(upravil Cripple 30. 12. 2007 10:48)

Téma: Pokračovanie DENON AVR-1400

Ahojte.
Prosim o radu. Vedel by mi niekto poradit, co by mohlo v zosilovaci spôsobovat skreslenie? Ak ho zapnem, jedna strana skresluje a dost podstatne. Praska to na vyskach a celkovo to hra blbo. Ked sa kus zohreje, aj ked na prazdno, hra to uz normalne. Jedná sa o DENON AVR-1400.
Najradsej by som to dal do servisu ale neviem kam, pretoze v KE som este taky nenasiel kde by ho vedeli opravit (zatial).
Za cenne rady vopred dakujem.
Ak by trebalo nejake foto vnutra alebo tak, urobim

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Možná to dělá nějaká součástka, je jich tam asi 150, takže jestli budeš měnit jednu po druhé, tak máš zábavu na dost dlouhou dobu.

Web

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Rada nad zlato. Nejake ine navrhy? Vraj to moze byt nieco s kludovym prudom

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Může. A víš, že je blbě seřízený, nebo má konec nějakou vadu, kvůli které se zmenšil ?

Prostě a jednoduše - je třeba najít vadu, její příčinu a odstranit.

Web

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Samozřejmě to může bejt i kliďákem, ale to by muselo bejt extrémně blbě navržený. Kliďák se dá dostavit trimrem, ale musel bys vědět kterým - máš schema ?

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Takze. Od origo stavu do toho nikto nebabral. Schemu zial nemam. Zisla by sa ale namam odkial.
Hralo vsetko normalne ale vraj od nejakej doby sa to dobabralo.

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Taky může mít odprásknutý částečně nějaký vstup nebo vstupní přepínač, jestli je tam nějaká elektronika typu LC7818 a spol.  Kombinace cinchů s TV, PC a různými DVD playery apod. bývá smrtící.

Web

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

To si nemyslim, lebo ak pustim aj zabudovany tuner tak to robi rovnako a to by pri tom odprasknutom vstupe malo potom hrat normalne nie?

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Ne - ten je taky spínaný stejným prvkem...

(upravil Cripple 16. 12. 2007 13:00)

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Aha. No je to mozne ale ten od koho som to kupoval to na PC nemal napojene vobec. Iba na CD a DVD. Ale v podstate je to jedno. Neviete o niekom kto by to vedel spravit? Hlavne na vychode SVK najlepsie v Kosiciach. Pripadne pomoct najst nejaky servis kde by to mohli robit. Skusal som uz TVA servis a bis audio - este sa neozvali.

EDIT: Ozvali sa z BIS audia, ze servis je v BA takze z neho nic. Kamarát skúsi nieco popozerat, jednoho DENONa uz opravoval.

Nemohol by to robit aj nejaky studeny spoj?

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Takze sme sa zatial nikam nedostali. Odmerali sme pomocou generatora pravouhleho signalu a osciloskopu vystupy, a je tam viditelne iny signal a to dost. Na vstupy sme pripojili rovnaky signal aj na lavu aj na pravu stranu a porovnavali sme postupne. Dosli sme po tranzistory na ktorych je to stale rovnake. Takze nieco medzi tranzistormi a výstupnými svorkami na kable pre repro.

Otazka: Postupovali sme spravne? V čom by to mohlo byt potom?

Pre úplnosť, tranzistory sú párované A1491 a C3855

Mám aj nejaké foto vnútra ak by niekto potreboval. Potom uploadnem ak niekto popýta

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Krucinál, dej to opravit někomu, kdo je schopen z osciloskopu identifikovat, co tomu je. Takhle maximálně dosáhneš toho, že po hrábnutí někam, kam nemáš, toho dokurvíš ještě víc. V 99% případů tomu tak bývá, když se někdo pustí do něčeho, o čem nemá představu, jak funguje.

Web

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

dakujem za radu. Ten co na to pozeral nieje ziden magor.Nejaky ten zosilnovac uz opravil. Problem je ze to nechce nikto opravovat. Takze na to musime nejak prist my. Takze smola.
Asi to budeme musiet rozobrat aby sme videli spodok dosky, ci tam niesu nejake SMD este.
Co by mohlo robit to skreslenie za tranzistormi?

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

No, tak pokud to není magor a nějaký ten zesilovač už opravil, tak ať zkontroluje průběhy na emitorových odporech a budicí tranzistory. Výkon to dává? Ss napětí na výstupu není?

Web

(upravil Cripple 31. 12. 2007 0:00)

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Výkon to dáva. SS napätie na výstupe nieje. Merali sme koncove tranzistory a tam to bolo OK. Dalej sme sa nedostali lebo sme ho este nechceli rozoberat.

Pozor. Koniec normalne ide iba za studena to zkresluje. Jeden kanal. Dost blbo sa to meria lebo to furt musime chladit

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Nejpravděpodobnější je to, že tranzistor, co drží kliďák /obvykle mezi bázemi budičů či předbudičů/ ztratil betu na řád jednotek, případně má svod C-E, čili je zkrátka nabouraný. Úplně vadný /upálený emitor/ ale být nemůže, to by naopak žralo tolik, že by to vyráželo pojistku v primáru. Máte výhodu v tom, že se můžete orientovat podle dobrého kanálu.

Web

Re: Pokračovanie DENON AVR-1400

Skúsime sa na to pozriet. Zatial dakujem. Dám vediet