Re: AZS 225

lacik21 Proč je to lepší?

(upravil lacik21 6. 12. 2007 23:26)

Re: AZS 225

Pre ondro ch. videl som kd 15003 a mam nejake dva aj doma a prečo ? to ich máš v tom bv audiu alebo čo,no ak hej tak ich v roku 1992 asi vyrábali kvalitnejšie ako teraz teraz tam osadzujú tri páry výkonových tranzistorov mjl a malo by to mať výkon 500 W na kanál to asi ťažko, tu v mojom okolí má tento zosilnovač kopec známych a všetky už boli najmenej raz odídené.Teraz mám momentálne na opravu dva kusy, a ten výkon čo to dá to nie je bohvie čo použitelné možno tak na vrchy.
Pre stephunk: videl som misony skoro všetky typy a čo sa ti na nich nevidý ,prešlo mi ich cez ruky možno 20 alebo aj viacej.
Pre kronos:  pýtal si sa ,prečo je lepší, to je moj osobný názor z praxe,no ale ked to chceš vedieť tak vo výdrži a v spolahlivosti.
Ja som s nimy osobne nikdy nemal žiadne problémy a to sme ich dávali do kopu diskoték.V jednom klube tu u nás idú bez problémou už od roku 2001 a nie su s nimi žiadne problémy a to sa s nimy hrá každý víkend 2 krát ,nadoraz do limitu a zakaždým tam hrá niekto iný a idú stále ok.No ale pokial na tom hrá debil tak odpáli všetko.

Web

Re: AZS 225

Tento kousek se mi válí doma. Pokud by měl někdo zájem, ať napíše, cena dohodou. Přístroj je funkční, kromě mikrospínačového ovladání kazeťáku - asi se dá opravit.



martyy napsal:

No tak pokud vím tak ke konci výroby už ani nedělali pod značkou Tesla, ale třeba Teson, Delta( http://aukro.cz/item257396044_receiver_ … delta.html ) atd...ale třeba ani na "věžích" typu SM580 a ještě jedné větší není nikde z přední strany napsáno Tesla.

Sorry za OT: Sinclaire, jak to vypadá s mojím tuněným prePA?

Re: AZS 225

Mal by som zaujem. Co by si za to chcel?

Re: AZS 225

Na základě ceny ve výše citovaném odkazu, navrhuji cenu k jednání 5000Kč + poštovné.

Re: AZS 225

Sorry že vytahuju tohle téma, ale jak je na tom AZS224 s provozem do 4 ohmů? Zvládá to?

Re: AZS 225

Jasně, vždyť je na to dělanej. Buď jeden pár beden 4R, nebo dva páry beden 8R, jsou tam dvě výstupní relé.

Web

Re: AZS 225

K AZS 225 - Našiel som toto - "Zřejmě to bude ono, jelikož koncové tranzistory jsou skutečně KD711/712, takže ta Eta 2477 bude pravděpodobně pohrobek původní Tesly AZS 225. Snad i to schema bude téměř podobné, ne-li stejné. V době kdy se tyto modely prodávaly jem používal TW140, takže posloupnost vývoje v Tesle Litovel, následně i v Etě jsem moc nesledoval. Kupodivu se mi ani žádný z těchto modelů, kromě AZS 223, nedostal do rukou co by oprava. Asi se jich tolik nevyrobilo, jelikož modely AZS 222/223 jsou k vidění velmi často. Až teď jsem se právě potkal s tím 2477, silně poznamenaným neodbornou přestavbou. Zkusím tedy ještě na netu hledat pod značkou AZS225."

A toto - http://jamesoner2747.prodejce.cz/prodej3/index.html

Web

Re: AZS 225

Smutná kanibalizace "hvězdné" dvěstědvacetčtyřky... stejná bedna, sračky uvnitř.

Web

Re: AZS 225

tak AZS226 je na světě ...
http://www.aukro.cz/item718112482_zesil … s_226.html

(upravil Eduardo 25. 2. 2010 11:58)

Re: AZS 225

Tak a mám to doma a zjišťuji že: Tesla AZS 225 = ETA 2477.

Jak se zde píše:

"Osazení kompletně NE5532/5534, TL082, elektronický ovládání mikrotlačítky /přepínání vstupů, tapemonitor, loudness a reproduktory, použity 4066, 4053 apod./, korekce ve dvou verzích - dvoupásmové a třípásmové, tahové potenciometry, tříodbočkový loudness, koncový stupně kompletně obšlehlý Texan s TL082 a jedním párem KD711/712, jmenovitý sin. výkon 2x30W/8ohm, toroidní trafo.
Čumím na to jak spadlej z višně. Ten koncák s TL082 tak, jak je tam nakreslený, by měl mít teoreticky i prakticky kolem 40-45V/us a nemá samozřejmě emitorový odpory, podle mě by to mělo /zvukově/ hrát jak z praku."

tak tak to i je.  A hraje jak z praku. Otázkou je kolik se toho vyrobilo? Jaké jsou přesné "tovární" resp. prospektové parametry? Nemá někdo více info?
Podle mně je to celkem raritka a víc než 500 - 1000ks se toho neudělalo. Jestli vůbec. Mám seriové číslo něco kolem 300.

ahoj

(upravil voltik 22. 12. 2010 15:36)

Re: AZS 225

Ahoj !
Víte ještě něco více o tomto zesilovači ?
Dostal se mi do ruky a tak nevím co od toho očekávat.
Schéma by někdo měl ? ( zaplatím )

Fotky k nahlédnutí zde:
http://img153.imageshack.us/g/azs225017.jpg/ 



E:
Zjistil jsem, že cca každou minutu kolísá hlasitost  ( minuta hlasitěji- minuta slaběji- minuta hlasitěji ). Neví někdo čím by to mohlo být ?

E2: Bude to v relé, které má zoxidované kontakty? Čím je vyčistit ?

Web

Re: AZS 225

Voltíku to je ETA 2477, jednu jsem dělal. Elektronické ovládání je u AZS224, u tohoto je velmi šikovný systém jako isostaty. Ty 4066 a 4053 stejně jen šumí.

Kolísání hlasitosti (nejen to) způsobují ty modré ploché kablíky, tedy jejich konektory, ty stroje se vraceli hromadně do Litovle, kde servisáci konektory odpájeli a kabely oholili a zaletovali do plošného spoje.
Ta moje tovární ETA to již měla asi z výroby.

(upravil ROB_525 22. 12. 2010 18:30)

Re: AZS 225

Myslim že nejlepší vyčištění kontaktů toho relé je ho vyhodit a dát tam nový smile

marda: Já Ti teda nevim ale vzadu u vstupů nějaký šváby vidim...

(upravil voltik 22. 12. 2010 22:03)

Re: AZS 225

marda: V jakém ohledu způsobují konektory kolísání hlasitosti a další bordel ? Přechodový odpor ?  Kontaktol nepomůže ?


E1: Oholit kabel a vrazit ho do desky není žádný problém smile

E2: Zjistil jsem že je to skutečně v relé, po pohnutí prstem to místama vypadává, místama hraje

Web

Re: AZS 225

Potíže s modrými plochými kabely byly i u AZS224, samotné kabely za nic nemohly, způsobovaly to špatné samořezné vidlice na nich, které byly evidentně určeny na větší průřez kabelu, než byl ten použitý modrý, takže to bylo málo zaříznuto a spoje byly nedokonalé. Po odstřižení původních vidlic a nahrazení pozlacenými samořeznými DIL vidlicemi a pozlacenými paticemi do desky problémy ustaly.
U AZS224 jsem problémy s relé nezaregistroval, ale je klidně možné, že pokud byl přístroj dlouho mimo provoz a navíc uskladněn v nevhodném prostředí, mohlo se to podepsat jak na kabelech, tak na relé.

Web

Re: AZS 225

Ještě k té etě - na průmce jsme jeden kus měli v labinách pro měřicí účely. Zvukově nevím jak na tom byly, věřím že dobře, ale pro měření to byl zesík naprd. Byl tam problém s chlazením konců, vždycky když se to přehřálo tak vylítly ty plastový KDčka. U AZS222 která se používala stejným způsobem tento problém nikdy nenastal.

Re: AZS 225

Nikdy nerealizované třípásmové korekce pro zesilovač AZS225, který existoval rovněž jen na papíře. Schéma pochází z předběžné výrobní dokumentace.
http://sweb.cz/servisdok/kor225.pdf

Web

Re: AZS 225

Ked sme pri tomto zosilnovaci, mohol by som sa opytat, aky v nom bol koncovy stupen? Bol totozny alebo aspon podobny koncepcii AZS224? Z recesie by ma to zaujmalo. A este dalsia vec ako bol na tom zvukovo, ak ho niekto pocul? Trochu OT, ale prave koncak AZS224 si prave skladam tak ak mozes sinclair vyjadri sa k obom zosikom, nech viem ci som sa rozhodol spravne. DAKUJEM. smile

Re: AZS 225

Koncový stupeň AZS225 /ETA/ je prakticky totožný s koncem Texan, pakliže víš, o co jde. Je tam blbě vyřešená tepelná vazba příslušných tranzistorů na koncáky, proto to při přehřátí odchází. Podle předběžné výrobní dokumentace tam na kliďák není trimr, ale nastavuje se změnou paralelní kombinace odporů, koncová KDčka KD711/712 mají v emitorech za normálního provozu zkratované odpory 1R.
Konec AZS224 je naprosto něco jného, dost připomíná starší DPAčka a je to prakticky ten nejlepší konec, jaký Tesla dokázala kdy zplodit.
Zrovna tu mám dvě AZS224 na opravu, tak potom napíšu, co se v tom sere. Po předchozích zkušenostech to budou NDR-ácký operáky B082 /blbé kopie TL082/, nebo blbě zaříznuté ploché kabely do blbých vidlic.

Web