpoklady máte (A a X v názvu) smile

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Za kolik je zhruba ta neprodejná verze?

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Taky by mne zajimala orientacni cena neprodejne verze ...

(upravil jajik 28. 12. 2007 16:00)

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

No ono není divu, že cena vyšla vysoká, tak to dopadá vždy, když se nechtějí dělat kompromisy. Aby to bylo prodejné, mělo by to být něco jako vylepšený modul RSD4132 (http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/rsd4132.htm), který stojí pětistovku.
Když si vezmu inspiraci ze Sinclairova projektu, pak by stačilo k RSD4132 přidat navíc samostatnou desku vstupů, která by se pájela přímo na výstupy cinch konektorů. Na ní bych z toho, co Sinlair popisuje, nechal maximálně REC-OUT. Z důvodu jednoduchosti a ceny se vykašlat na PRE-OUT a slot pro MM-MC předzesilovač. Otočný přepínač vstupů by byl zapájen přímo do desky vstupů a jeho osička nastavena dlouhou tyčkou až k přednímu panelu. Tím by sice byla předurčena pozice přepínače vstupů na předním panelu nebo naopak pozice cinchů na zadním panelu, muselo by se počítat s umístěním trafa mimo prostor osičky, ale za cenu výrazného zlevnění, oproti verzi přepínání vstupů pomocí relátek. Pro někoho může být v tomto případě nepřekonatelným prohřeškem přítomnost signálu přímo na otočném přepínači (přeslechy, kvalita a spolehlivost sepnutí).
Hlavní destičku korektoru - obdobu RSD4132 pouze obvodově vyladit, rozsah regulace zredukovat na +/- 9 dB, korektor doplnit subsonickým filtrem a vykašlat se na Sinclairem uvažovanou možnost napájení nestabilizovaným napětím až +/-80V. Obě destičky by byly spojeny pouze vodiči pro napájení sledovačů + signál. Na destičce by byly pájecí body, přes které by bylo možno přemostit subsonický filtr, fyziologickou regulaci hlasitosti a korekce hloubky/výšky.
Odhaduju, že tohle by se vešlo do 1500,-Kč, což bych viděl jako maximální cenu, kterou jsou za preamp "masy" ochotny vydat.

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Mě osobně je hodně sympatický řešeni jako to má Rotel RA-1062.Jen 4-polohový přepínač "contour",basy,vejšky.
http://img297.imageshack.us/my.php?image=ra1062vt9.png

(upravil dismal 28. 12. 2007 17:13)

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Můj názor je že Sinclair odmítá obdobu RSD4132- možná je problematické vyladit tento korektor a dává vzhledem ke své zkušenosti přednost korekčním zesilovačům s tranzistory-proto odkaz na AR-B5/1981.

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

OT Mou osobu by zajímalo kdy bude v prodeji ten nový modul ochran od Aldaxu. Děkuji.

(upravil martyy 28. 12. 2007 22:35)

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

A mě zas, kdy se Sinclair ráčí zaobírat tím tuningovaným prePA co jsem si objednal, myslel jsem, že už na to budou hrát koledy... sorry za OT smile

(upravil george 29. 12. 2007 0:15)

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Snad nevyzradím žádné tajemství, když napíšu, že cena vámi označené neprodejné verze vstupu a korekcí je plus mínus 3000 kč. jajiku je vidět, že neznáš Aldax a tu důslednost a profesionalitu s kterou jejich konstukce vznikají. Tvoje domněnky jak by asi vypadal předzes bych nazval slabounkým odvarem.

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Cena kolem 5-až 6tisíc by vzhledem k udávaným vlastnostem mohla být  přijatelná.Když vezmu ceny přepínačů AU/RA tak se pohybujeme na začátku ceny za stavebnici.
AU/RA V1K stála kolem 2.000Kč, se zesilovačem pro přenosku necelé 3.000Kč.
A teď do mě...

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Tz 3k byly jen za korekce (výšky+hloubky+balance+hlasitost?), nebo kompletní preamp včetně přepínače vstupů?

(upravil dismal 29. 12. 2007 9:58)

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

AU/RA V1K měla otočný přepínač pro šest signálových vstupů,dva signálové výstupy plus jeden REC OUT, potenciometr hlasitosti s vypinatelnou fyziologickou regulací plus přepínač k vyřazení pot.hlasitosti.Takže  mohla fungovat pouze jako volič vstupů-to vše bez relátek apod.
Verze V1Z byla rozšířená o korekční zesilovač pro magnetodynamickou přenosku. Žádné basy,výšky a balance se nekonaly.

*

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Já se ptal na Aldax.

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

Hm, sice uz mam doma tie korekce od EZK, ale rozmyslam, ci by nebolo lepsie spravit zosik bez korekcii, len s ovladanim volume a dookupit nejaky najlacnejsi mix pult, taky nejaky ten maly za 2tisic, a tam to regulovat...
s cim dosiahnem lepsi zvuk? je to jedno? mixpultik by sa hodil, sem tam, ale zas zijem aj bez neho smile
poradte prosim smile

Re: Korekce ku 2*SPV100P215+

podla toho s cim to napajas. ked je to hlavne z PC tak mne poradili urobit len potak na hlasitost a nainstalovat si foobar spolu s asioKS a tym dosiahnes vpoho kvalitu.zalezi na tebe....

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekce ku 2*SPV100P215+

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£