(upravil promecon 23. 12. 2007 19:49)

Téma: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

snazil som sa na tomto fore najst co to o veciach od "krcmara", dopatral som sa k mnohym diskusiam kde su tieto "plody" povazovane za zle,...

ako som uz v inom threade pisal, mam dve trojpasmovky (arn6684...) a rad by som k tomu postavil SW (po novom asi s 8608kou od jofiho) aby som tie 6684ky tolko nezatazoval...
problem je ale ten, ze k tomu treba zosik,...
nasiel som celkom vhodnu stavbnicu na ezk, pouzity je 2*LM4780 pricom som planoval jeden ktori bude budit dve trojpasmovky a jeden v mustku na SW. tiez som sa docital ze to nie je moc slavne riesenie pre budenie SW, ze sa to na SW nehodi z viacerych pricin... rad by som sa opytal ci viete zhodnotit ako to tak bude hrat s tou 8608kou...

presne sa jedna o stavebnicu http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kdx8782.htm , trafo som rozmyslal aspon 200, ak nie 300W

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

K subu doporučuju postavit nebo koupit něco celotranzistorovýho. Pro ARN8608 bych to viděl na SPV100 od Aldaxu nebo něco na ten způsob.

Web

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

Dát elyt 10 G za pojistku může akorát blbec... smile

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

ach, cele to zatial vyzera tak, ze kvoli obmedzenemu rozpoctu zoberem 2*SPV100, v prepocte na SK mi to aj s trafom vyjde na cca 6000, co moju studacku penazenku dost pokori big_smile
cize sa zrejme ani sub nebude konat,.. resp ne v najblizsej dobe,...
moj aktualny zosik dosluhuje, zvysil sa mrte sum, chcelo by to nieco nove,...
a vy tu tie aldaxy tak ospevujete, ze sa nato clovek namota big_smile
viete ako spravit sinclairovi trzbu big_smile

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

kazzatel: Mistře, tu vaši poznámku k elytu za pojistkou jsem nějak nepobral. Nemůžete mi prosím vysvětlit, co jste tím myslel? Má to co dělat s tvrdostí zdroje?

(upravil eDante 24. 12. 2007 12:57)

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

little: Poistka pred elektrolytickým kondenzátorom s tak vysokou kapacitou je hlúposť hneď z troch dôvodov. 1. Kondenzátor s takou kapacitou potrebuje značné nabíjacie prúdy, t.j. poistka musí mať vysokú hodnotu. 2. Poistka ako taká vnáša do obvodu sériový odpor (držiaky, samotný tavný drôtik) a tým spomaľuje dobíjanie kondenzátoru pri zvýšenom odbere, kde by mal vykrývať špičky odberu. 3. Pri poruche zariadenia a prepálení poistky je v kondenzátore dostatočný náboj na dodatočnú likvidáciu zariadenia.

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

Nevidel som sice schemu toho zosiku, ale z fotky sa mi zda, ze poistky su az za filtracnymi kondikmi.

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

Na těch modulech je na každým po 4G7, čili cca 10 G dohromady - za pojistkou...Ta, aby se při zapnutí nepřepálila, musí mít velkou hodnotu, čímž je tam v podstatě na hovno... Na tomhle postu udělá stejnou službu i 100 M.....

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

little, ty zase perlíš:-)

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

aldax nechvalime proto abychom mu zvedli trzby ale proto ze jsme spokojeni jak se samotnym zesilovacem tak s pristupem prodejce. Je proste radost to stavet, doporucuji ti radeji prisetrit, fakt to stoji za to - vlastni zkusenost, 2xSPV250 + 2x SPV100

(upravil promecon 25. 12. 2007 0:20)

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

2bersoft: sak ja rozumiem big_smile som to myslel v pozitivnom zmysle, ze je to proste tak ospevovane, ze na tie reci sa kazdy namota smile priznam sa aj ja som sa, a odhovorili ste ma od ezk,... ked uz nieco staviam, nech to je poriadne, nech to ma rezervu a nech s tym nejsu problemy,...

edit: mohol by mi pls niekto vysvetlit rozdiel medzi SPV100P+ a SPV100P215+?
co znamena skratka pom. zdroj???

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

pomocný zdroj?

Web

(upravil Pepa 25. 12. 2007 18:38)

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

Promecone, přečti si pořádně celý text v popisu zesilovače. Máš v něm zmínku o zdroji pomocného napětí +-15 V, určeného pro výhybky, předzesilovače atd.

Re: 2*LM4780-2trojpasma+1 sub

2pepa, dik, len mi nebolo jasne ci ten zdroj je aj pri SPV100P+ alebo ne,.. asi mi to pomaly mysli big_smile
ale uz mi je vsetko jasne wink
objdnavka odeslana wink