Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 25)

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 25 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 496]

Re: K300

reeb napsal:
j_paseka napsal:

To by mě také zajímalo, "jaký" petrolej. A kde se nechá koupit?

https://www.formotor.cz/petrolej/1279-p … ky-1l.html

Je to dobré i na povolení zarezlých šroubů...

Díky Roberte za tip.

Re: K300

já používám letecký petrolej (kerosin), ale ten na svícení bude též OK

Re: K300

Ak sa niekto rozhodnete použiť M4 imbus skrutky pre koncové trandy, treba dodržať maximálnu presnosť.
Otvor v doske je 7,5mm a hlavička imbus skrutky má priemer 6,9-7mm.
Už pri relatívne malej nepresnosti môže dôjsť ku komplikáciám.
Aj keď niečo málo skrutka "vaglá" v závite a dokáže sa uhnúť.
Ploché podložky už samozrejme cez otvor nevojdú, je ich nutné dať z boku s malým magnetickým šrobováčikom.
M4 skrutky nikomu neodporúčam a nevnucujem smile
Každý na vlastné riziko!
Robte ako ste zvyknutí a máte overené.
Výrobca tranzistorov asi tiež neodporúča a nepočíta s vŕtaním do nich smile

Re: K300

pokud je M3 šroubek v hliníku víc než 6mm tak síla potřebná k jeho vytržení je větší, než kolik dokáže moje 120kg vážící maličkost plynulým tahem vyvinout. Doporučuju se spíš soustředit na plochou podložku a na pérovku, která zajistí dotlačení i při tepelné dilataci, než na vrtání do tranzistorů...

Re: K300

kaed: podepisuju

Re: K300

Sme už veľkí chlapci, každý sa môže rozhodnúť podľa vlastného uváženia smile

Malé U chladiče s pinom do dosky sú HSS-B20-061H.
Sú určené pre TO220, TO126 tam nepasuje, je nutné prítlačné klipy odstrániť, opatrne vyštikať, rovnako aj spodné rebro skrátiť o zahnutú časť.
Vo vhodnej výške vyvŕtať otvor na prichytenie tranzistora.
Je to práca navyše, ale nič hrozné.
Ak niekto natrafí na predvŕtané chladiče, podobne vysoké Učka s pinom do DPS, môže sa pochváliť smile

Skôr ako začne zase niekto mudrovať smile prečo sme nepoužili také a také chladiče, ktoré netreba dodatočne pretvárať na svoj obraz, treba si uvedomiť, že K300 je pozmenená doska K200-vky, ktorú mi Laco upravil vo voľnom čase. Najjednoduchšie a cesta najmenšieho odporu bolo jednoducho použiť vyššie Učka s pinom a hotovo, bez nutnosti prekopávania dosky na malom priestore s množstvom spojov a riskovať problém s novým layoutom.

https://i.imgur.com/68CixDZ.jpg

Re: K300

Za mě dost dobrý, spíš mě překvapilo, že po těch přítlačnejch packách nezůstaly nějaký stopy.

(upravil František 6. 6. 2021 20:46)

Re: K300

Vychádzajú z tých bočných krídielok...zadnej plochy sa nedotýkajú.
Stačí šrobovákom trochu odkloniť a malými štipačkami postupne odcvaknúť.
Treba opatrne, aby sa na chladiči niečo neskrivilo, alebo nepoškriabalo, nech to je aj estetické smile

Edit:

https://i.imgur.com/faZMNSk.jpg

Re: K300

ja sa skor cudujem ze je tam z tych tranzistorov az tolko tepla ze treba take velke chladice? aka je tam vykonova strata?

(upravil laco 6. 6. 2021 20:55)

Re: K300

K300 napajanie +-62V, (kludove prudy)
prva dvojica, ccs, prud 6.3mA, cca 0.4W/trand
druha dvojica, predriver, 8.2mA, cca 0.5W/trand

pre ccs K200 ani nedavam chladic

Re: K300

nj na 0,5W chladic na to126 ani netreba big_smile to uz obyc male Ucko by bol overkill big_smile pripadne ak by na doske bola medena plocha 1x1cm tak aj to snimanie tepla cez smd tranzistor by nebol problem smile

(upravil mechanik 6. 6. 2021 22:15)

Re: K300

František gratulujem k prvje tisícke! smile

Ja mám v koncáku na rozkmite cca 10mA a napájanie 65V a ten rozkmit je nesymetrický takže je tam 130V a na toho 1,3W som tiež nedával chladič aj keď trochu hrejú ale to ničomu nevadí. V inom mám okolo 30V a v celku 60V a tiež 10mA a to už fakt nemá cenu chladiť, 0,6W.

(upravil František 7. 6. 2021 0:14)

Re: K300

Wili a mechanik - pre K300 sú odporúčané 38mm U chladiče HSS-B20-061H.
Aké použijete na vašich K300-vkách je čiste na vás wink

PS: mechanik - ďakujem, oslávil som ju už včera smile

Re: K300

Já jsem taky zastáncem teorie, že chladnější elektronika dýl vydrží. Jediný, kde to není úplná pravda, je žhavení elektronek smile

Re: K300

kaed, pri 0,5W to máš také vlažné... Teplým by som to ani nenazval.

Re: K300

datasheet BD139 "junction to ambient", 100°/W. pro 0.5W ohřátí o 50°C + teplota okolí uvnitř zesilovače klidně 40°C, potom mi 90° mi jako vlažné nepřipadá. Samozřejmě, něco odvedou vývody, hlavně kolektor, do desky, ale kousek chadiče tomu jistě neuškodí. Řešil jsem teplo z lineárních stabilizátorů, a TO220 bez chadiče 1.5W vyzařuje při teplotách, při kterejch se na tom nedá udržet ani cizí ruka, takže ke 100°C, a to je prej je u TO220  tepelnej odpor 50°/W (podle některých zdrojů 70°/W)...Výsledek byl ten, že se stabilizátory po zavření do krabičky vypínaly na přehřátí a resetoval se tím procesor. Dlouho jsem hledal příčinu...

Re: K300

To je něco takovýho, jako když jsem dostal v práci po nástupu dodělat (?!) do měřícího zařízení Li-Pol(!) baterku, modul dobíjení s chladičem na desce. A nějak neměli odpovědi na moje otázky, co si asi tak myslí, že se stane, když se to zadělá do uzavřené krabičky.

Web

Re: K300

Ono obecně po uzavření do krabičky se vnitřek hezky vyhřeje a ztrátové teplo moc neutíká ani tehdy, když tam jsou odvětrávací otvory a není tam žádná nucená cirkulace. Zkuste to zavřít do finální škatule a nechte běžet 8-12 hodin v kuse, pak si změřte teplotu na pouzdru. Chladič jako takový sice odvede teplo z čipu o kousek dál, což je vždycky dobře, ale pak ho je třeba dostat ještě ven do okolí. A polovodiče z tepla radost moc nemají. Potvrzuji, že pro 1.5W na TO220 je chlazení v uzavřené skříňce modushopu s větracími otvory nutnost a to s chladičem aspoň 15 °C/W, jinak snadno teplota na pouzdru vyleze přes 60°C a víc.

Web

(upravil laco 7. 6. 2021 7:29)

Re: K300

maly U chladic urcite tam dajte (K300 ccs, predriver)
HSS-B20-061H neuskodi, minimum je toto
https://www.tme.eu/sk/details/ats-pcb10 … solutions/
https://www.tme.eu/sk/details/ats-pcb10 … solutions/
https://www.tme.eu/sk/details/d03pa/chladice/stonecold/

Re: K300

Platí približná zásada, že každé zníženie prevádzkovej teploty polovodičov  o 10st.zdvojnásobí životnosť. Podobné to bude aj s elytmi.

Příspěvky [101 až 120 z 496]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 25 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£