Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Ako prepojit AV receiver s PC?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil Wili 26. 10. 2022 20:12)

Téma: Ako prepojit AV receiver s PC?

Ahoj, mam trochu lama otazku ale zaroven komplikovanejsi problem nez som si myslel a zaujima ma ci toto niekto otial riesil alebo ma skusenost co s tym:

Chcem napojit 7.1 AV receiver na PC. PC ma monitor vo vysokom rozliseni a obnovovaci frekvenci takze je napojeny cez displayport = Hdmi by to asi nedalo a aj keby ano tak receiver by to nepodporoval.

Ak chcem priestorovy zvuk v kodekoch s vysokym bitrate (Dolby true HD, Atmos, DTS HD master a pod...) tak prepojenie cez optiku by to nedalo, musi ist Hdmi. Lenze Hdmi nevie prenasat len samostatny zvuk, vzdy tam musi ist aj obraz (aspon podla toho co som sa docital) a ak som to skusal nevedel som to sprovoznit. Jedine ze by existovali monitory s ARC (audio return channel) ale taky nemam a nepocul som o tom aby to mali aj PC monitory, skor len televizory.

Jedine co sa mi podarilo je ze som to obabral tak ze som receiver nastavil ako rozsirenu plochu kde ide fullHD rozlisenie a takto je mozne pustit zvuk...

Lenze aj ked pustim film s danym formatom ten format to nerozkoduje! proste mozem nastavit na receiveri v menu vseliake prologic, dts neo, thx a ja neviem co ale kodek ktory pisu pri filme to nepusti. Zistil som ze si (asi?) musim kupit separatne licenciu pre DTS a separatne pre Dolby aby PC mohol tieto formaty vobec pustit... je to normalne alebo nieco robim zle? Ak som skusil trial licencie potom receiver rozkoduje sice DolbyTrueHD ale aj tak je mozne prepinat obyc mody ako prologic, alebo dts, thx co nechapem... cakal som ze raz ked ide dany kodek tak musi ist ale ono to nefunguje akoby som cakal.

Robim nieco zle? Myslim si ze som celkom skuseny audio user ale toto je vsetko len nie user-friendly big_smile potom mi napada este analogovo zo zvukovej karty PC napojit vsetko kvazi "direct" do receiveru a priestorovy zvuk by robila zvukova karta, taky old-school ale nesli by mi predpokladam vyssie spomenute hi-ress kodeky?

Je problem PC s windowsom a tie rozne linuxove/andoid/apple krabicky a streamery toto vsetko podporuju zadarmo? nechce sa mi verit big_smile ako to je?

(upravil bastl 26. 10. 2022 21:15)

Re: Ako prepojit AV receiver s PC?

Pokud jde jen o filmy, tak si nainstaluj Kodi. V audiu Kodi si nastav audio výstup passthrough a o pár řádků níž si zaškrtni co chceš dekodovat receiverem.

Re: Ako prepojit AV receiver s PC?

Přesně jak píše bastl. Ale musí to podporovat i HW. Já to používal s Raspberry.

Na PC jsem nezkoušel nic jiného než klasický MultiChannel PCM 7.1, dekódování prostě dělá player v PC. Nemám na PC zkušenost s přehráváním bitstream (různé Dolby, DTS,..) tak, aby ho dekódoval AV receiver. HDMI přenáší klidně jen zvuk, ale je to jak píšeš, aby byl výstup aktivní, tak se to tváří jako další monitor. Takže "rozšířená plocha", v režimu "duplikace" by ti to asi snížilo rozlišení i na primárním monitoru podle toho, co vrací v EDID ten AC receiver.

Jako první ti musí fungovat ten test v výstupů ovládacích panelech zvuku https://youtu.be/yBm4Ad37uYM?t=34

Pro jistotu, kdybys měl hodně starý komp, tak HDMI ještě není záruka, že grafika umí vícekanálový zvuk.

Re: Ako prepojit AV receiver s PC?

Super, diky moc za nasmerovani, skusim poexperimentovat s Kodi co to udela

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Ako prepojit AV receiver s PC?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£