Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » LPT osciloskop k PC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

(upravil rezystor 25. 12. 2007 0:52)

Téma: LPT osciloskop k PC

Našiel som na nete celkom zaujímavý návod na stavbu "osciloskopu k PC". Zaujímavé je, že sa nepripája na vstup zvukovej karty, má v sebe vlastný A/D prevodník s obvodom TLC0820 resp. ADC0820. Frekvencia vzorkovania je 300KHz, čo je o dosť lepšie ako na vstupe zvukovej karty. Tu je link na autora a popis+schéma. Tí skúsenejší sa k tomu skúste vyjadriť. Na normálny osciloskop niesú peniaze /chudobný študent/.
Chcel by som to používať pri oživovaní, oprave zosíkov a podobných vecí. Jediný problém zatiaľ vidím v tom,  že u nás asi nezoženiem ten IO  TLC0820(resp. v e-shopoch ho niet).  Poznáte niekto niečo podobné osvedčené, alebo máte iné riešenia, schémy??? Díky za všetky odpovede.

Re: LPT osciloskop k PC

Co takhle vymyslet něco přes USB? To bych taky bral...

Re: LPT osciloskop k PC

Pokial nepotrebujes oscoloskopom vyuzivat funkcie digitalu, teda hlavne pamatovy efekt, bude lacnejsie ak si kupis analogovy osciloskop z druhej ruky.

Re: LPT osciloskop k PC

zajímavý jsou i ty USB scope za asi osmičku vím že to začal používat PMA a osvědčilo se mu to

Re: LPT osciloskop k PC

Hej, ale myslim, ze rezystor tu osmicku asi neprekusne, okrem toho sa mi zda byt obsluha klasickeho osciloskopu pohodlnejsia. Aj ked je to asi vec nazoru ako nariklad klasicky CD prehravac, versus HTPC.

Re: LPT osciloskop k PC

Já osobně poslední dobou přemejšlim o PC based řešení u klasiky normál osciloskopuu mi vaděj poměrně hnusný velký nevzhledný krabice s obrazovkou který v bytě moc nejdou kam dát,pokud by s tím šlo měřit rozumě v audio např zesíky a pod šel bych do toho... pokud to někdo z vás chlapi používá podělte se o zkušenosti a příp srovnání s analogem.. či digitálem v klasickým standalone provedení.

Není co dodávat...

Re: LPT osciloskop k PC

http://www.borec.svetelektro.com/osciloskop.html - funkcne, otestovane, zostavene z jedneho PE smile

(upravil rezystor 30. 12. 2007 0:23)

Re: LPT osciloskop k PC

Borec díky.Vyterá to zaujímavo, parametre ešte lepšie....najprv musím stiahnuť to AMARO. Ten integráč TDA8703 v schéme od teba majú v Snine (
avelmak.sk) za 199SK. Ináč pekná práca smile

(upravil Borec 28. 12. 2007 21:44)

Re: LPT osciloskop k PC

v jednom amare vysla nahrada za to TDAcko, ak je zaujem, zajtra to naskenujem. alebo si kukni PE 11/2007. diky za pochvalenie, ale mne uz bohuzial nefunguje, kamarat ho spalil, ale zasa som dostal pekne prachy zan smile takze vzhuru do stavby smile

inac bacha na avelmak, tvaria sa ze ho maju, ale maju uz len nejaky pajce v uzkom prevedeni, skusal tom ten svab spravit ze ho napajkujem na tu siroku peticu ale neslo to, skratka asi to ma inak zapojene vyvody. ked som to tda objednaval, najprv i prislo uzke, cize som musel objednat znovu a vtedy mi povedali ze maju este jeden posledny siroky kus. najprv im napis mail, az potom objednavaj smile

Re: LPT osciloskop k PC

Trocha som googlil a našiel som aj tú náhradu pre IO, ktorý sa už nevyrába.
Kto bude mať záujem, bližšie info nájde tu:
svetelektro.com
sel.wz.cz
koy.wz.cz

(upravil wwsly 9. 6. 2008 12:20)

Re: LPT osciloskop k PC

jaký je rozdíl mezi konstrukcemi v #1 a #7?? stavěl to někdo a může poreferovat?

edit obvod to té /1/ se nedá sehnat a ani jeho náhrada... ani nyní

Web

Re: LPT osciloskop k PC

Mrkněte sem http://www.osciloskopy.com/ , s elab-80 jsem celkem spokojenej...

Re: LPT osciloskop k PC

já to po budu potřebovat pár krát do roka takže raději půjdu to té stavebnice #1

Web

Re: LPT osciloskop k PC

Neblbněte kluci, kupte si nějaký jetý analog za litr. Spousta firem to při přechodu na digitály prodává za babku, jen je potřeba hledat. Celestica nedávno vyprodávala přístroje a multimetry za směšné ceny.

Web

Re: LPT osciloskop k PC

hledám jak můžu ale nic.aukro je předražený a v poslední době tam ani nic pořádnýho a proto ty ceny letí tak navrch.např na německém aukru sem viděl teky ap za ceny nižší než tady nějaký BM556 ale problémem je doprava, sehnat někoho kdo umí německy a další věc je aby se to nevysralo za pár tejdnů.když se to koupí u nás tak se s tím jakš takš dá něco dělat.
koupil sem si mV BM 310, když mi ho borec přivezl tak to fakalo v poho.po pár dnech začalo kurevsky bručet trafo......

Web

Re: LPT osciloskop k PC

A kontroloval si proč to bručí? Bručí samo o sobě když mu odpojíš sekundár a nebo jen pod zátěží. Jestli jen pod zátěží zkontroloval bych zdrojovou část toho BMka, hlavně usměrňovač.

Re: LPT osciloskop k PC

to nebude nic fekálního. Ani fatálního.

Web

Re: LPT osciloskop k PC

tam je docela dost sekundárů

Web

(upravil Sejny 11. 6. 2008 17:44)

Re: LPT osciloskop k PC

Buď rád že vrčí... to znamená že tam je lol

Pokud se extrémně nehřeje a měřák má odběr +- udávaný výrobcem(spíš o něco vyšší - máme 230V) tak je vše OK

Re: LPT osciloskop k PC

sejny jak ty si na tom s tím scopem?

Web

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » LPT osciloskop k PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£