Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9

RSS

Příspěvky [161 až 168 z 168]

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

jardag69 napsal:

Škoda, že nějde nejak obejit to vystupni trafo. Třeba buzení s lampou a výstup s tranzistory v "A"?

Aj to som mal, a mozem povedat, ze to bol asi najlepsi kompromis. Ale stale sa mi viac paci napr. OTL alebo aj s OPT zapojenie.

(upravil jardag69 26. 4. 2023 8:24)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

JAROUS Aha. Někde vedle jsem četl, že tam může být problém s hodně nízkými a vysokými kmitočty. A pak ještě nějaké rezonance.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Při použití výstupních transformátorů vždycky záleží na jejich kvalitě, to je bez diskuze. Tady konkrétně se bavíme o zesilovači s kvalitními OPT, přičemž cena za čtyřjádrové amorfy z AliExpress není závratná. Za kvalitní kondenzátory renomovaných značek mnozí neváhají utratit mnohem víc než za kvalitní OPT.

(upravil Wili 26. 4. 2023 10:20)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

tie male trafka su pekne a cena je bezkonkurencna. Mozno by som sa trochu bal na to dat drahe sluchadla ci cinania dokazu dodrzat izolacne pevnosti s tak tenkymi drotmi hmm2 osobne by som ale SE na sluchadla nechcel tym ze je to "unbalanced" magneticky system + dobre sluchadla k tomu to musi chytat bordel na meter daleko... ak je argument A trieda tak to sa da aj s PP... a ma to vela vyhod oproti SE.

mam sluchatkac s trafkami, ma to svoj zvuk a paci sa mi to. Hra to super, ale dobremu OTLku s kvalitnou foliou na vystupe sa to nechyta ani po clenky. Vid moje otl so skreslenim 0,000prd... to proste s trafom nedas nikdy. A je to stale lampa a hra to ako lampa nie ako kremik. Jedine kde vidim vyhodu sluchatkacu s trafom je ak tam chces zavesit VELMI nizku impedanciu alebo chces vysoky vykon = nejake hifimany alebo tak, ale aj tam si viem predstavit radsej PP, aj ked v tej nizkej citlivost sa neduhy asi stratia, resp. stale tam su len ich nepocut. Ale chapem jednoduchost SE riesenia, das tam jednu lampu a hras s 2W vykonom bez problemov big_smile len tie parametre.... sad

zdenoeddie napsal:

Aj to som mal, a mozem povedat, ze to bol asi najlepsi kompromis. Ale stale sa mi viac paci napr. OTL alebo aj s OPT zapojenie.

napises prosim zdeno o tomto viac? to ma velmi zaujima co s cim si spajal v ramci hybridu? celkom nedavno som totiz premyslal nad niecim podobnym ale nerozhybal som sa do toho... velky gain na vstupe s lampou napr. ecc83 diferak, za tym tpa6120 a z vystupu zavazbovat az na vstup. Neviem ci by to bolo stabilne ale ako napad to u mna ostalo len na papieri big_smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Wili napsal:

....to musi chytat bordel na meter daleko...

A aj chyta.... uz som ten svoj vytvor s EBL21 mrdol do krabice, nemam na to nervy, potrebujem sa ukludnit big_smile


Wili napsal:

napises prosim zdeno o tomto viac? to ma velmi zaujima co s cim si spajal v ramci hybridu? celkom nedavno som totiz premyslal nad niecim podobnym ale nerozhybal som sa do toho... velky gain na vstupe s lampou napr. ecc83 diferak, za tym tpa6120 a z vystupu zavazbovat az na vstup. Neviem ci by to bolo stabilne ale ako napad to u mna ostalo len na papieri big_smile

Bolo to nejaka ECC na vstupe, ako differak, a budilo to nejaky MOSFet v A triede... hralo to dobre. Oznacenia ale uz nepamatam sad

Ale Tvojej vizii je blizka aj moja, a to bateriove lampy s LME 49600/49610 buffer na vystupe. Napajane bateriami samozrejme, snad by to voslo do krabice od 2,5HDD (plus baterie externe samozrejme).

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Prd tomu rozumím, ale šlo by postavit něco, co nemá šílené zesílení a silnou zpětnou vazbu?
Prý to hraje jinak, když to nemá ukrutnou zpětnou vazbu.

(upravil Jarous 26. 4. 2023 17:53)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Osobně se mi nejvíc líbí to jednoduché řešení typu "SPUD" na které jsem zde poukazoval, jedna lampa v SE triodě a kvalitní výstupní transformátor. Pokud je to dobře udělané (má to nároky na kvalitní zdroj), bordel ani brum to tedy žádný nebere, při nejvyšší hlasitosti bez signálu to příjemně teple šumí. Vyzkoušel jsem mnoho včetně symetrického OTL a hybridního řešení s mosfet na výstupu. Nelíbilo se mi nic z toho, co se zdálo být technicky dokonalé s nízkým zkreslením, protože to bylo sterilní, pokud to člověk myslí vážně, musí se řešit připojení/odpojení/ochrana výstupu (ideálně řízeno MCU) a sluchátka jsem i z tohoto důvodu zavrhnul smile Nikomu to nenutím, asi mi přijde zbytečná diskuze, co je lepší, jestli trafo nebo kondenzátor, je to úhel pohledu a každý máme svoje preference. Jinak kvalitní trafa pro sluchátkáč od Lundhal stojí 120EUR/ks. Kondenzátor Miflex KPCU 400EUR/ks.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

tenhle spud hraje fakt velice dobre,mam otestovano se spickovymi sluchatky...o fous lip mi hraje spud s EL11,rovnez v triode,ale ty se uz tezko shani a navic nektere maji problem s brumem ci mikrofonicnosti...cena 2K za kvalitni amorfy neni nijak vysoka...kvalita srovnatelna s tim nejlepsim co lze poridit...
...a ze dik za dobry tip?...neni zac,rado se stalo...spokojeny poslech

Příspěvky [161 až 168 z 168]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£