Téma: Modding X-Fi

Tohle jsem našel na netu: http://forums.creative.com/creativelabs … 01#M102568
Thread pojednává o modifikaci X-Fi, obzvláště se zaměřte na část týkající se výměny filtračního kondenzátoru-já osobně nevěřím, že tam bude slyšitelný rozdíl, zvuková karta přece nepotřebuje tvrdý zdroj!!!

Re: Modding X-Fi

Zkus prvne trosku premejslet. Tvrdej zdroj by mozna nemel prinos u zvukovky bez PC na zelene louce napajene linearnim stabilizovanym zdrojem.

Re: Modding X-Fi

Fajn, v tom případě ten debilní 470uF/16V kondík vyměním za 2200uF/16V a poreferuju. Myslím ale, že ten rozdíl nebude slyšitelný...

Re: Modding X-Fi

Psal jsem neco o premejsleni. Tato volba neni zrovna promyslena.

Re: Modding X-Fi

ESR?

Web

Re: Modding X-Fi

Fajn, v tom případě tam hodím originální Nichicon o 470uF/16V (namísto stávajícího Jamiconu). Furt to není promyšlené?

Re: Modding X-Fi

opamp: Ano snizeni ESR ma smysl. No nic mene aby to melo opravdu pozorovatelny vliv chtelo by to asi pred ten filtracni elyt hodit jeste malou tlumivecku. Ale to je zas jen kecarna protoze bych interni zkukovku analogove nikdy nepouzil. Snad jen na urcite vyjimky z tech opravdu drazsich karet a to uz se mi stejne zda byt lepsi externi prevodnik.

Re: Modding X-Fi

Jojo Czech_Chuck má recht, použitím tlumivky dosáhneš nemalého zlepšení. Já je na své M-Audio Revolution 5,1 mám.