(upravil Ju_xXx_ko 22. 11. 2007 18:29)

Téma: Dexon..

Nazdar ludia

Chcel by som sa opýtat či by sa tu našla dobra duša ktora by mi pomohla s navrhom sub bedne s sadenim 2xDexon WB100.
Tu su parametre kore sa daju zohnat od vyrobcu : http://data.dexon.cz/wb80100.pdf
UZ jednu bednu som mal s WB100 (ta posledna co je v datasheete-cize s objemom 60l a BR)
Poprosim vas s recami radsej to predaj zbav sa toho alebo podobne sem nechodte viem co su to za repro a co od nich mozem cakat.

Trocha som premyslal ze by som spravil bednu s objemom cca 100l mozno trocha viac (120l) a este by som k tomu chcel naladit BR.... presnejsie strbinu - jednak lepsie to vzhladovo ladi s bednou a neni za potreby kupovat drahsie BR kvoli pazvukom.
Povodny BR pre toto repro bol ladeny na cca 30-35Hz tusim. Ako by to teda malo byt ladnene ked budem chciet pouzit 2ks repro ??

A nieco k zosu, zos bude 2xSymAsym5 cize malo by to z tohoto repra vyšťavit maxium, a preto by som chcel aj bednu prisposobyt repru(aby sa nestalo ze zos pojde na pol. vykon a repro nebude vediet co zo sebou robit)

Dalsie podrobnoti napisem ked sa niekto najde ochotny pomoct.
Dakujem

Re: Dexon..

já osobně bych šel spíš do 45litrů pro jednu, je zbytečný to hnát do tak velkýho oběmu. ale sám bys měl vědět jak ti to teď v těch 60ti hraje. pokud seš spokojenej tak postav těch 120. pokud se ti zdaj basy moc měk tak uber na těch 30-45litrů

Web

Re: Dexon..

Zvukovo som spokojny tych 60l sa zda byt na to 1ks toho repro akurat. Ja len ze by som chcel spravit bednu kde by boli 2ks tychto repro a hrali by v spolocnej komore a z toho by som chcel nejak vypocitat aky BR tam dat a podla toho urcit aka strbina tam moze ist. Hlavne mi ide o ten BR.

Re: Dexon..

a nebo příčku mezi ně a dva stejný BR. ale to spíš kdyby ti tu nikdo neporadil.

Web

Re: Dexon..

Naozaj sa tu nenajde niekto kto by bol ochotny pomoct ???

Objem je uz isty cca 110-115l.

Re: Dexon..

neprehnal si to s tým objemom ? myslím že 80l by tomu stačilo ... hm, a aj tak, lsp CAD máš, ten ti poradí smile alebo skús napísať "borcom" do dexonu

(upravil Kronos 24. 11. 2007 18:10)

Re: Dexon..

Udělěj tam příčku, a  je to. Zajímá mě jak ten repro hraje, je to klasický hůůůčák nebo ne?

Re: Dexon..

Aj hej aj nie, ono ked das tomu aktivnu vyhybku s delenim 80Hz tak nehuci(resp. neduni ako tak vobec). Ale ked ide fullrange tak je tam naznak hucania a mnoho ineho.... hra v style ked ma dunet duni ked ma hrat makko tak hra makko atd.... proste co sa tomu pusti to hra.. akurat vhodne na to co pocuvam (HipHop,sem tam nieco ine)

jj LSPcad mam ale neviem s toho dostat to co potrebujem a ked aj dostanem neviem ci to je dobre a niektorym veciam uplne nerozumiem.... preto sa pytam.
BobiseK bol by si ochotny mi s tym tak trocha pomoct cez ICQ ??

Co sa tika toho objemu na jedno repro je ideal 60litrov tak som myslel ze na oba bude dvojnasobok dobry.

Vidis, napisat do dexonu ma nenapadlo , no skusim uvidime.

Ale najradsej by som to chcel prebrat v ramci tohoto fora kedze je vidiet ze tu je niekolko ludi co sa tomu naozaj rozumeju.

Re: Dexon..

nejdřív jim napiš co ti odepíšou,pak to sem napiš a my se tomu zasmějem,opravíme to a nebo ti to schválíme

Web

Re: Dexon..

asi tak lol
2 juxxxko jasne... ak ma niekedy zastihneš na ICQ a nebudem mať roboty nad hlavu tak nieje problém smile

(upravil Vaillante 26. 11. 2007 9:40)

Re: Dexon..

mam na svem mailu navrh primo na co chces.tak ti ho poslu az bude cas,ale nejlepe udelas kdyz kontaktujes primo dexon a zazadas o navrh jako jsem to udelal pred rokem ja a oni ti ho poslou.napis mail ale na compa se dostanu az zitra,tak to vydrz.

Re: Dexon..

No odpisali mi akurat ze repro uz nemaju v ponuke a tak nemozu urobit navrh pre bednu na dane repro.

Vaillante bol by som ti velmo vdacny keby si mi to poslal resp. dal to sem ako prispevok.

Re: Dexon..

doufam,ze ti to prijde.psal jsem ti mail ze seznamu.

Re: Dexon..

To asi naschval ale doteraz mi nic neprislo sad

Ak by si bol taky dobry skus to este na ju_xxx_ko (zavinac) azet.sk.

Re: Dexon..

internet ma ted nejake problemy,takze to muze mit zpozdeni,kazdopaadne jsem to poslal znovu na adresu cos napsal v #14.

Re: Dexon..

Protože jsem původem z pejorativně zmíněného Dexoňáckého fóra, tak si dovolím vyslovit názor do pranice, i když už asi máš jakési řešení:
Repra by měly být nejlépe každé zvlášť v prostoru a zapojené paralelně, nebo každé na jiný výstup zesiku. Spojením do jednoho prostoru se získá pouze odlehčení bedny a jen jeden BR (ale větší), ztrácí se provozuschopnost při selhání jednoho repra.
Objem 100 - 110 l celkově může i být, mechanicky podle návodu v popisech repra.
Zázrak to sice nebude, ale hlasitější o 6 dB (poslechově tedy dvakrát, akustickým výkonem 4 x) to bude.

Re: Dexon..

to Otas precitaj si hore kazde repro pojde na samostatny zos a to SymAsym5 , bednu som si uz odsimuloval a dufam ze to bude v poriadku, ma objem 80l a je ladena na cca 35Hz teraz uz neviem presne.

to Vaillante velmi pekne ti dakajem , nechal som sa inspirovat tym navrhom.

Re: Dexon..

2 Otas: S ozvučnicí souhlas, použitím 2 reproduktorů se výsledný ak. tlak zvýší teoreticky o 3dB, ne o 6.

2 Vaillante: Jak jsi na tom s tím tvým autosubem?

Re: Dexon..

Karel Xth: Užitím dvou reproduktorů místo jednoho se zvýší akustický tlak o 3 db na základě dvojnásobného povoleného příkonu a o další 3 dB vlivem vyzařování do poloprostoru na basech. Myslel jsem tedy součet obou hodnot.

Re: Dexon..

Počkej, to se mi nějak nezdá. Součtem vln od obou reproduktorů dostáváme +3dB, to je jasné.
Pokud reproduktor "A" nebo "B" snese řekněme 100W před vyběhnutím z Xmax nebo tepelnou limitací, tak při zdvojení sice může do systému A+B proudit 200W ale výkon se opět rozdělí v poměru impedancí. Tedy repro "A" opět 100W a repro "B" také 100W. Čili pouze +3dB. Nebo jsem blbej?