Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

A jaky je rozdil mezi dieselem a naftou? Proc proste nekoupis MKT205, jako kazdy zacinajici bastlic? Mel bys pokoj...

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Little, jestli myslíš ty maličký foliáky do plošnýho spoje (takový ty hranatý krabičky s roztečí 5 nebo 7,5mm), mám strach že nesnesou potřebný proudy. Musel bys jich poskládat třeba 10 paralelně (BTW hájend řešení - sleze parazitní indukčnost) a pak už bude to MKTčko levnější.

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

To bych vážně rád věděl, co je na vyrobení kvalitní výhybky tak těžkýho.

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Podepisuji pod to, co napsal Michal. Nekomplikuj si život a použij MKTéčka.
Ten šroub v cívce je železo? Jestli ano, pak radši pryč, nebo mosaz.

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

little, little, už dlouho jsi takhle neperlil. Ale co, aspoň je prdel:-)

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Dúfam že tam má kondíky na 16V... Šak mu dajú kýblom po čele a bude rád.

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

wow, dobrá diskuze smile)))) tu trochu smíchu po ránu jsem potřeboval smile

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Koukám wizarde, že si taky rád přispíš smile Po ránu ve 13:14 smile

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Zas ho tolik nemlatte. Bastli neco mensiho tak zas tolik nevadi kdyz udela nejakou tu kravinu. Dokud mu repraky nebo konec v zesiku nepodaj ruku tak je vcelku fuk co provadi za vylomeniny wink
Ze je ta vyhybka ale drobecek proti ty moji svini se 100uF a 47uF MKTckama, o 6.8mH tlumivkach neluve. Doufam ze panove ve Vife vedej jak udelat bednu a vyhybku pro svoje repraky, jinak asi zle dopadnu.

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Třeba měl Little jen slabou chvilku, při tvorbě oné výhybky. Mě osobně taky feritový hrnky napadly, mám jich spoustu, ale nevím proč, ale nedal bych je tam. Myslim, že se rychle přesytí a pak to není ono, no a ty elyty, to nebudu komentovat, u výko nější aparatury by se asi dočkal slušného bum buch čmoudík šou lol

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Díky, že se mě zastáváte, ale to asi není namístě. Uvědomuju si, že jsem do "dieslového motoru nalil benzín a divím se, že to nejede". Naštěstí jsem ale již objednal MKTčka, takže po následujícím víkendu sem hodím nějaké foto, poreferuju a doufám, že se na vše zapomene... uui

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Little, nic si z toho nedělej, včera jsem otevřel sousedovo bedny k takovému "lepšímu" domácímu kinu Panasonic a u výškáče byl klasický elyt 1.8uF, soudruzi v Číně se prostě rozhodli ušetřit, kapacita jako kapacita. Po výměně za 2.2uF MKT, slyšel rozdíl každý smile

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Čína pere do výhybek elyty běžně, pokud je předpoklad, že tím pofrčí běžně jen zlomek wattu, tak si s tím vůbec nedělají těžkou hlavu. Pro normální výkony to už chce bipoláry, no a svitkové osazení často nenajdete ani v bednách s cenou přes padesát tisíc za pár.

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Boramyr:
To mohu podepsat... ale v někerejch případech si myslím že u velkejch kapacit bezpečně stačej slušný bipoláry...důležitější je korektní návrh než lpět na špičkovejch součástkách do vyhýbek.... jak tu občas vidím MKP a MKT a drahý vzduch cívky v diskutabilnějších projektech.. vesměs u basový sekce kompenzacích a obecně paralealní zapojení dosti často ještě s tlumícím přidaným odporem v sérii... dokonce jsem i nějaký lepčí (německý - elko Glatt,Monacor a ty co maj u visatonů a intertechniky) koďany měřil a byly uplně v klidu.. malej ESR a žádnej zvedající se chvost jako někerý levný MKT na 63V =  kvalitní velkej robustní bipolární audio spešl elyt může bejt kolikrát i lepší než mizernej levnej fóliák myšleno do pasivních vyhýbek..

Není co dodávat...

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Jo dawsoo, jenže nikdo nebude objednávat bipoláry od Intertechnik či Monacoru, ale koupí Hitano v GESu...o tom to je, že pokud tedy už není možný koupit ten bipolár vážně kvalitní /aspoň tolik, jako byly Tesly TF202-204/, tak se na ně radši vysrat a naprat tam MKT205, v zatíženějších sekcích třeba i několik kusů paralelně, anebo MKP380.

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Ale co jsem koukal tak v GME maji ax. bipolary napr. 10M s rozmery prum. 10mm, delka 30mm, cena 20,- to podle ceny a velikosti toho kondiku by nemusel bejt az takovej prusvih?

(upravil dawsoo 5. 12. 2007 20:24)

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Sinclair:
To máš samozřejmě recht,Hitano a čína obecně v minirozměru je šílenost dávat do vyhýbek ,ale třeba zrovna Monacory stojej v bipoláru poměrně prd a MKT i ty bídnější s kapacitama přes 47u stojej proti nim ranec myslel jsem to dobře v tom že se to přeceňuje že fóliáky sou best... i mezi nima se najdou šitovky, ty TF-ka jak si psal sou elektricky jakž takž oki a slušný, ale nemaj nic moc tolerance musej se vyměřit a mít hromadu, pár se mi jich doma eště válí někde a co kus to o dost jiná (povětšinou větší) kapacita. U těch německejch je to o něčem jiným tam je opravdu max 5% a ve stejný dodávce většinou i méně.

Hanzs:
nemusel,ale já teda osobně v GME bych se bál už koupit cokoliv.... to je zlatej i GES proti nim... na audio a spešl do vyhýbek to chce opravdu aspoň něco lepšího jsou proudově i napěťově víc namáhaný než v nesilovejch aplikacích na což sou přímo stavěný a nemusí to bejt extra drahý.

Není co dodávat...

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

dawsoo: jo o GME si taky nemyslim nic dobryho, ale GESu jsem nasel pouze ty pidi Hitano radialni, tyhle z GME jsou vypadaji alespon velikostne lip nez treba z Dexonu...

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Hanzs:
JJ já rozumim,myslel jsem to obecně jako krám.... na koďany se mrkni na Monacorácký stránky český já tam něco bral a dobrý hele mile překvapenej..

mrkej:
http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=451

cena je za 4ks takže to je fakt za hubana a opravdu dou ok...

Není co dodávat...

(upravil hanzs 7. 12. 2007 9:52)

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

dawsoo: a myslis, ze jsou opravdu tak dobry, pisou tam pin spacing 20mm, to je docela taky pidi kondik...

Bylo by dobry kdyby ses dostal k promereni tech z GME, to je dostupnejsi, nemusi se objednavat...