Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 25)

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 25 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 496]

Re: K300

Jednu sadu dosiek pre K300 berie HRDSTL, tak už ostáva len jedna, Wili sa stále nevyjadril...predbehne ho niekto? smile

Re: K300

The winner is pet007 smile
K300:

https://i.pinimg.com/originals/c0/7d/ef/c07defba720811b1a4f3f0bb841a0b37.jpg


HRDSTL napsal:

Rozmyšlam pre K300 túto budku z modushopu, ale potrebujem dve roll

Roman nepredražuj si to smile

Re: K300

Samozrejme ti nechcem a nebudem dotoho kecať smile
Ja to nemám vyčlenené, koľko môžem minúť, ale zvyčajne to bude podstatne viac smile
Občas je to trochu plodnejšie, ako už aj tento týždeň.
Nebudem ani písať za čo, ale v poradí od pondelka 86€, 122€, 110€ a jeden naložený košík má teraz asi 116€.
A to listujem ešte nejaký meráčik do dielne pomocný, možno len owon s automatikou za pár eur.

Re: K300

Fotky nikto neukáže, lebo to nemajú pekné big_smile that joke

2x45VAC (unloaded, max)
Teda aj so zakolísaním siete by nemalo prekročiť 45Vac naprázdno.
Nippon, Epcos, Nichicon, Vishay, Panasonic na 63V 105°C si tam svojích 10-15r ustoja.
Samxon, Samwha, Jamicon, Hitano...ako 80V 105°C typy na 5r určite tiež vydržia cool ale kto by to tam jebal tongue
Nieje to PA, takže v drvivej väčšine prevádzkového času, sú prúdy na tri snapiny smiešne a teplota nízka, do 60°C.

Ohladom životnosti Epcos kondov, v závislosti od teploty a prúdu, použitých aj v mojej Black Velvet edition, je tabulka na 16str.:
https://www.tdk-electronics.tdk.com/inf … ty=digikey

Inak surge voltage je 72,45V.

Graf je kreslený pre plné Vr, teda Vop=63V.
(Pre iné typy Epcos kreslil aj dva grafy aj pre Vop=Vr*0,93, kde vidno asi 20% nárast oproti deklarovanej živnotnosti).
Prúd tečúci kondami je pri bežnej prevádzke relatívne malý a rozdelený na tri snapiny, takže sa môžeme v grafe držať pod 0,5 pre Iac/Iac.R.
Pri 60°C je to asi 100.000h
Pri 50°C cez 200.000h

S nižšou teplotou a nízkym Iac rastie životnosť doslova exponenciálne.

10h prevádzky denne, za rok 3.650h, za 15r je to 54.750h , teda o 15r sa tu vo vlákne začne riešiť výmena kondov v K300 smile
Aspoň tí, čo ju zapnú hneď ako prídu z práce domov a vypnú neskoro večer.

(upravil reeb 20. 10. 2022 16:17)

Re: K300

Laco ma softstart smile má to na slovanetu https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … 974#232974 oynačení P.R.C. , DPS prodával..

Web

Re: K300

kluci, kloubouk dolů ... vytvořili jste super hračičky wink

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil miran50 1. 11. 2022 11:35)

Re: K300

Objednal jsem http://www.metronix.cz/soft_start.html zatím při oživování zesilovače se jeví jako OK.

(upravil František 10. 1. 2023 12:16)

Re: K300

S Lacovím zvolením, som dal urobiť ďalšie dosky pre K300.
Moje odložené som minul na sanken black velvet edition smile to si musím doplniť a jednu sadu si zajednal už Marek.
Kto sa chystá cez sviatky si trochu zabastliť, tak ostávajú ešte tri volné sady.

Ako som spomenul už minule, k doskám viem ponúknuť aj nejaký matroš:
sada DPS 2xK300 + 2xK4  30€
konce Sanken 2SA1386A / 2SC3263   3,75€/ks

V prípade záujmu mám k dispozícii aj budiče Toshiba 2SA1837, 2SC4793, radiálne elyty, tranzistory KSA1381/KSC3503, dosky ochrán SSR3, ku nim väčšinou nedostupné drivery VOM1271T mám tiež.
Často nedostupné KSC1845/KSA992 dávam k doskám zadarmo.

https://i.imgur.com/XAIXYLe.jpg

Re: K300

ad #272 workaround riesenia oscilujucej VAS kaskody v K4 ...

skusal niekto vratit T12 potazmo aj D2 ?
dik.

Re: K300

Už druhú sadu dosiek na K300 zoberie zs_ smile
Tak ostávajú len dve volné sady.

Re: K300

smile
... lebo K300 je vynikajuci, a hlavne "dnesny" amp ... kto chce teraz stavat AB-cko, nema co riesit.
a kto ma rad diskusie, ci BJT alebo J-FET a ci selfbias ci degenerak, moze si urobit vlastny IPS big_smile
a doska je topka ... Lacov design, prosto neni co riesit, a fakt ze kvalitne vyrobena black&gold ...

(upravil therion 13. 12. 2022 12:14)

Re: K300

v com je to ako ine od toho tvojho prevedenia? ved maju smd puzdro asi 5mm od puzdra vykonoveho tranzistoru na chladici... okrem toho maju asi 3x predimenzovane vykonove prvky. Nehovoriac o tom ze na fotke vyssie su thermaltraky big_smile btw nekoreluje to s tym osadzovakom nad tym, to je starsia doska len som to dal pre znazornenie tvaru chladica ako na nom sedi DPS so senzorom.

Neda mi to se zeptat: A neresilo tuhle problematiku stabilizace a snimani klidoveho proudu uz provedeni Pioneeru s obvodem PA0016? Nedalo by se tim inspirovat a snimaci trand uplne vynechat?

Re: K300

Nedá mi to abych se nepochlubil, jak probíhá u mně stavba K300.
Vlastně vše mám osazeno, od K300 až po SSR ochrany. Všechno kompletní a teď bohužel přichází na řadu ta potíž. Nenacházím čas na kompletní dostavbu. Ještě musím zakoupit trafa a krabici a zbytek...
Tím chci říct, že se rozhodnu o tom, jestli to dostavím a nebo prodám tak jak to je. Komplet 6ks desek. Ještě uvidím, ale musím říct, že by to byla velká škoda to prodat, nicméně, než aby mi to doma leželo půl roku, rok, to raději nabídnu nějakému nadšenci za cenu součástek...

Re: K300

Neprodávej, podle "chlubeni" ostatních, co zakoupili, to vypada, ze to lidem doma leží přes rok. A hlavně, tohle se nekazí a vydrží to ležet dlouho. smile

Re: K300

Ano, je to pravda... Přemýšlím, že bych se do toho o Vánocích pustil. Jen zatím zprovoznit to, nastavit a pak už jen kompletně dodělat...

Re: K300

František už zopár osadených a oživených K300 videl smile
Bohužiaľ kvôli často prehnanej kritike a mudrlantom, nemajú ľudia moc potrebu zverejňovať a "chváliť" sa tu fotkami.

Re: K300

Mam skoro osazeno, nejhorsi je mechanika...

Web

Re: K300

Ano, raději nebudu postovat fotky, protože moje kvalita pájení a osazení vůbec, prostě není na takové úrovni jakou zde třeba třeba postuje František... smile Prostě kdo umí, umí a kdo neumí, ten raději tiše zírá... Jako třeba já.

Jinak souhlasím s reeb, že asi nejtěžší je ta mechanika, celkové usazení a prostě to dát celé dokupy. Hlavně tak, aby to fungovalo, bylo to bezpečné - nikoho to nezabilo a zároveň to nebručelo, atd...
Elektroniku osadit doma na stole, to ještě jde. Ještě jde i vyvrtat skoro 100 otvorů, udělal závity a zase doma, na stole, skoro na koleně...
Jak bych si přál mít dílnu. Prostě občas vzpomínám na ty časy v ZPA...

Re: K300

dva dotazy na Laca nebo na ostatní co již dodělali K300
dávám K300 do krabice použiji SSR3 i SLB
- vstup: dáváte na izolovaný RCA konektor - cold-šasí 10n, hot-šasí 100p ? Případně důvod proč
- přístroj bude v kat. 1 zž drát jde na šasí. Kam nejlépe zapojit drát ze SLB na šasko
a) je to jedno kamkoli na šásko
b) drát přivést do stejného bodu kde je připojen zž drát přívodu
děkuji

(upravil laco 18. 12. 2022 14:53)

Re: K300

jo, izolovany RCA a keramicke kondiky na sasi, proti vf ruseniu
SLB najlepsie do bodu kde PE ide na sasko (alebo na zadny panel s najkratsou cestou)

Příspěvky [421 až 440 z 496]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 25 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£