Téma: Reklamace na ebayi

Zdar borci,

máte někdo zkušenost s reklamacemi na ebay.com ?

Objednal jsem si krabici na zesilovač a místo toho mi dorazil v balíčku kondenzátor.

Obchodníkovi jsem psal, že takhle tedy ne, ať mi vrátí peníze, ale zatím ticho po pěšině.

Řešil někdo z vás něco podobného?

Re: Reklamace na ebayi

Většinou špatné a hlavně u zboží z Číny. Z EU zatím v pohodě. Po reklamaci pošlou jiné špatné zboží, chce další a další důkazy až tě otrávi případně jsem objednal 4 Baofengy a vzápětí obchod zrušil. Zkusil bych přímo se obrátit přímo na ebay snad vrátí prachy. Poučen kupuji jen za tolik kolik můžu oželet.

Re: Reklamace na ebayi

Stačí vznést disputaci, vyfotit chybný zboží nejlépe i s kusem obalu, kde je adresa a ty čínský znaky, a obvykle to dopadně dobře. Zatím mě ojebali jenom s baterkou na NB, která má místo 7Ah sotva 4 a i disputace přes aliexpres mi vynesla slevu 5USD, jako že co chci, když mám baterku a nějak funguje... V poslední době spíš nakupuju na aliexpresu než na ebay, celkem bez problému, a nejdražší, co jsem kupoval, byl elektromotor s řídící jednotkou za cca 18kKč, proběhlo to v pohodě. Samozřejmě všude jsou podvodníci, obvykle o hodně nejlevnější nabídka, než ostatní, je podvodník. Samozřejmě polovodiče a pod je velká sázka do loterie...

Re: Reklamace na ebayi

borec má prodáno 15k položek a zpětná vazba 98,2%, na ebayi od 2016. Takže jsem nepředpokládal problém ...

Re: Reklamace na ebayi

Prodejci nepíšu, nebo jen vyjímečně. Otevřu spor na ebay, to funguje spolehlivě. Naštěstí jsem zatím o prachy nikdy nepřišel a vlastně musel za celý ty roky řešit problém jen 2x či 3x, jinak vždy spokojenost.

Re: Reklamace na ebayi

S čínou jen drobné problémy, vždy ale vykompenzovány. Největší problém mám teď s jedním izraelcem, asi přijdu o 36000,-.

Re: Reklamace na ebayi

Ako pisal DJ_Rix otvorit spor na ebay.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Reklamace na ebayi

Spor uzavřen. Bez výsledku. Pan není pod garancí ebay.

Re: Reklamace na ebayi

microlan - Uff tak to ma mrzi

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Reklamace na ebayi

Microlan: tys to neplatil pres paypal? Spor jde otevrit i tam.

Re: Reklamace na ebayi

Nevím, mrknu na to. Myslím ale, že přímo kartou. Díky za tip.

(upravil DJ_Rix 3. 2. 2023 7:49)

Re: Reklamace na ebayi

Pak by to mělo nějak jít reklamovat přímo v bance, pokud se nepletu, ale nikdy jsem to neřešil.
https://www.mesec.cz/clanky/jak-vyuzit- … be-kartou/

Držím palce ať se ti to podaří vyřešit, 36 litrů už je maso.

(upravil Kritik 3. 2. 2023 8:17)

Re: Reklamace na ebayi

Banka by ti ty peníze měla normálně vrátit, pokud si platil kartou. Kartu ti zablokují a dají novou.

Web

Re: Reklamace na ebayi

Díky za rady. Vyplnil jsem formulář bance, tak budu čekat co se stane.

(upravil rvx73 9. 2. 2023 20:35)

Re: Reklamace na ebayi

tak vyhrožování se vyplatilo, dnes mi zboží s omluvou dorazilo smile

kdyby někdo hledal šikovnou krabičku, dávám odkaz: https://www.ebay.com/itm/283688938420

Re: Reklamace na ebayi

Kolik tepla dokáže taková krabička odvést? 10W třeba?

Re: Reklamace na ebayi

10W určitě v pohodě. Já to mám na sluchátkáč, takže tam nějaký extra velký ztrátový výkon nepředpokládám.