(upravil little 2. 2. 2008 19:15)

Téma: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Otázka zní jasně, vyplatí se vyměnit ve výhybce bipolární kondenzátory za svitkové? Zlepší se o hodně zvuk? Víte, ptám se protože jsem již otestoval svoji 2-pásmovou reprosoustavu (ARN150-03/8 + Monacor DT-99) a nemůžu říct, že bych byl nějak extra spokojen. Jediné, s čím jsem byl naprosto spokojený byly basy, z kterých jsem doteď vykulený. Zbytek frekvenčního spektra ale za moc nestojí. Při přidání hlasitosti již narůstá zkreslení (především na výškách) a reprosostavy začnou docela "patlat"-tj. všechno slité dohromady bez jakéhokoliv rozlišení. Zesilovačem to rozhodně není (Toshiba s filtrací 2x10000uF Jamicon, STK4191V), donedávna jsem totiž poslouchal na bednách ARS9204 (?), což jsou dvoupásma s ARN5604 + ARV165 a musím říct, že hráli celkově o dost lépe (i při velice vysoké hlasitosti absolutně nezkreslovaly).
Přikládám i foto výhybky:

http://img26.picoodle.com/img/img26/5/11/25/t_vyhybkam_b4151fb.jpg

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Rozdiel som poznal na ARE367 čo som mal ako "výškáč" teraz viem že je to kravina. Bipoláry tak na basy... Inak ich vymeň a budeš prekvapený.

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Dobře, pokud vyměním i ty bipoláry na basech, může se zlepšit jejich dynamika?

(upravil LamiCZ 25. 11. 2007 21:20)

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

No ja jsem na TVMkach poznal MKP na vyskach a trochu na stredech. Basy vubec. Obecne se rika, ze by mely byt v serii, tzn. prime signalove ceste, paralelne to neni tak kriticky. No a basy jsou paralelne.
BTW - co ten sroub v te civce? To je vzduchova tlumivka, ne? Tak aspon mosazny sroub wink

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

To netuším.

Možno je to OT. Ale keď nám profák vysvetľoval dynamiku zvukového signálu, tak to bol toto: Rozdiel medzi najslabším a najsilnejším tónom v skladbe. Najväčšiu dynamiku má klasika. Ak mal pravdu(verím že hej), tak neviem ako by si chcel toto ovplyvniť kondíkom...

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Poznat to doopravdy je i na proklínané ARV 104. big_smile

Web

(upravil little 26. 11. 2007 13:48)

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Btw: Nejedná se o vztuchovou cívku, nýbrž o cívku s feritovým jádrem. smile

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

A co tam dela ten sroub v te feritove civce? Zmeril jsi ,co to udela s jeji indukci, kdyz ji nahradis tu vzduchovou dirku zelezem?
MKT a MKP vzdy tam, kde jsou v serii, a to i v pripade, ze je pred nimi odpor, nejde jenom o ESR. Co je to za vyhybku? Jinak pokud je ta civka navijena podle simluace jako feritova s dirou a tys do ni strcil sroub...

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

... tak se nedivím, že to je rozladěný tak, že to na středech řve jak kráva a možná i zkresluje díky přesycení matroše jádra smile

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Ou nou, vážně to má takový vliv? Ano, je pravda, že středy jsou poněkud (hodně) výraznější, což jsem při prvním poslechu vnímal velice pozitivně...Takže tedy co s tím? Podkydnutí téhle feritovky tavným lepidlem se mi nezdá jako nejlepší nápad a to vzhledem k její váze. Mám tedy tenhle železný šroub nahradit mosazným?

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Pribindluj ich k doske na ktorej je vexla. Alebo tá mosadz...

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Tavne udrzi vsecko. Je to hnus, ale ja to vetsinou nedelam jinak pokud to povazuju za finalni reseni.

(upravil Kronos 26. 11. 2007 14:41)

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

To je problém to přichytit páskou?
http://www.gironi.cz/husaberg/images/catalog/80011093200.jpg

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Ale bacha, musí bejt žlutá!

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Hmm, tak to je průser, já mám totiž jen černou. Zatím to vypadá tak, že zkombinuju obě metody. Tj: Přilepení tavným hnusem + dodatečné přichycení páskou. Děkuju!

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

To mě fascinuje jak kdekdo když nemůže cívku přišroubovat tak z toho hned dělá big deal, že tavný lepidlo je humus a nic jinýho je nenapadá, přitom s těma páskama to je tak jednoduchý.

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Ano, jenže ten pásek to těžko udrží. Měl jsi už někdy v ruce cívku s feritovým jádrem která má 2,2mH? Víš, ona taky něco váží, proto ten pásek použiju jako dodatek, hlavní bude ten tavný hnus-btw:nic proti němu nemám. wink

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

OMG, ti tou páskou svážu ruce a uvdíme jestli je ta páska pevná nebo ne. Když to uděláš pořádně, tak se to nebude ani hýbat.

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Presne tak. Drží to fest dobre, nepovolí. Mal som tak robené cievky vo vexlách. Za dva roky sa to ani nepohlo... Nieje o čom.

Web

Re: Bipolár vs. Svitkáč (AKTUALIZOVÁNO)

Little
A držal si už niekedy cievku 2,2mH BEZ toho feritového jadra? Vďaka tomu jadru má cievka ani nie polovičnú hmotnosť oproti cievke vzduchovej.
Bezne uchytávame takéto vzduchové cievky páskami...