Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 25)

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 25 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 496]

(upravil laco 13. 7. 2021 21:03)

Re: K300

SSR3 v akcii
K300 mam napajany z mensieho trafa ako je v predpise, na hlavnych elytoch je 51VDC. (preto aj nizsie U chladice)
Zosik som vybudil signalom 1kHz@34.5Vrms a potom vykonal skrat. Na videu 2x, v reali mnohokrat.

https://youtu.be/iaSwKqfbKtY

Re: K300

Na novšej verzii dosky K4 sú pridané SMD diody typ: LL4148.

Vhodný chladič:
https://www.modushop.cz/3PD04300-chladi … 165mm.html

Chlapi fakt vás poprosím, nepíšte mi otázky ohľadom stavby K300 do mailu smile
Často sa pýtate podobné veci, alebo to čo tu už bolo spomenuté vo vlákne....treba najskôr prečítať vlákno a ak niečo nieje jasné tu sa spýtať a doplní sa.
Pomôže to aj druhým smile
Laci spíše aj oživovací postup, aspoň pre tých, čo nerešpektovali, že im mala stačiť len schéma  hmm wink big_smile

Pozerám, že K300 s MJL21193/4 je na svete už tri týždne a až dnes sa dostala k Lacovi na premeranie smile
Uvidíme či výsledky budú publikovatelné cool

Re: K300

Ahojte, ak by ešte niekto chcel stavať K300 a neušli sa mu dosky pustil by som tie moje. Aktuálne na to
nemám priestor a tiež som sa nestihol zásobiť polovodičmi. Takže sada dosiek K300 + K4 + mám od Frantu aj sadu elektrolytov pre 2 moduly

(upravil laco 4. 8. 2021 11:36)

Re: K300

Schema a BOM frontendu pre K300 (niektore odpory boli upravene kvoli vyssiemu napajaniu oproti K4-K200 )

https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Re: K300

nemáte prosím někdo náhodou navíc 4+4 ks KSA 992/KSC1845, rád zaplatím a případně vrátím až dorazí z Farnellu(12/2021)
Díky

Re: K300

Zdravím.
Získal jsem z vymontovaných zesilovačů pěkná tichá 400W toroidní trafa, která ale dávají naprázdno 2x47,4V a na kondenzátorech je po usměrnění 64,9V. Původně tam byly kondenzátory na 63V a dá se říci, přežily. Rád bych trafa využil v K300, ale takto kondenzátory přetěžovat nechci. Kondenzátory mám již koupený, tak náhrada za 80V není pro mne řešením. To už raději objednám nová správná trafa.

Je nějaké rozumná a elegantní možnost, jak to napětí ponížit o 2-3 V (i při minimální spotřebě)? Ideálně bez zásahu do PCB, tj. hned před/za trafem?
Něco jako protopit to na diodách, triacích, SSR relé?

Re: K300

ak to niesu tienene audio toroidy alebo nemaju zaliaty stred tak je velmi jednoduche odvinut par zavitov. Ak to nejde potom jedina moznost co mi napada je dat usmernovaci mostik mimo DPS a pred elyty do serie 3 diody ale je to blbe riesenie hmm

pripadne skusit naformovat tie elyty co mas na vyssie napatie, neviem co mas za kondenzatory ale niektore druhy maju povolene vyssie spickove napatie na prazno ako v zatazi...

Re: K300

Nejde to..ty toroidy koupim smile

Web

Re: K300

Autotransfotmator z trafa 50-100VA 18Vac.
Primár a sekundár do série.

Re: K300

Nebo Kyprý rád "namotá" smile
https://i.postimg.cc/hGqqTjsx/DSC-0138.jpg

(upravil tatko Tom 10. 8. 2021 15:13)

Re: K300

bcoufal - ono bolo v zásuvke (normovane) 220 voltov a je 230.
Ono riešenie, čo píše Wili vôbec nie je blbé. Odmotať pár závitov alebo zraziť napätie pred kondíkmi.
Navyše tie kondy to na 99,9% vydržia.

Re: K300

Ak potrebuješ zraziť napätie o cca 5-10%, tak ti stačí trafo s výkonom do 50VA, aj menej. Sekundár tohto trafa do série (v protifáze) s primármi pôvodných transformátorov. Tieto budú aj menej sýtené a bude to ešte fungovať aj ako "AC stabilizátor".

Re: K300

nejlepsie odmotat potrebny pocet zavitov, robil som to uz niekolkokrat. dokonca aj zaliaty stred je mozne odstranit.

Re: K300

Ja používam 2x21Vac 120VA 2ks na kanál...naprázdno okolo 2x44V a výkon asi 270W/4R.
Mám aj v bazariku cool

Re: K300

Díky za nápady, pro oživování použiji autotrafo a pak se uvidí. Pro finál asi vyhraje to odmotání závitů. Zalitý střed není, tak by to mělo jít snadno.

Re: K300

https://premsvo.wordpress.com/autotrafo … ti-v-siti/

(upravil tatko Tom 10. 8. 2021 19:21)

Re: K300

BV - isto je tá rada "dobrý nápad" ???
S čím "v protifáze" ???
Čo má spraviť podľa Vás s vývodmi primáru toho trafa?

(upravil Wili 10. 8. 2021 20:14)

Re: K300

tatko Tom, tiez prave premyslam a neviem ci som pochopil ako to popisal BV s protifazou. Mne napadlo ale z toho plynuce ine riesenie:ak by sa primar a sekundar toho maleho trafka zapojili tak ze by sekundar pokracoval dalej ako primar, tym zapojenim by si ziskal autotrafo. Ktore by prenieslo velmi vysoky vykon a znizilo napatie primaru. Teoreticky by mohlo stacit 20W trafko 230V/9V

(upravil laco 10. 8. 2021 20:30)

Re: K300

primar maleho trafa 230V.

(upravil tatko Tom 10. 8. 2021 20:33)

Re: K300

laco - sprostosť, prepáč.


Wili - Nie. Zapojením aj primáru vnesieš do toho akoby vysoký "odpor" a nedá to doklopy žiadny výkon...
Ak zapojíš len ten sekundár do série s toroidom (a je úplne lautrhovnofuk v akej polarite) - o niečo klesne výstupné napätie toroidu. Aj to nie som presvedčený, že bez záťaže to "bude zaujímavé". Na primári toho "kompenzačného trafa" podľa prúdu, ktorý pôjde sekundárom bude nejaké napätie - pri dostatočnom prúde cez toroid (...zaťažení toroidu) a rozpojených - teda nezaťažených svorkách pôvodného primáru môže vystúpať natoľko, že spôsobí prieraz izolácie vinutia. Ak to vôbec skúsiť - skratovať pôvodný primár!!! On to ten trafák v pohode vydrží.
Pri všetkej úcte k BV - takéto "rady" by bolo dobré vopred premyslieť zo všetkých strán...
rozumnejším riešením - ak nie je možnosť odvinúť pár závitov z toroidu - je zapojenie tlmivky o určitých parametroch v sérii - no aj to spôsobí "mäkší" zdroj...

Příspěvky [181 až 200 z 496]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 25 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£