(upravil fedor 16. 1. 2008 23:49)

Re: Nejmenší reprosoustava

Komáre, proč nevidím co jsi zbuchal hmm? Je tam jen logo "azet"

Už to vidím  ...a chválím - moc hezké wink

Web

Re: Nejmenší reprosoustava

hmm, to co ma byt za finta? zmazali mi obrazok repracikov a ozaj je tam teraz aj v mojom fotoalbume napis AZET

(upravil KomarD-Jeay 8. 12. 2007 18:34)

Re: Nejmenší reprosoustava

BobiseK:  hornflex je navrhnuty podla trochu mylnej teorie, ale akosi sa vydaril smile Zatial jedine v com by to bolo mozne navrhnut je Akabak (iny soft som nevidel, co by ponukal taku moznost), ale skript na to nevytvorim, zatial som v tom uplny zaciatocnik. Pri tomto hornflexe bol pouzity aj SW, avsak predpoklady, z ktorych som vychadzal, niesu uplne v sulade s teoriou akustiky.
Tie malinke menice su z Madisound-u.

Zaujimalo by ma, ako by hrali podobne skatulky z vyssie sfotenych drobcov, co niekto pastol, pripadne porovnat s tymi v hlavicke temy.


Antonio: tie SP-100 mozu hrat fajn; robil som 2centre (predny a zadny) z SPP-110 a vyskou DT-75 s 6dB Xover. Hra to velmi podobne ako Magnat center http://www.audioexpert.sk/reprosustavy- … -center-13 , ktory som pocul nedavno. Basy to ma velmi fajn, ake je to male. Tie SPP-110 su podobne, len maju iny material membrany.
BTW, preco tam davas ten paskovy vyskac? to musis tlmit takmer 10dB.

Re: Nejmenší reprosoustava

Dnes došiel otcovi nový notebook, nejaká toshiba. A čo tam nevidím... Hore nápis že harman kardon, repro presne ako na fotke vyššie. Na hornej strane má dva akože stredobasy a dva výškáče. naspodku jeden ako sub. Hrá to na svoje rozmery podivuhodne dobre...

Web

Re: Nejmenší reprosoustava

KomarD-Jeay: Jo, ty PP jsou taky hezký. Pásek proto, bo jsem ho chtěl jednoduše zkusit, taky jsem nejdřív hleděl po kalotách, třeba ta malá pecka 25N něco, pásek ale zvítězil. I kdybych ho tlumil, nebyl by to problém, ale moc muset nebudu, viz zde.

Re: Nejmenší reprosoustava

Tak mě dneska přišli objednané repráčky MPS-75, které se dají koupit jako příslušenství k mobilům SE. Myslím že to má podobné repráčky, jako tady ukazoval Fedor. Mile mě překvapily, vzhledem k velikosti opravdu příjemnej zvuk a docela to zvládá i basy! Sice stojí 750,-Kč ale na cesty nebo výlety dobrý...;) http://mobily.x-store.cz/eri-k550-preno … tail.aspx/

Re: Nejmenší reprosoustava

Pokusy začínají >:)

http://img225.imageshack.us/img225/2176/dsc01478ab2.jpg

Dal jsem dva kusy experimentálně do 0.45l bedničky (krabička z GM končící na 03, nevím přesné označení), totálně vytlumená molitanem. Zvuk .. podle očekávání. Nějaké středobasy to zahraje, samozřejmě žádný zázrak, ale poslouchatelný to docela je smile
Chci zkusit tu bedničku vyztužit, ty plasty dost drnčí (zejména čela). Časem možná bassreflex na 100-110Hz.

Web

(upravil dokken 2. 3. 2008 1:44)

Re: Nejmenší reprosoustava

Udělej sloupečky,nasázejch jich tam víc a třeba ještě transmission-line a nahoru nějakej minivejškáč,ale myslím že se daj sehnat daleko levněji. z ebay kolem 70Kč za pár smile

Re: Nejmenší reprosoustava

Tohle sice není až tak mikro jako ostatní reprosoustavy, ale mini je to určitě... A navíc je to moc pěkný, řekl bych.
http://www.visaton.de/vb/showthread.php … eadid=5294
http://www.visaton.de/vb/showthread.php … eadid=6980

Re: Nejmenší reprosoustava

Malinký to je ale nelíbí se mi to. Speciálně ty první ne.

Re: Nejmenší reprosoustava

Moc se mi libil ten nazor na nejaky projekt(y) cele "nasi" spolecnosti. Proste neco spolecne koupit, udelat, nejakou dobu na tom makat, a pak vykouzlit nejaky kloudny DIY projekty co za to stojej, ktery by si mohlo postavit vic lidi. stejne jako se par cvoku slozilo na ty maly bednicky a boramyr (?)udelal recenzi, tak to same ale s nejakym dobrym vysledkem....

Re: Nejmenší reprosoustava

Mě se Thalesi právě ty první líbí a navíc mají vyšší zatížitelnost a "hezčí" frekv. charakteristiku. Na ozvučení nějakýho malýho pokojíku, nebo PC by nemusely být špatný...:D

Re: Nejmenší reprosoustava

Já myslel čistě designově.

Re: Nejmenší reprosoustava

Já vím. Ale i designově se mi líbí. Ty žlutý podle mě navypadají zdaleka tak mile...

Re: Nejmenší reprosoustava

kurpelm napsal:

Dnes došiel otcovi nový notebook, nejaká toshiba. A čo tam nevidím... Hore nápis že harman kardon, repro presne ako na fotke vyššie. Na hornej strane má dva akože stredobasy a dva výškáče. naspodku jeden ako sub. Hrá to na svoje rozmery podivuhodne dobre...

Hoj, ono je obecně známé, že kvalita notebooků klesá, ale tohle opravdu nepochopím:
takhle vypadá z venku repro verze Toshiby Satellite 300 PRO (teda je to na jednom z příslušných obrázků), tj. verze s pevnější konstrukcí a celomatným (tedy praktickým) povrchem
http://www.ribbon.cz/satellite-pro-a300-15v#
očividně se jedná o mizerné kusy, které do PRO verze rozhodně nepatří
No a překvapivě, jako reproduktory má "ne PRO" verze, která má lesklou (tedy špínící se) upravu a není vystužená?
http://www.ribbon.cz/satellite-a300-15c
Harman Kardon, přičemž jestli to dobře chápu, tak cenový rozdíl je minimální? No mě to přijde opravdu jako hyenismus.. jasně, že na poslech k NB si vezmu skuchátka, popřípadě připojím reproduktory, ale jestli to je jen otázka pár korun, tak si co tím firmy sledují? To mají snad kartelové dohody, protože pokud oba reproduktory  koupím za 200, tak cenově nevidím důvod dávat do nových modelů něco nového...
řezat to nebudu, jen mě mrzí přístup firem... jak to vidíte vy?

Re: Nejmenší reprosoustava

Teraz som trochen nepochopil, čo si mi chcel napísať. Možno je to pokročilejšou dobou, už som unavený.

Web

(upravil Zax19 22. 8. 2008 0:26)

Re: Nejmenší reprosoustava

to byla jen reakce na ty repráky, že nerozumim, když to je cenově takto dostupné, proč do relativně méně prestyžních verzí davají horší repoduktory.. u starých modelů to beru, ale tohle je nový model...
neni to žádná narážka na tebe, jen mě zaráží právě fakt, že rozdíl v kvalitě je značný, rozdíl v ceně minimální, přesto se do notebooků davají mizerné repráky a z těch lepších dělají něco extra...
minimální rozdíl ceny myslim to, jak v předchoích příspěvcích byly zmíněné reproduktory podobné těm od Harman, přičemž jeden stojí cca 100kč...
pak mi přijde, že výrobce nemůže nijak ušetřit tím, že tam dá jen ty mizerné, a ne ty výrazně lepší, ale cenově stejně za pakatel

Re: Nejmenší reprosoustava

Zax, tam kde sa musia šetriť halierové položky ti určite budú dávať dobrovoľne niečo o 100 korún drahšie...

Re: Nejmenší reprosoustava

počkat, všichni přece dobře víme, že výrobní ceny jsou úplně jinde, čož určitě platí i pro tyhle minireproduktory.. jestli ty nekvalitní vyrobím za 10kč, kvalitní za 30 kč a book prodám za 30 000,- přičemž výrovní cena je zase jinde.....vždyť jen různí prodejci mají ceny různé o tisíce, už jsem zapoměl který internetový obchod nakupuje zboží ve velkém a proto mají ceny nižší, než za které by byl můj známý, který se počítači živí, schopen nakoupit ze skladu..... nevím, ale na tomhle se opravdu asi moc neušetří, oni sice šetří kde mohou, například paměti na grafice zásadně horší, proti tomu se člověk moc bránit nemůže...
je faktem, že sledují trh a potřeby lidí, tudíž mi neleze do hlavy, proč je nenapadne tam dávat trochu lepší repráky.. když člověk vybírá notebook, tak se akorát koukne, jestli ten, co by mu vyhovoval nemá náhodou harman.. a pokud by se nemohl rozhodnout ve stejné cenové kategorii, tak ho tohle může hodně ovlivnit... (pokud vezmu třeba téměř identické kusy, tak si určitě vezmu ten s lepším ozvučením, což pro firmu znamená lepší zisk)

Re: Nejmenší reprosoustava

A koľko ľudí kupuje notebook podľa zvukovej karty a reprákov? 1%? 0,1%? menej?