Téma: SE vs. SC

Ahoj,
mate nekdo prakticke porovnani zapojeni vystupnich tranzistoru v audio zesilovaci se spolecnym kolektorem / spolecnym emitorem? Jemi jasne, za hlavne u SE zalezi i dost na budici.

Zajima me, jak se to projevi treba na frekvencni charakteristice, tvaru obdelniku, chovani v limitaci, zkresleni atd...
Nejakou teorii jsem cetl, ale zajimaly by me i vase postrehy z praxe.

Dik...

Web

Re: SE vs. SC

Ježíšmarjá, to je na knihy... jednu výhodu zapojení SE má, a jistý pan Quilter ji použil - že v komplementáru jsou kolektory propojeny a lze je montovat na společný chladič bez izolace, čili minimální teplotní odpor. Pak si ještě vymyslel, že je spojí s kostrou přístroje a živý výstup bude nikoliv na koncových trandech, ale střed zdroje...  místo, aby pes vrtěl ocasem, vrtí ocas psem smile

Web

Re: SE vs. SC

Cože? Nemohl by si sem hodit schema? Klidně i bez hodnot jestli je to tajemství. Nějak si to neumím představit s tím zdrojem a koncovými trandy.

Re: SE vs. SC

http://www.qscaudio.com/support/library … sa1300.pdf
Jedno z mnoha.

(upravil Thales 22. 11. 2007 19:26)

Re: SE vs. SC

Ono je to fakt celé nějak naruby .o) Sice jsem si nad tím chvíli lámal hlavu ale snad jsem to pochopil i když 100% si tím jistý nejsem.

Re: SE vs. SC

smile Quilter už zamotal hlavu větším borcům, než jsi Ty nebo já smile

Web

Re: SE vs. SC

Však minimální tepelné odpory na chladič umožňují vyšší zatěžovaní polovodičů.  A vo tom to je smile

Web