Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 25)

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 25 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 496]

Re: K300

A což frknout je zespoda taky na chladič?

Web

Re: K300

Toto vlákno je o tom ako si postaviť K300 tak ako je smile
Vznikla jednoduchou úpravou K200 na niečo "väčšie a lepšie".
Má to uľahčiť prácu tým, čo ju budú reálne stavať a následne na ich dotazy, k existujúcej verzii K300.
Zatiaľ to nieje to o tom ako by sa dala vytuniť, lebo sa dá ísť do nekonečna:
- nestačili by dva 15mF, snapiny na vetvu a bude menšia doska
- polka veci by šla SMD a bude to ešte menšie a lacnejšie
- teraz keď je vyladená K4 aj K300 mohlo to byť na jednej doske
- čo tak thermal traky?
- SSR priamo na doske K300
- až po diagnostiku poruchy cez nett

Ešte aj keď sa snažím predísť hnidopichizmu, tým že hneď vysvetlím prečo také a také chladiče, hneď sa nájde niekto, kto to obíde a začne tým, aké sú vlastne podľa neho zbytočné s debilne vyškerenými smajlíkmi big_smile
Laco navrhol K200 ako on chcel.
Každý kumu sa nepáči, si môže navrhnúť a poskladať vlastné riešenie.
Verím tomu, že nebude musieť čeliť nezmyselne zbytočnej a často neopodstatnej kritike a "mudrým radám", lebo on pocity okoloidúcich vychytá do najmenšieho detailu.
Ja som do Laca hustil asi mesiac, aby mi ju upravil na K300 a u mňa kurva dobré smile
Dosky na stavbu sú k dipozícii sa sympbolickú cenu, len mierne prevyšujúcu náklady na výrobu a dopravu, pre každého kto má záujem a aspoň základný predpoklad, že to zvládne postaviť a oživiť.
Nič porovnatelné a takto jednoducho dostupné, som tu nevidel...minimálne od ošialu s DP222.

(upravil laco 7. 6. 2021 12:15)

Re: K300

smile

Re: K300

Tak jasné, že si povídáme o technice a o souvislostech neznamená že do toho zrovna jebeme.

Web

Re: K300

^^ presne

Frantisek az sa cudujem ze si si na to este nezvykol ked ides s kozou na trh big_smile

Re: K300

Wili konštruktívny brainstoming a honenie si ega, jak si to zjedol bez chladičov s následným vyvrátením od skúsených borcov, ako je BV, nie je "^^ presne" to isté, ako píše hranatybraska, na čo smerovali tvoje šípky, práve naopak je to diametrálne iné.

Re: K300

František napsal:

- až po diagnostiku poruchy cez nett

Takový univerzální modulek by vůbec nebyl k zahození, ovladatelný z mobilu.. smile

Web

Re: K300

Pridám ďalšie silno provokačné foto, ako sa to zrejme nerobí smile
2+2ks 3503D/1381E ...kde sú tie časy, keď bola 1381 úplne nedostupná big_smile
Skrutky sú M3x8, pérová a plochá podložka a vyjde to presne na dĺžku skrutky.
Trandy sú v rozdielnom, ale bežne dostupnom grade, nijak zvlášť to nevadí...fajnšmekrom sa možno podarí zohnať aj v rovnakom E grade smile
Pokial by ale mala byť len minimálna neistota ohľadom originality, tak radšej onsemi z mouseru a farnellu E a D wink

https://i.imgur.com/1M0Bs3M.jpg

Re: K300

NEW, KSC3503D maju aj v TME (499 in stock), KSA1381 zatial nie
https://www.tme.eu/en/details/ksc3503ds … conductor/

Re: K300

Františku, co bude následovat po K300? Neříkej, že jsi vyčerpal všechny svoje nápady smile

Re: K300

Neviem či je to úplne správne formulovaná otázka smile
K300 len vychádza z K200 a tá je Lacové dielo aj úprava na K300 je predovšetkým jeho práca.
Ja sa teraz chcem prinútiť do stavby reprobední..stĺpy aj malé k telke.
Pred nejakým časom z toho zišlo, tak snáď sa teraz zadarí smile

Re: K300

Co použít Fairchild C3503 zde?
http://www.kessler-electronic.de/Halble … 1257_0.htm
Podle fotek E grade, ale co mají ve skutečnosti…
A1381 tamtéž je prý Sanyo, ale pro jistotu bez jakéhokoliv upřesnění s univerzální fotkou.

Re: K300

Laco, je potřeba párovat tranzistory do K4 a K300, jaký je rozdíl v naměřených hodnotách zkreslení, (pokud jsi to měřil).

Re: K300

bcoufal

Nie je to Sanyo je to CDIL bral som odtiaľ vzorky

Re: K300

Ja som nic neparoval. Aj KSC3503/KSA1381 mam D a E.
Je vhodne parovat vstupnu diff dvojicu K4 tak aby vystupny DC offset bol co najmensi bez servo opampu (do 3V).

(upravil laco 12. 6. 2021 14:27)

Re: K300

prototyp

https://i.ibb.co/4JnSxJH/SSR3-fin1.jpg
https://i.ibb.co/xFrjMkc/SSR3-fin2.jpg

(upravil laco 12. 6. 2021 14:18)

Re: K300

prosim odstranit

(upravil Cvrkajs 12. 6. 2021 14:21)

Re: K300

Laco krásná čistá práce,budou k dispozici desky?

Re: K300

laco velmi pekne

ten odpor s kondenzatorom je zobel/boucherot alebo ma to iny ucel?
je tam celkom vela konektorov, to su dva kanaly na jednej doske alebo to tam mas zdvojene kvoli vysokemu vykonu?

(upravil laco 12. 6. 2021 15:31)

Re: K300

dik za pochvalu

ano, konektory su zdvojene, napr mozes pouzit 2 tensie vodice (2x1mm2). alebo osadis iba jeden cerveny a jeden oranzovy. sive konektory (vsetky spojene) mozes aj vypustit, neprerusis minus vystup. RC je mysleny ako druhy zobel (treba prerusit vodic minus a osadit aspon dve waga)

modul je celkom maly, 5x8cm, urceny pre montaz na zadny panel (alebo na ine vhodne miesto smile )

jo, dosky budu

Příspěvky [121 až 140 z 496]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 25 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£