Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 37)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jednoduchý zesilovač třídy B

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 37 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 727]

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

U symetrické verze mě simulátor ukazuje viditelné zkreslení již na 20kHz.
U kvazi není vidět zkreslení ani na 100kHz ??

Neberte mě moc vážně se simulací nemám téměř žádné zkušenosti.......

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

to dělá ta Danhard-Millerova kompenzace smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

To by mě zajímalo, kde se Danhard s p.Millerem potkali, aby řešili ty kompenzace..... smile

(upravil dawsoo 26. 9. 2021 19:50)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

big_smile výborná votázka,čekám na posraný blbý kondíky 2G2/63V z Mousera v čr krom GME (kde prostě z principu nic nikdy) prostě a jednoduše nejsou a pak konečně postavim danwatta proti čínskýmu déčku a blbý laciný uplně základní yamaze MX-460. Hin sa ukáže big_smile Bylo by zajímavý to i na něčom aspoň trošku slušným porovnat nějakým mladším ušometrem a nezkaženým hifistou(já už asi nepoznám nic moc a nemam navíc ani na čom) , např Aura Z-něco vs Danwatt vedle sebe,maká se na tom.

Není co dodávat...

(upravil Hordek 26. 9. 2021 20:24)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Danwatt je skvělá volba --- D-čko nemá šanci, ani ta Yamaha. Sám doma používám 2xAU/RA Z-2 buzené předzesilovací částí z NAD-C320bee a je to uchometricky lepší než ten samotnej NAD. 2xDanwatt  půjde ještě dál, ale mám jen verzi s pomalými konci --- rychlíci mi nefungovali, bohužel. smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

laco napsal:

jo, viem, THD 1k skresluju kondiky v signalovej ceste. mam problem nasimulovat aj loopgain

To tam musíš dát zdroje napětí a transformovat tu dc vazbu. S kondama je to strašnej opruz.

(upravil dawsoo 3. 10. 2021 0:00)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Hordek:
No já mam v plánu právě udělat voba jeden tošibí bo sankení a lepšíma budičema a druhej BD139/140 + nějakej hnojník pomalej, kua já mam asi doma nejhorší trandy MJW21193/94 big_smile Páč to bude zajímavý srovnání který odpoví na otázku zda má smysl použít lepší matroš nebo ne.

Jinak budeš se asi divitm ale věřím ti ,neb moje AU/RA Z-5, kterou jsem měl bez úprav rozsekala uplně na sračky mrdku Hybridního Luxmana A-384,to byl největší omyl že jsem to koupil kdysi a taky poslední tovární zesilovač kerej jsem koupil novej  big_smile Budky jsem měl tehdá Canton Karat 40 a Vecteury Seconde o kterých je tu vlákno.

Rychlý osazení fungovat musí, když ho uchodil i Janda v Au/Ra Z-7A kde na konci byly dva páry 2SA1302/2SC3281 buzený tuším že 2SC4793 nebo možná i něčím větším šéma i pcb (desky vyráběl to pro Jandu Kohout ) někde mám přímo od Jandy, mělo to  kolem 94-105V na šínách a mělo to dávat 2x100W a nekmitalo to stejně jako ty prdítka s KDčkama zvuk co pamatuju byl opravdu mnohem lepší.

https://1iq.cz/img/fJMn8/6CegD.gif

Není co dodávat...

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

napatove zdroje uz mam, neviem ale co znamena "transformovat tu dc vazbu"

(upravil Hordek 26. 9. 2021 20:29)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

dawsoo napsal:

No já mam v plánu právě udělat voba jeden tošibí bo sankení a lepšíma budičema a druhej BD139/140 + nějakej hnojník pomalej, kua já mam asi doma nejhorší trandy MJW21193/94 big_smile Páč to bude zajímavý srovnání který odpovgí na otázku zda má smysl použít lepší matroš nebo ne.

Jinak budeš se divit ale věřím ti ,neb moje AU/RA Z-5, kterou jsem měl rozsekala uplně na sračky mrdku Hybridního Luxmana A-384,to byl největší omyl že jsem to koupil kdysi a taky poslední tovární zesilovač kerej jsem koupil novej  big_smile



Proto, si chci vyzkoušet i verzi s darlingtonem na konci a jeho buzení zdrojem proudu --- neb topologie transiwatt je sama o sobě rychlá jak čert a cesta jak odstranit neduhy transiwattu nemusí být jen danwatt, byť řešení danhardovo je asi Top. smile

(upravil dawsoo 26. 9. 2021 20:55)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Proč ne rovnou IGBT? big_smile

Jinak bacha prej Jiří Janda ukradl Z7 komunistům!! big_smile
https://www.jmacusik.cz/elektronika-a-p … c-aura-z7a

Není co dodávat...

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Hordek napsal:

To by mě zajímalo, kde se Danhard s p.Millerem potkali, aby řešili ty kompenzace..... smile

Ve vinném sklípku, byl to Miller Thurgau osobně big_smile

(upravil danhard 26. 9. 2021 21:18)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

laco napsal:

napatove zdroje uz mam, neviem ale co znamena "transformovat tu dc vazbu"

Prostě jí vyhodíš (nebo můžeš přidat jako paralelní kombinaci k odporu zpětné vazby).
Dc se trochu posune, takže budeš měřit LG při nějakém výstupním proudu.
Není od věci si najít dc offset pro různé proudy, i pro nulový a zobrazit LG v těchto pracovních bodech.
LG se mění v celém rozsahu výstupního napětí !

(upravil rvx73 26. 9. 2021 21:28)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

https://youtu.be/hcsT1kCCQ2s

je to zkrátka alchymie smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Nezatracujte D-čko, ještě jsem se do jejich vylepšování nepustil big_smile

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Myslíš aktivní filtraci výstupu a tak? wink

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Ne, myslím celkovou zpětnou vazbu a zkreslení PWM převodníku.

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

pokud to bude z dobře dostupných součástek, tak proč ne smile

(upravil danhard 27. 9. 2021 11:09)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Ale to není vůbec o materiálu, to je asi jako když se snažíte vylepšit LM3886 operákem, ale může to vést k úvahám, proč to nedělat jinak od základu.
I ten bezdomovec se dal takto zflikovat z materiálu před 50-ti lety, ale asi nebyli lidi big_smile

Třeba potlačení od napájení, PSR se dá udělat v audiopásmu přes 100dB přímo v zesilovači, proč tam dělat nesmyslné filtry v napájení ? To může udělat jenom idiot roll

(upravil rvx73 27. 9. 2021 12:13)

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

a čím se dá to PSRR zlepšit?

- myslím u klasického zesilovače

Re: Jednoduchý zesilovač třídy B

Najít cesty, kudy tam rušení proniká a tam to lépe potlačit.

Příspěvky [241 až 260 z 727]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 37 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jednoduchý zesilovač třídy B

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£