Re: Leach AMP - CFP

Mě se na tom líbí i to, že můžeš mít v tom "hlavním" panelu šroubky a pod a tohle ti to překryje.

Re: Leach AMP - CFP

Konečne som sa dostal zrejme ku finálnemu návrhu a designu predného panela. Rozmýšľam už len nad jednou drobnosťou a to:
1. Uchytenie predného panela bude také ako je a teda 4ks skrutiek M4, rozmiestnené v rohoch budú síce vidieť,  ale o to to zjednoduší konštrukciu v tom, že panely budú krásne v kope držať a prakticky jeden priťahuje/dotláča druhý a tak to celé komplexne drží. - tak ako to je aj v prípade môjho danwattu a dispre...
2. Skrutky v rohoch zmiznú/zakryje ich druhý panel ktorý bude o ten prvý priskrutkovaný zo zadu. Otázkou však je a musím si to ešte overiť prípadne, ak ste sa stým niekto stretli, či budú v QP vedieť urobiť slepé diery aj do 3mm hrubého AL panela. Niečo sa mi marí,  že je tam taká možnosť, no musím si to ešte overiť a aj keby bola, či  to náhodou nie je vidieť aj po eloxovaní?

https://i.postimg.cc/mPgmHqCX/LEACH-predok-1.png

(upravil jardag69 4. 7. 2023 12:36)

Re: Leach AMP - CFP

Jestli to co bude vidět, budou čtyři černé inbusy s válcovou hlavou, tak je to ok. To je hezký. Pokud by to vadilo, tak je fešák s extranízkou hlavou

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTvldCowKOh2eIJYnKv_ulkN_LHOySRRVB2U95GxIwHaPxD17MiOsH0opVwpzx9xKiyHl8&usqp=CAU

Re: Leach AMP - CFP

CoolBass - i pokud budou umět slepé díry v 3mm, musíš počítat s tím, že pro M4 šroub to bude hloubka cca 2.5mm v hliníku, takže jen pár závitů a nevím, kolik takový spoj udrží, ale nemyslím si, že nějak moc... sad

Web

(upravil BV 4. 7. 2023 14:18)

Re: Leach AMP - CFP

Ja som uchytenie predného panelu hrúbky 5mm riešil imbusmi M3 s valcovou hlavou, zapustenými presne do roviny s prednou plochou panelu podľa obrázku, strieborný aj čierny elox ( s čiernymi imbusmi). Panely robil Quickpanel, takže to zapustenie vedia urobiť.
http://www.bvaudio.sk/Img/pa300sses.jpg

Do panelu hrúbky 3mm by sa dal použiť imbus so zapustenou hlavou
http://www.spojovaci-material.net/foto/270-300/5141-din-7991.jpg

(upravil CoolBass 4. 7. 2023 13:12)

Re: Leach AMP - CFP

Jednoznačne to budú Imbusy o tom žádná heh... Ak by nemali byť vidieť, tak hlavný panel (ten zadný) by bol uchytený zapustenými imbusmi M4 o skrinku a druhý panel (okrasný/predný) by bol so slepými dierami, avšak závit M3. Je mi však jasné že zrovna 2.5mm pre závit nie je zrovna ideál, no pre M3 by to myslím, že nebolo také horibilné, skôr sa obávam toho, že pokiaľ to bude v surovom stave, tak by to možno ani nebolo vidieť, ale ako náhle by sa to dalo do eloxu, tak by to mohlo nejak vyniknúť, a to by to celé skôr len viac zošpatilo....

BV presne na také niečo som myslel, a dokonca by ten okrasný panel ani nemusel byť uchytený zapustenými skrutkami, nakoľko budú zo zadu/vnútra skrinky a nebude ich vôbec vidieť.

Skúsim to ešte skresliť, a hodím to sem, aspoň tak budeme mať aj lepšiu predstavu smile

Re: Leach AMP - CFP

Zapuštěná hlava nic neodpustí. Vše musí sedět na desetinu milimetru.

Re: Leach AMP - CFP

Inbusy!

(upravil CoolBass 14. 7. 2023 21:58)

Re: Leach AMP - CFP

Nevlezú, a nevlezú tam ani klasické Toshiba konce 2SC5200 a pod...
Toto prekvapenie som zistil až keď som osádzal prvý modul... takmer ma šľak trafil a myslel som si, že všetky dosky poputujú rovno do koša - prostá chýba (zlá knižnica v eagle/donútilo ma to urobiť si riadny poriadok v programe heh)... Našťastie ma zachránil František, ten sa mi ponúkol s novými modernými koncakmi Sanken.. rýchlejšie,  menšie,  a ešte aj viacej znesú no proste nebolo o čom hehe...

Čo sa týka návodu, určite bude, pracuje sa pomaličky aj na tom. Nebude síce taký Cool ako to vie František, ale posnažím sa (možno ho aj pekne poprosím či by mi potom na to nekukol hehe)...

Čo sa týka progresu, tak nespím na vavrínoch, ale makám ďalej, momentálne pracujem/dolaďujem dosku driveru VU metrov a indikátora limitácie konca... Doska je už navrhnutá, vyrobená, už je to len hra s rezistormi, čo som skúšal, tak to zatiaľ vyzerá sľubne, uvidíme cez týždeň. Teraz by som chcel dať vyrobiť do QP predný/predné panely nech to je čím skôr - uvidíme ako sa zadarí.

HRDSTL dúfam že dosky poslúžia a ďakujem za podporu!

https://i.postimg.cc/zbBtwYB6/VU6138KA.png

(upravil CoolBass 13. 9. 2023 13:05)

Re: Leach AMP - CFP

Tak zatiaľ sa moc nezdarilo hehe big_smile, nemôžem povedať, žeby som sa tomu nevenoval, ale čo sa týka mechaniky tak predné panely sú stále ešte len vo forme návrhu, aspoň mám čas ich "vyšprngať". Popravde do mechaniky sa momentálne moc nehrniem, nakoľko stále čakám na Al "L" profily pre celkovú konštrukciu krabice, takže všetko má svoj čas, ako sa hovorí - niet sa kam ponáhľať...
V čom som sa posunul je, že som si poriadne mohol prejsť zapojenie driveru VU metrov, a poskúšať si tak rôzne návrhy a zapojenia s IC BA6138. Na jednom ruskom fóre sa tomuto integráču venovali hlbšie a tak som skúšal a skúšal heh... Na počudovanie to funguje v celku uspokojivo, aj keď, keby chcem naozaj presný merák zrejme by som išiel formou akou išiel Wili a teda nájsť si nejaký McIntosh, Accuphase a pod, a okopčiť si zapojenie kde je naozaj dodržaný striktný logaritmus. Kukal som rôzne zapojenia aj od bratov Poliakov (https://www.modushop.pl/uklad-sterowania-wskaznikami-analogowymi-hq-mk1-6-pcb-vu03pcb.html ), avšak všetky tieto zložitejšie drivery už potrebujú symetrické napájanie. Rozhodol som sa teda ísť cestou ľahšieho odporu a urobiť už to, čo vlastne urobené a odskúšané mám.

Upravil som aj samotnú dosku SoftStart-u, nakoľko tam chýbala signálová cestička, pre 3PIN konektor, pomocou ktorej môže byť spínané relé a pod... Takto môže modul SoftStartu riadiť a napájať ďalšie pod-moduly a pod... + samozrejme som upravil SW pre procesor - no proste hral som sa hehe smile .... Navrhol som aj dosku, kde je symetrické napájanie, a teda externe sa dá z dosky brať aj symetrické usmernené napätie, ktoré je rovnako tak signálom z MCU spínané - tie som však do výroby nedával, ak tak, tak na požiadanie. Výhoda je, že procesor ako aj samotný program či dokonca veľkosť dosky a rozmiestnenie je rovnaké ako na predchádzajúcom module, akurát sa mení napájanie...

Popritom ako som sa hral s doskou SoftStartu 3S, rozhodol som, že rovno dám do výroby kamarátom z Číny (jlcpcb), aj dosku driveru a nebudem ju musieť amatérsky robiť doma. Keďže to má byť moje naj, tak nech už to má aj nejakú tú štábnu kultúru.
https://i.postimg.cc/cKDhmx6V/VU6138KA.png
Rovno som sa taktiež zamýšľal aj nad celkovým zapojením, (pospájaním jednotlivých modulov) vo vnútri krabice - jednoducho povedané kreslím blokovú schému.

Rozhodol som, že aby správne fungovali VU metre a indikátor limitu, bude sa vstup rozdeľovať vo vnútri krabice a to tak, že z RCA (Cinch) konektora pôjde priamo na koncák a paralelne bude pripojený aj na driver VU metrov. Pre tento prípad (rozdelenie) vstupov som si nakreslil jednoduchú pomocnú dosku pre kovový RCA konektor, kde sa vlastne vstup vetví na dva výstupy. Doska sa montuje priamo na konektor a v prípade nutnosti je jednoduché ju odpojiť - čo sa pri priamom zospájkovaní nedá a potom je to trochu komplikovanejšie a hlavne, nedá sa to jednoducho deliť kde na jeden konektor potrebujem natiahnuť paralelne ďalšie káble... V minulosti som už raz podobné zapojenie robil mimo RCA konektora, na doske VU metrov a potom mi vznikali slučky a pod...
Popritom som sa rovno naučil aj ako sa používa v-cut...
https://i.postimg.cc/KkRNp6M4/RCA.png

Momentálne tak čakám na dodanie dosiek z Číny a rovnako tak Al profilov.  Do zimy by som to mohol stihnúť hehe...

Re: Leach AMP - CFP

neviem ci je dobry napad brat signal koncovemu stupnu a tento pouzivat pre indikator vybudenia. Ved to ber priamo z vystupu konca, nepotrebujes potom buffer a meras vumetrom presne co je na vystupe koncov...

Re: Leach AMP - CFP

Třeba to bude indikace vybuzení vstupu a ne výkonu smile

Re: Leach AMP - CFP

jardag69 napsal:

Třeba to bude indikace vybuzení vstupu a ne výkonu smile

Áno tak ako píšeš, je to skôr indikácia vybudenia vstupu (aby som vedel/videl čo všetko mi lezie do konca) a tým rovno videl, či je to prebudené alebo nie. Niečo ako meráčiky na Tape decku, a teda klasická indikácia VU.. Aj čo sa týka samotného nastavenia/kalibrácie driveru respektíve meráčikov je to jednoduchšie, 1kHz na vstup a už len nastaviť trimramy ručičky merákov. Ja to budem mať tak, že 0dB bude indikovať maximálne možné vybudenie konca a teda ako som písal 1kHz 1,290V RMS, čokoľvek za tým už bude znamenať prekročenie a teda limitácia konca/skresľovanie...

Wili - zamýšľal som sa aj nad touto voľbou hlavne v rámci jednoduchosti a celkovo možnosti vytvorenia slučiek. Mám to však takto aj vo svojom Danwatte a nebol problém so slučkami tak dúfam, že ani tuto nenastane. Samozrejme nie je problém použiť jednoduchý odporový delič na vstup celého driveru a využívať ho tak aj pre výstupný výkon, je však pravda, že sa to potom ťažšie "kalibruje" ale to samozrejme vieme...

Re: Leach AMP - CFP

A myslis ze 1V na vstupe bude “limitovat” rovnako pre 2-4-8-16R zataz? hmm2

(upravil CoolBass 14. 9. 2023 14:44)

Re: Leach AMP - CFP

Ku**a to mi nenapadlo hehe smile . Máš absolútne pravdu, tak povedzme, že to bude celé indikovať, nejakú tú strednú informačnú hodnotu wink .
Prípadne áno, bude treba počas kalibrácie/nastavenie meračikov  pripojiť aj záťaž a nastaviť to tak pre napríklad 8R tak ako to je aj na niektorých značkových prístrojoch...

Re: Leach AMP - CFP

Nejsem expert, ale není něco jako napětová limitace a proudová limitace?
Každá trochu jiná.

(upravil CoolBass 20. 9. 2023 19:20)

Re: Leach AMP - CFP

Nakoniec sa stále neviem rozhodnúť pre správne nastavenie/nakalibrovanie VU metrov. Rozhodujem sa medzi nastavením "klasickým" a to, že 0dB bude predstavovať 0,775V RMS - tak ako to býva bežne /tape deck, rôzne merače úrovní a pod... Alebo mojím "variantom" a teda, že 0dB bude predstavovať 1,290V RMS a čokoľvek za tým už bude so skreslením... Je v tom však háčik ako písal Wili. A preto pre tento prípad si musím ešte pri oživovaní druhého konca poznačiť, aká bude vstupná citlivosť pre 8R, 6R,16R a porovnať si ako moc je odlišná... V takomto prípade by sa muselo vždy brať do úvahy, aké bedne/záťaž bude pripojená na výstup koncov, aby VU metre boli správne nastavené... Čo by ste zvolili VY? Ja osobne sa pomaličky začínam prikláňať k prvej možnosti a teda, že 0dB bude predstavovať 0,775V RMS na vstupe... Aspoň tak budem vedieť čo lezie do koncákov, aj keď je pravda, že časom už len budem z gauča kukať na to, ako to behá sem a tam a nejaká tá presná hodnota ma nebude zaujímať a ani na ňu nedovidím heh. Samotná limitácia bude indikovaná prostredníctvom LED indikátorov.

Čo sa týka ďalšieho progresu, tak som konečne skreslil "blokovku/blokovú schému". Je v nej vidieť aj rozloženie jednotlivých modulov (kde čo bude umiestnené a čo s čím pospájané) - respektíve takto by som si to predstavoval heh.
Čo by som bol však rád, je ak by ste mali nejaký lepší nápad/zlepšenie prípadne postreh či vlastné skúseností, kde čo použiť a čo ako zapojiť, či použiť na vstup tienený tasker kábel, (s ním mám veľmi dobrú skúsenosť), alebo skrútenú dvojlinku, a k tomu +/- (plusy, mínusy), prípadne ako správne urobiť uzemnenie/ukostrenie a pod... Vo veľa prípadoch som videl rôzne veci a tak budem rád, ak sa niekto k tomu vyjadrí. Ja som nakreslil klasiku, RC člen pripojený na vstupnú GND voči kostre, požívam to tak a funguje to v celku fajn...
Čo sa týka celkovej blokovky, zatiaľ to mám takto len rozložené, ako je vidieť aj na niektorých fotkách. Zapojené mám jedine toroidy do SoftStartu a výstupné svorky z koncákov (krútenou dvojlinkou). Samotné toroidy sú zakryté/zatienené plechovým tunelom, (vyznačený šedou čiarkovanou čiarou, je to vidieť aj na foto), ktorý nie je so stredom toroidov vodivo spojený, kvôli tomu aby nevznikol skrat na krátko. Na vrchu tunela bude umiestnená len doska driveru VU metrov a samozrejme k nej aj prislúchajúce káblovanie. V tunely sú len toroidy a ich vedenie/káblovanie nič viac sa tam aj tak nezmestí.

Ďakujem samozrejme za každú radu či postreh/skúsenosť wink, rád by som bol aby sa to podarilo "vyšprngať čo najlepšie" nech to vyzerá a rovnako tak aj hrá !! Pomaličky sa to začína dokončievať tak by bola hanba to nedotiahnuť do finále no nie?!

https://i.postimg.cc/tZJJw6cf/LEACH-blokovka.png