Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Bazar » Koupím 6nu74

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Koupím 6nu74

Dobrý den, potřebuji na repas TW40-ky tyto 2 tranzistory. Zkouším to i odjinud, ale jsou s tím problémy. Pokud byste někdo mohl  2 kousky oželet, budu rád. Děkuji.

Re: Koupím 6nu74

Na origo schématu jsou uvedeny 4NU74, možná by je spíše mohl někdo mít. Uce 48 V by mělo stačit, pokud si někdo nehrál na mutaci s vyšším napájením.

Re: Koupím 6nu74

Tak jsem to projel, a nemám. GC508 - 2ks, GC519 - 10ks a 101NU71 - 2ks, to je vše. Navíc ani nejsou změřené, je to tu hromadu let. Bohužel.

Re: Koupím 6nu74

bude to hrát i s KD617, jenom si udělej na pouzdro jinou popisku a máš hotovo...
Nevím, jestli se dnešních dní vůbec nějaký germaniový výkoňáky dožily, ony i ty GC5xx příp 10xNUxx už tak zestaraly, že skoro nezesilují a naopak o to víc šumí. Mám historickej B400 a ten jistě původně tak nešuměl, jako šumí teď, ale na křemík to přebastlovat nebudu, chci origo stav, i když skoro nefunkční...

(upravil Otas 28. 8. 2023 21:33)

Re: Koupím 6nu74

Také jsem to projel smile, mám 2NU72 i v páru, OC30, 26, 27, jedno použité 3NU74, krásné GC510K/520K (slza u mého oka, s nimi jsem v 16 letech postavil svůj první zes smile - půlstoletí tomu)... A hejno malých germanií.
KD616 vyhoví, nejspíše i 615, kterých je přehršel. Lákalo by mne dát mezi báze výkoňáků diodu smile.

Re: Koupím 6nu74

Mám 1 ks 7NU74 a 1ks 5NU74, označení žlutými obtisky, vývody na konci s dírkou. Jsou nepoužité, ale nevím v jakém jsou stavu.

Re: Koupím 6nu74

Dík za příspěvky. Mám tu 2 kusy 5nu74, až na betu mají shodné parametry ale chtěl jsem dodržet předlohu. Ty KD 617 se dají použít s úpravami, ne? Ale to je asi na jiné vlákno.

(upravil Otas 29. 8. 2023 12:23)

Re: Koupím 6nu74

Při stejném ft jsou 5NU74 pomalejší. Výsledky na vyšších kmitočtech (10 kHz ) s nimi budou horší, zes už teď na kvalitu výšek trochu "stoná". To raději zkusit KD61. Omlouvám se za OT.

Re: Koupím 6nu74

Zkusím ty KD 617ky. Přesto kdyby někdo měl 4 nebo 6NU74, koupím je. Děkuji.

Re: Koupím 6nu74

Někde jsem u sebe tyto NU74 zahlédl.Ale kde jsou uložené a které to jsou,netuším.Zítra se podívám u mámy v posilovně.

Re: Koupím 6nu74

Nejake germanium koncaky mam...

Web

Re: Koupím 6nu74

Pořád aktuální.

Re: Koupím 6nu74

Nečekal jsem, že to bude někdo shánět. Je to pár měsíců co jsem asi půl kýble výkoňáků vyhodil do kontejneru. Byli tam i tyto germania. Zabíralo to prostor. Nechal jsem si jen použitelné typy KD... Ještě zkontroluju, jestli se nějaké někde nezatoulali.

Re: Koupím 6nu74

Mám 3 kusy. Dva jsou stejné, s očkem na vývodech emitoru a báze, třetí je již asi modernější s klasickými vývody typů KDxxx.
Bohužel nemám měřák bety na výkonové tranzistory, tak nemohu zaruřit 100% parametry. Multimetr mi je nevezme sad
Více případně přes SZ a pak email.

Vašek

Re: Koupím 6nu74

VAŠEK W - děkuji za nabídku. Momentálně to ještě řeším jinde ale určitě dám vědět jestli bude zájem trvat. Ještě jednou děkuji.

Re: Koupím 6nu74

Já nenašel.Asi jsem si to s něčím spletl.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Bazar » Koupím 6nu74

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£