Téma: furt tu od vás ktosi čosi chce

A ja nebudem asi výnimka, idem si skladať bedničky ARN568+ ARE 3808- výšky si nevšímajte, nie je podstatné, ale chcel by som k nim spraviť zosilovač, mám TDA2030 2x ako integráč, ako to spraviť čo najlepšie, aby to pekne hralo a nebolo to moc náročné na financie, zdroj mám 1,3A 15,5V
Tu je návrh z jedného časopisu doplnený o pár cenných rád kamaráta kurpelm-a:
http://img135.imageshack.us/img135/8876/zoik2nf3.th.jpg
ĎAkujem za rady

(upravil opamp 13. 12. 2007 15:57)

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

je skoro jedno jak to zapojíš, bude to totálně nejnižší kvalitativní kategorie...

s nesymetrickým napájením se to chová ještě o něco hůř.

15.5 nebo kolik voltů je strašně málo, to dá tak 5W.

máš nastavený dost malý zesílení, bojím se že to bude kmitat.

na nesymetriku použij spíš nějaký to tda2005, 2009 zmůstkovaný... a pořádnej kýbl do zdroje.

Web

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Tak teda mám urobiť niečo iné? Napríklad čo? aby to malo aspoň 2x10W a utiahlo 8ohm-ové repro? pošlite kľudne aj stránky

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Pokud chceš šetřit každou korunu skoč si do sběrného dvora a kuchni tam nějakou TV Tesla řady Color110ST a vyšší. Jsou tam samostatné moduly s A2030 (ekvivalent TDA20230) které z toho jen vytáhneš i s chladičem, doma to oprášíš, strčíš do nějaké škatule a jedeš. Najdeš tam k nim často i nějaké to trafo. Ve starších Teslách byly takové 25W trafata tak se dají použít. Nebude to tedy fakt nic moc ale za ušetřené peníze si pořiď raději nějaké výškáče a pak už súpoř do prasátka na nějaký rozumnější zesilovač.

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Jo, udšlej to jak radí Thales. Získáš přesně to, co máš na schématu, ale hotový. navíc s nějakým korekčním předzesilovačem (basy/výšky/volume tuším)

Web

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Boom keď chceš tak mám 4ks tých modulov s TDA 2030 aj s korekciami MDA 4920 doma.

(upravil opamp 13. 12. 2007 18:41)

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

neváhej a ber, boome. zejména jestli Ti dream ještě dodá popis toho konektoru, co kam připojit.

jedna výhoda tam bude - ty korekce se ovládají ss napětím, čili stačej jednoduchý lineární potenciometry společný pro oba fekály. teda kanály.

Web

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

http://www.svetelektro.com/modules.php? … w=previous
je to presne tento a máš tam aj schému a popis vývodov, tie poťáky mám dom tiež...

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Nebojte, pomôžem mu s tým.

Web

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Opamp na začiatku niečo písal o najnižšej možnej triede, ako to tak čítam, tak to si rovno môžem použiť zosilovač zo starých čínskych plasťákov, ktoré som doteraz počúval a nemusím sa namáhať, alebo mám použiť TDA7375?
Pre dreamacoustic- tie TDA2030 už doma mám, ale aj tak ďakujem

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

ja len tak...keby si chcel tie plošáky tak ich mám....

(upravil Boom 13. 12. 2007 19:50)

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

počkaj, akože celé plošáky? Odkiaľ si a čo za to? a ako to hrá?

edit 1: ale to je len mono?

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Jeden plošák je mono, dáš dva a je stereo.

Web

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

http://img209.imageshack.us/img209/4335/dsc00195ny4.jpg
mám 4 takže môžeš mať aj kvadro smile ... som z Trenčína...

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Pár ich mám doma aj ja... Na juhu sa stačí prejsť a z vyhodeného telkáča vydrapiť.

Web

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

aj ja som z TN, a za čo?

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Jo ale ty MDA bych raději moc nepoužíval - to je fakt shit. To už raději bez korekcí ale vzhledem k tomu že to je dočasná záležitost...
Kdyby něco zařvi na mě nebo zkus chat.

(upravil drimacoustic 14. 12. 2007 18:05)

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

za bagateľ, iba mi to tu zavadzá...povedzme za kilo dva.

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

Ďakujem za ponuku, ale som sa rozhodol, že si to skúsim vyrobiť, kamarát my s tým pomôže, keby mi to nefungovalo, viem, na koho sa mám obrátiť

Re: furt tu od vás ktosi čosi chce

ok iste...