Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil Halen 21. 12. 2007 16:49)

Téma: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Jsem v rozpacích, jakou hodnotu předozadní pozice dosadit pro repro Tonsil GDWT 12-19/150. http://www.protonsil.pl/?s=1&page=1 … 10&p=4 Může někdo ze zkušených "výhybkářů" poradit? Visí mi na tom přepracování výhybky k třípásmům s Kappa-15LF, 6MI80 a zmíněnej Tonsil. Dík. Prozatím jsem předpokládal hodonotu vnitřího "začátku" zvukovodu, čili zhruba 80mm.

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

S tímhle neporadím ale k tomu Tonsilu - nemyslíš že by bylo lepší investovat do nějakého slušného driveru a horny místo toho pískadla od Tonsilu?

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Probůh co to vymýšlíš ? Kombinace 15", 6" + tweeter dělá dnes leda číňan z nejhoršího hnoje, k čemu to má být ??

Web

(upravil Halen 21. 12. 2007 22:49)

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Nic nevymejšlim, existuje to už 8 let a chci vylepšit výhybku. Může mi někdo tedy poradit ohledně předozadní pozice toho vejškáče? Pro pochopení - nejsou to soukromé bedny a nejsou finance na nákup horny ani driveru.

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

To vypadá jako Dan acoustic, nebo ty hrůzy z Přerova.... nejlíp to vyřešíš koupí aspoň laciné, ale moderní 1" , vyhozením toho střeďáku a překopáním. Jakýkoliv jiný tuning je asi ztráta času, ledaže je to naprosto nenáročné použití a dosud tam byly jako výhybka pouze 2 kondíky a žárovka.

Web

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Výhybka je v tom normální, poctivá, ale neodladěná k měničům a bez kompenzací. V době vzniku nebyly k dispozici programy na odladění, natož pak nějaké měření. Výhybka se navrhovala podle učebnic. BTW, je to o sladění existujících měničů a potlačení peaků tam, kde nemají být. Bylo to uřvaný na středech i uječený na výškách a je to pochopitelný, když se mrknu na charky měničů, hrb jak prase u Kappy a vůbec. Bednisko je poctivá konstrukce z 22mm dřevotřísky, s výztuhama, čalouněná, s krycí mříží.

Je těžký pochopit, že chci odladit výhybku a nepřekopávat celý bedny a PORADIT s výhybkou a ne bednou? Doplnit pár součástek a upravit hodnoty stávajících.
Jde mi jen o jedno - předozadní pozice výškáče vůči středům. Počítat s vyústěním zvukovodu nebo s navázáním výškáče na zvukovod. Už pokukuju i jinde, tady dostávám odpovědi, které jsou mi k ničemu. sad

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Jenže se chceš ubírat cestou, která je k ničemu.... to je jako se ptát, čím nanýtovat  do shnilé škodofky stodvácy do podběhů titanový plech, jestli nýty z platiny, nebo stačí zlato. Uvědom si, že čas strávený s tímhle je neproduktivní, jen prodlužuješ život mastodontovi. Jestli to chceš udělat s nějakým výsledkem, musíš provést ověřující měření, takže další čas a náklady... no nevím. V každém případě přeji hodně štěstí.

Web

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

No jak píše Sendy bez měření to určo nepůjde,jen poznateček pokud tam je laciná horna tak doporučuju ji dělit se stře´dákem co nejstrměji a dostatečně vysoko (zkreslení a zatížitelnost) co se tejče osy Z tam určitě neplatí 100% to co u přímovyzařujících..fáze není rovná (alespoň u toho co jsem viděl nebyla)  optimum je to jednoduše změřit nejlépe mlssa signálem (aby tam byla i impulska a z ní se odečetlo zpoždění a min fáze) v předpokládaný poslech ose (všecky tři měniče) a pak si pohrát v nějakém LSP programu s vyhýbkou na průběh typu "nejmenší zlo" ... ale asi nebudu ten pravej na rady v PA ,páč to není absolutně moje doména (vim prd) ..

Není co dodávat...

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Davide dík za podporu smile Po dvou dnech trápení LSPCadu už tomu začínám přicházet na kloub. Velmi jednoduchá výhybka pro 3p osazené Kappou-15LFA, 6MI90 a tím podělaným Tonsilem. Je to celkem fuška sladit cháru s fází, ale opravdu to jde. Takhle to vypadá, výhybka 12-12-18 s minimem kompenzací se střeďákem ve fázi a v protifázi. Kapku lítá impedance, ale nepadá pod 5Ohm, takže už na to dlabu. Hlavně že můžu z původní výhybky použít 70% součástek a upgrade vyjde na cca 600,-
http://img98.imageshack.us/img98/6180/nvrhcp4.th.gifhttp://img222.imageshack.us/img222/1037/nvrhinvbj2.th.gif

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

halen:
Nemáš vůbec zač....Dost slušný zkus ještě dopoladit ten vejškáč aby tam nebyl ten hrb kolem 5k (bylo by to uřvaný a nepříjemný) a pak to postavit a pak poreferuj jak to hraje,vsadím trenky že proti origoši to bude jiná bedna smile

Není co dodávat...

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Určo to bude lepší, než původní "výhybka". Takhle vypadala. A další obrázek je výhybka dvoupásem, který mám ve fázi dokončování.
http://img217.imageshack.us/img217/1151/oldvyhybkate6.th.gifhttp://img217.imageshack.us/img217/6452/dvoupasmacc3.th.gif

(upravil Sendy 7. 1. 2008 13:26)

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Teorie je hezká věc, ale taky závisí na směrovkách takové bedny. V ose hraje ledacos dobře, a pak reálně v provozu člověk zjistí, že je to ztráta času. A taky je otázka reálné životnosti - takové třípásmo s malým střeďákem (třeba ty podělané Yamahy Club 15/3) při živém ozvučování hořely jak papír, stačilo aby klávesák dal pár dlouhých tónů a střeďák byl kaput a výhybka chvíli po něm.

Web

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Možná. Každopádně použít stávající měniče, díly ze staré výhybky a přikoupit díly za 600,- je lacinější varianta, než to předělávat komplet. Střeďáky maj 100W AES a 200W program power. Neznám ty Yamahy, nevím co v nich bylo za středy. Každopádně s tou původní výhybkou, mizernou můžu říct, že Beyma střeďáky-držáky.

(upravil Halen 22. 1. 2008 2:34)

Re: LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Tak, hotovo. Proti puvodni vyhybce zlepseni asi o 1000% smile Konecne to hraje tak, jak jsem si predstavoval. Preladil jsem i kapku bassreflexy, posunul ladeni z puvodnich 40Hz na 45Hz. Zacinam prichazet profi zvuku i doma na chut. Celkove se zvuk zjemnil, rozsiril se stereo vjem a rozlisitelnost nastroju. Kdyby to nebyly velky 120l kysny, nechal bych si je na doma sad

Edit - Davide, prohral jsi trenky lol

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » LSPCad a předozadní pozice u repra Tonsil GDWT 12-19/150

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£